İçeriğe Yönlendir

Ambulans'ların Önündeki Ambulans Yazısı Neden Ters ?

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Hep gözüme çarpıyor. Günümüz uzay teknolojisinde ambulans yazısını düz yazabilecek bir ustamı bulamıyorlar yoksa özel bir anlamımı var. Yoksa bunu kimse görmedimi :)  İşin garibi 112'yi düz yazabiliyor, ambulansı ters yazıyor.

a2nf.jpg
z5xo.jpg

u1a3.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Öndeki araç aynadan baktığında düz okusun diye....

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Aracındayken dikiz aynasından veya diğer arkaya baktığın tüm aynalardan düz olarak okunsun diye :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
ismail ersin ozdemir
dikiz aynasından bir yazıya baktığınızda yazıyı ters okursunuz. Ambulans yazısını düz okumanız için ters yazılmıştır. bunu gören sürücüler ambulansı daha kolay fark eder ve gerektiği şekilde ambulansa yol vererek, ambulansın daha iyi gitmesini sağlamış olurlar.

kemalxs   İleti: 8 Kayıt: 05 Nis 2008, 01:33

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aynı şekilde İTFAİYE de ters yazılır..Peki Polis neden ters değil ? Aciliyeti olanlarda terslik var demek ki polisler acil iş yapmıyorlar :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ters mi yazıyorlarmış? Ben aynadan hep düzgün görüyom ya? Dalga geçiyon de mi Ayhan bizle? :crazy:

Bırak ters yazmayı ben "Ambulans" ya da "Ambulance" yazılmasına karşıyım bi kere. Ne güzel cankurtaranımız vardı eskiden canımızı kurtarırdı. Adı bile anlamlı ve güzeldi. O da yabancı özentisine kurban gitti.

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ters mi yazıyorlarmış? Ben aynadan hep düzgün görüyom ya? Dalga geçiyon de mi Ayhan bizle? :crazy:

Bırak ters yazmayı ben "Ambulans" ya da "Ambulance" yazılmasına karşıyım bi kere. Ne güzel cankurtaranımız vardı eskiden canımızı kurtarırdı. Adı bile anlamlı ve güzeldi. O da yabancı özentisine kurban gitti.

Sayın deli az kalsın 911 i arıyordum sizin avatarı görünce..   :D   Naynvanvan..  :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaalp1

Bu kadar İngilizce merakı ve salgınının ortalığı kaplamadığı zamanlarda" CANKURTARAN" denirdi bu aletlere. çok anlamlıydu, herkes de anlardı. Yazık ettiler güzelim Türkçeye ve genç dimağlara...

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Konuyu sadeleştirdim arkadaşlar..

boyle de cok sade olmus abey memleket hasretimiz bile gume gitmis:rolleyes:
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Kendime şaştım. Araba sürerken bana aynada hiç ambulans denk gelmemiş mi. :D Zaten o anda kimse yazı okumaz. Ambians yazacak hali yok :D Sirenle gelene dur bakayım ambulans yazmıyorsa yol vermiyecem demez. :)  Ambulansın arkasında ambulans yazdığını göre göre peşinde konvoy yapanları ne yapacaz :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

sadece beğendim tuşuna basıp geçmektense bu anlamlı mesajı bir kez daha görünür kılmak istedim. dilkurtaran Murat abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kendime şaştım. Araba sürerken bana aynada hiç ambulans denk gelmemiş mi. :D Zaten o anda kimse yazı okumaz. Ambians yazacak hali yok :D Sirenle gelene dur bakayım ambulans yazmıyorsa yol vermiyecem demez. :)  Ambulansın arkasında ambulans yazdığını göre göre peşinde konvoy yapanları ne yapacaz :)

Birde sen silinen yorumları göreydin, asıl ozaman şaşıracaktın Ayhan Hocam  :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Birde sen silinen yorumları göreydin, asıl ozaman şaşıracaktın Ayhan Hocam  :)

Aynen bazılarını yakaladım, iyi dersler hocam diyen falan vardı ama kimin dediğini unuttum :D:biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aynen bazılarını yakaladım, iyi dersler hocam diyen falan vardı ama kimin dediğini unuttum :D:biggrin:

:D iyi akşamlar hocam :D
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

:D iyi akşamlar hocam :D

Sizmiydiniz :biggrin:

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

:yes: :pardon:

Valla unutmuştum kimin yazdını :D Önemli değil.Bende kendime şaşıyorum :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...