İçeriğe Yönlendir

Su Arıtma Cihazı Için Önerileriniz

Erkam Elma

Recommended Posts

Erkam Elma

Arkadaşlar eve su arıtma cihazı taktırmak istiyorum,annemlerde coolpex diye USA menşeli bir marka var piyasada 350-500 bandında bir ürün suyu da gayet lezzetli ancak kullananların önereceği diğer markalar için fikir veren olursa sevinirim

Yorum bağlantısı
Doğan Can Demir

Bana bi yerde mantiksiz geliyor o suyun sadece tozunu topragini aliyor ben su konusunda cok hassasim aritma bile olsa cesme suyu icemeyen biriyim bobreklerimde kum vardi o yuzden hemen fark ederim bence bunla yemeklere caya su koyulmali damacanadan su icilmeli ama yemege koydugun suyu niye icmiyosunuz diyeceksinizdir :)

Izmir de yasiyorum bi ara cok cikti haberlere izmir suyunun cok kotu oldugu o yuzden su bizde en hassas noktalardan biri

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Waterlife piyasadaki en iyi ürün  gerçek ters osmoz tekniği ile  çalışır biraz pahalıdır ama gerçekten kaliteli bir ürün  1 senedir kullanıyorum memnunum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Varol Güner

Link teki ürünü aldım.1 yıldır kullanıyorum gayet memnunum.

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Link teki ürünü aldım.1 yıldır kullanıyorum gayet memnunum.

peki aşama sayısı ne oluyor kullandığınız ürün 6 imiş 5 var 8 var  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Merhaba, bende sizin gibi çok araştırma yapmıştım. Hatta sertlik ölçer bile almıştım. Sonuç olarak 2. el waterlife alarak iyi bir su içtiğime inanınıyorum ve tavsiyede ederim. Su değeri de sürekli olarak 7-10 geliyor...

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

arıtma cihazları için forumlarda sağlıklı değil diyorlar.

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Sudaki vücut için faydalı olan maddeleri de filtre ettiği söyleniyor.Piyasadaki damacana ve pet şişede satılan suların filtreleme tekniği nasıl acaba?

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Sağlık yönünü araştırmadım ancak lezzet olarak damacana tadında

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen
(düzenlendi)

Alacaginiz sistemde 1ve5 micron sediment filtre karbon filtre ve mebran olmasi saglikli su içmeniz için yeterlidir.En önemliside mebrandır.izmir antalya bolgesinde esli firmasi var ve ürünleri gercekten kaliteli

tarihinde Uğur Çimen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

Bu konu benım uzman oldugum konudur.

Son yazı yazan Uğur çimen arkadaşımın bahsettiği Esli firması Türkiyenın en buyuk toptancısı.

Piyasadakı hemen herkes enınde sonunda mutlaka ona gelir ve en ucuzu ordadır. kalitelidir. bahsedilen waterlife da kalitelidir ve o da filtreleri esliden alır.

eskiden 5 kademe li sistemlerdi şimdi 6  oldu.

Reverse ozmos isimli sistemler evye altı/ ustu olarak değişik modeller bulabilirsiniz değişik firmalarda.

POmpalısı 250, pompasız 200 tl  civarında fiyatı vardır. başka  firmalara gidin öğrenin  ve fiyatın nasıl uctugunu görün.

hepsi çin malidir.tamamı. en önemli öğes, membran denilen asli filtredir. o nun amerikan malı olanda var  taiwan olanıda. onu amerikan alın. ama bilin ki onlarda çine yaptırıyor. 

Cihazların kullanım sıklığına ve giriş su kalitesine göre ömürleri 6 ay- 1 sene arasında değişir. sonra filtrleri almak zorundasınız.

filtrelerin hepsini 70-80 lıraya alabilirsiniz.

kutusunda su tankı çıkar. biraz  ek odeme yaparak buyuğunu alın.

Kullanım kılavuzu ve tum montaj malzemeleri cıkar. kurbağcık ve pense ile halledersiniz. Toptancı montaj yapmaz. diğer al satcılar yapar.

