İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Araç Pillerinin Kapasitesini İki Katına Çıkartıyor!

Misafir

Recommended Posts

Elektrikli Araç Pillerinin Kapasitesini İki Katına Çıkartıyor!

Merkezi Almanya’nın Stuttgart şehrinde bulunan Lithium Energy and Power GmbH & Co. KG adlı şirket, yeni nesil lityum-iyon pil teknolojisi geliştirecek.

Robert Bosch GmbH, Kyoto merkezli GS Yuasa International Ltd. ve Tokyo merkezli Mitsubishi Corporation, ortak girişimle yeni bir şirket kurdu.

Bosch, GS Yuasa International ve Mitsubishi Corporation ortaklığında kurulan Lithium Energy and Power GmbH & Co. KG, elektrikli araçların yaygın kullanımı için ihtiyaç duyulan yeni nesil pil teknolojisinin gelişimini sağlayacak. Lityum-iyon pillerin etkinliğini artırarak elektrikli araç pillerinin kapasitesini iki katına çıkarmak amacıyla kurulan şirket, pil teknolojisinin gelişiminde büyük bir adım atacak. Daha verimli pillerin geliştirilmesiyle önümüzdeki on yıl içinde elektrikli araçların kapsama alanı genişleyerek başarılı bir kitle ürünü haline gelecek.Tüketiciler için de; şarj edilebilir pillerin boyutlarının küçülmesi sayesinde araçların fiyatı daha uygun olacak. Ortak girişimde her şirketin kendi yetkinlikleri doğrultusunda özel çalışmaları olacak.

Bosch, gerçekleştirecekleri ortak faaliyetleri eksiksiz elektromobilite bileşenleri portföyü ile destekleyecek. Bosch, pil yönetim sistemleri alanındaki yetkinliğiyle, sistemlerin izlenmesi ve kontrolünün yanında, bunların taşıtlara entegre edilmesinde de uzmanlaşacak.

Otomotiv ve otomotiv dışı lityum-iyon pil hücreleri alanında köklü bir üretici olan GS Yuasa, güçlü bir mühendislik ekibine ve yüksek otomasyon düzeyinin yanı sıra modern üretim hatlarına sahip bulunuyor. GS Yuasa ortak girişimde, yüksek yoğunluğu sayesinde menzili uzatan lityum-iyon pil hücrelerinin imalatında uzun yıllar boyunca elde ettiği deneyiminin yanı sıra, malzeme sistemleri ve elektrokimyadaki uzmanlığı ile yer alacak. Entegre bir küresel ticari şirket olarak, küresel satış ağı ve deneyimiyle girişime katılan Mitsubishi Corporation ise, çalışmaları daha da ilerilere taşımak amacıyla, ham maddeleri, yarı mamül ürünler ile pazarlamayı içine alan katma değerli küresel zincirler oluşturulmasındaki gücünü de kullanacak.

Alıntı

Cep telefonları içinde artık birşeyler yaparlarsa gözüme girerler  :tongue:  :D

Yorum bağlantısı

buluruz . adamlarımız var  :p

Biliyorum, eminim. Nede olsa Çorum' lusun  ;)  :D Çok samimi asker arkadaşım Çorum' lu. Çakır Oto, Şeref Çakır. Var mı tanıdıklık?

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Biliyorum, eminim. Nede olsa Çorum' lusun  ;)  :D Çok samimi asker arkadaşım Çorum' lu. Çakır Oto, Şeref Çakır. Var mı tanıdıklık?

çakır otoyu biliyorum ama hiç muhabbetim olmadı abi .

Yorum bağlantısı

çakır otoyu biliyorum ama hiç muhabbetim olmadı abi .

Olurda geçersen selamımı söyle Şeref Çakır a  ;) 10 kg karışık leblebi göndersin bana (ballı susamlı favorim)  ;)

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Olurda geçersen selamımı söyle Şeref Çakır a  ;) 10 kg karışık leblebi göndersin bana (ballı susamlı favorim)  ;)

uğrarım abi  :good1:

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

uğrarım abi  :good1:

10 Kg mi? yuhh  :shok:  sen onu 9 yap kalan 1i bana gönder :)  :fiuw: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

10 Kg mi? yuhh :shok: sen onu 9 yap kalan 1i bana gönder :):fiuw:

Konuyu dağıtmayalım Yasin abicim :) Elektrikli araçlarla ilgili diycen varsa de :D
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Konuyu dağıtmayalım Yasin abicim :) Elektrikli araçlarla ilgili diycen varsa de :D

Mübarek sende bir R problemi mi var?

:D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Mübarek sende bir R problemi mi var? :D

Paydon Yasir Abi :) Tel.den yazınca otomatik düzeltme yapıyov :D Özüy diliyoyum :D
Yorum bağlantısı

Abartma yoksa eğer, Büyük Haber...

İşin içinde Bosch, Yuasa ve Mitsubishi varsa gerçektir sanırım. Birşeyler yapsınlar artık. NE o öyle max.200 km yol gidebilen araçlar :i-ih:  Android telefon gibi şarj bağımlısı olur insan bunlarda alınca  :biggrin: 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...