İçeriğe Yönlendir

Direksiyon Sertleşme Sorunu (2006 cilo dizel)

Erol Güven

Recommended Posts

Erol Güven

Arkadaşlar merhaba ,

2006 cilo dizel arac aldık fakat direksiyonu cok sert sanki hidrolik değil gibi o kadar yani direksiyon yağına ve hidrolik seviyesi normal  herhangi bir eksilme yok ustaya gösterdik direksiyon kutusu değişecek diyor oldukca tuzlu biraz araştırma yaptım bunların tamirleri olabiliyormuş sizlerden ricam tanık usta veya işini iyi yapan tamirci varsa yardım etme sansınız olabilirmi.herkese şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Clio'lar elektrik destekli diye hatırlıyorum. Belki elektrik sisteminde bir problem olabilir. 

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Bi yere sordum 3 ceşit var dedi elektirkli kömürlü ve kayışlı dedi ama kafam karıştı.

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Clioların direksyonu ağır diye biliyorum.Babamların şirket aracıda öyle ağır direksiyon.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Berberoğlu

ABİ İLK ALDIĞIN GİBİ YUMUŞAK KALMIYOR DİREKSYON.ZAMANLA SERTLEŞİYOR.4.ARABAM HEPSİ AYNI

Yorum bağlantısı
Hüseyin Berberoğlu

USTALARIN EN SEVDİĞİ HAREKET ''DİREKSYON KUTUSUNU DEĞİŞTİRELİM''

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

clio kullandım 1 sene kadar, direksiyonu focusumdan daha hafifti.clio gibi bir aracın direksiyonu ağırsa kesinlikle bir problem vardır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

ABİ İLK ALDIĞIN GİBİ YUMUŞAK KALMIYOR DİREKSYON.ZAMANLA SERTLEŞİYOR.4.ARABAM HEPSİ AYNI

Lastiklerden olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Misafir

Direksiyon poweri arızalı.

Fiyatı 1200  1300civarı.

Değiştirkten sonra direksiyon kuş gibi olmuştu.    (yanımda çalışan yedek parçacı arkadaşımın aracı)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Clio'nuzun sedan olduğunu varsayarak, donanım adı nedir acaba?

Direksiyon poweri arızalı.

Fiyatı 1200  1300civarı.

Değiştirkten sonra direksiyon kuş gibi olmuştu.    (yanımda çalışan yedek parçacı arkadaşımın aracı)

Abi tek başına hidrolik olanlar var, onlar biraz sert. Hidrolik yağını değiştirince idare eder duruma geliyorlar ama fiesta'dan sertler.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Lastikler değişti. Bizim arac 2006 model 1.5 dizel 65.00 km alize

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lastikler değişti. Bizim arac 2006 model 1.5 dizel 65.00 km alize

Çok büyük ihtimalle sizinki sadece hidrolik direksiyon. Ben olsam, hidrolik yağını değiştirtir, hayatıma devam ederdim.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Zekeriya Kahraman

Araca biniyorsan senede 1 defa fren hidroligi ve direksiyon yağı değiştirilmeli yuva ve keçelerin ömrü daha uzun olur diye düşünüyorum . 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...