Bazı senetle sata firmalarda cihazların uzerine kendi etiketlrini basıp  bin - 1500 tl ye sattıkları vakidir.

Ayrıntı sormak istersenız: caner.kardesseven@gmail.com

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mahmut Yıldız

Bu konu benım uzman oldugum konudur.

Son yazı yazan Uğur çimen arkadaşımın bahsettiği Esli firması Türkiyenın en buyuk toptancısı.

Piyasadakı hemen herkes enınde sonunda mutlaka ona gelir ve en ucuzu ordadır. kalitelidir. bahsedilen waterlife da kalitelidir ve o da filtreleri esliden alır.

eskiden 5 kademe li sistemlerdi şimdi 6  oldu.

Reverse ozmos isimli sistemler evye altı/ ustu olarak değişik modeller bulabilirsiniz değişik firmalarda.

POmpalısı 250, pompasız 200 tl  civarında fiyatı vardır. başka  firmalara gidin öğrenin  ve fiyatın nasıl uctugunu görün.

hepsi çin malidir.tamamı. en önemli öğes, membran denilen asli filtredir. o nun amerikan malı olanda var  taiwan olanıda. onu amerikan alın. ama bilin ki onlarda çine yaptırıyor. 

Cihazların kullanım sıklığına ve giriş su kalitesine göre ömürleri 6 ay- 1 sene arasında değişir. sonra filtrleri almak zorundasınız.

filtrelerin hepsini 70-80 lıraya alabilirsiniz.

kutusunda su tankı çıkar. biraz  ek odeme yaparak buyuğunu alın.

Kullanım kılavuzu ve tum montaj malzemeleri cıkar. kurbağcık ve pense ile halledersiniz. Toptancı montaj yapmaz. diğer al satcılar yapar.

Bazı senetle sata firmalarda cihazların uzerine kendi etiketlrini basıp  bin - 1500 tl ye sattıkları vakidir.

Ayrıntı sormak istersenız: caner.kardesseven@gmail.com

Esli firmasının sayfasından baktığımda evsel ters osmoz sistemlerinde aqualine diye bir marka var. Buradaki modellerden 2-3 kişilik bir aile için hangisini tavsiye edersiniz.

Su tankını kaç litrelik alalım? Son olarak bu cihazlar suyu çok yavaş arıtıyor galiba, kapasite nedir? Bir kaç yerde görmüştüm, bir bardak su almak epey can sıkıyordu. 

Yorum bağlantısı
Emre Ünal2
(düzenlendi)

Ben ihlasın ürününü kullanıyorum. Belirli periyotlarda gelip filtreleri kendileri değiştiriyorlar, filtre fiyatı da ekonomik 25-30 lira arasında. Tavsiye ederim.

tarihinde Emre Ünal2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Model ve fiyat verebilir misiniz. Ayrıca sistem ters osmos mu?

Ayrıca bu ters osmos denilen sistemde filtre edilen suyun 1/3'lük kısmı kullanılırken geriye kalan 2/3'lük kısım atılıyormuş. Bu doğru mudur. 

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Model ve fiyat verebilir misiniz. Ayrıca sistem ters osmos mu?

Ayrıca bu ters osmos denilen sistemde filtre edilen suyun 1/3'lük kısmı kullanılırken geriye kalan 2/3'lük kısım atılıyormuş. Bu doğru mudur.

oran 2/3 olması sisteme giren suyun kalitesine bağlıdır.

Esli firmasının sayfasından baktığımda evsel ters osmoz sistemlerinde aqualine diye bir marka var. Buradaki modellerden 2-3 kişilik bir aile için hangisini tavsiye edersiniz.

Su tankını kaç litrelik alalım? Son olarak bu cihazlar suyu çok yavaş arıtıyor galiba, kapasite nedir? Bir kaç yerde görmüştüm, bir bardak su almak epey can sıkıyordu.

Su tankının bence küçük olması daha iyi.10 veya 20 litre.tankta bekleyen suyun tadı ister istemez değısiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...