İçeriğe Yönlendir

Evimin Önünde Km Bakımı

Burak Kuşçu

Recommended Posts

Burak Kuşçu

merhabalar 2 hafta önce aracımın km bakımlarını tamamladım ama artık tamircilere gereksiz paralar harcamaktan sıkıldım kendi elimden de geleceğini düşünüp aracımın km bakımlarını yapmaya karar verdim ve bundan sonra da ağır işler dışında pek götüreceğimi sanmıyorum kanal sistemimiz biraz amatörce oldu ama gerekli güvenlik önlemlerini almaya çalıştık yağ ve parçalar dahil 160 tl ye km bakımımız tamamlandı yağ,yağ filtresi,hava filtresi ve mazot filtresi çevreyi kirletmeden yağımızı boşalttık ve başka bir kaba depoladık

I3sntag.jpg

xiLi1xs.jpg

takım çantamız ve yedek parçalar

LAbeVoD.jpg

pth9QC4.jpg

E88Zc5N.jpg

kullandığım yağ 

HreGq1Q.jpg

en son depoladığımız atık yağ

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kanal yöntemi çok riskli. Daha profesyonel bir şey bulmanız can sağlığı için daha iyi ;)

Ellerinize sağlık.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Kanal yöntemi çok riskli. Daha profesyonel bir şey bulmanız can sağlığı için daha iyi ;)

Ellerinize sağlık.

teşekkürler aynen bizde farkındaydık fotoğraflarda gözükmüyor ama herhangi kayma ihtimaline karşı alttan takozlar ile destekledik forumda bir abimiz yapmıştı tahtadan direk üstüne çıkabileceğimiz bir şey bir daha ki sefere ondan yapacağım  :)

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Eline sağlık Burak. Yalnız kanal işini daha ciddiye al tamam mı? Kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Elinize sağlık. Sani ninde dediği gibi kanal daha güvenli olmalı (verdiği örnekten daha güvenli olmalı :tongue: ) Kaput tutucunuz çok orjinal duruyor  :good1:  :D

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Elinize sağlık. Ama kanal için daha sağlam birşeyler olsa daha güzel olur. Önce iş güvenliği.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

teşekkürler aynen bizde farkındaydık fotoğraflarda gözükmüyor ama herhangi kayma ihtimaline karşı alttan takozlar ile destekledik forumda bir abimiz yapmıştı tahtadan direk üstüne çıkabileceğimiz bir şey bir daha ki sefere ondan yapacağım  :)

Eline sağlık kardeşim, yalnız olmadığımı bilmek çok güzel. Benim konunun son mesajlarınıda oku istersen, o yaptığım rampaya güvenmediğim için parçlayıp farklı şeyler yaptım. Birde 3 ayaklardan aldım, şimdi rahat rahat altına giriyorum aracın:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/254649-mercedes-w203-z-rot-ve-viraj-lasti%C4%9Fi-de%C4%9Fi%C5%9Fimi/

Yorum bağlantısı
Ramazan Karaçolak

Elinize sağlık,

Arkadaşlırında dediği gibi,önce iş güvenliği :bravo: :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

kullandığım yağ 

HreGq1Q.jpg

en son depoladığımız atık yağ

bizim araçlar euro 4 motor olduğu için yani partikül filtresi yok o yüzden bu yağı kullanma ha zararı olmaz ama boş yere çok para vermiş olursun castrol 5W30 magnatec öneririm... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Elinize sağlık..Bir dahakine daha güvenli çalışma ortamı bekliyoruz.. :)

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

bizim araçlar euro 4 motor olduğu için yani partikül filtresi yok o yüzden bu yağı kullanma ha zararı olmaz ama boş yere çok para vermiş olursun castrol 5W30 magnatec öneririm... 

teşekkürler evet bilgim var ama yağ bir dost işi gibi oldu uygunken kullanayım dedim  :)

Eline sağlık Burak. Yalnız kanal işini daha ciddiye al tamam mı? Kolay gelsin...

teşekkürler bu biraz aceleye geldi bir daha ki sefere daha güvenlisini yapacağım 

Elinize sağlık. Sani ninde dediği gibi kanal daha güvenli olmalı (verdiği örnekten daha güvenli olmalı :tongue: ) Kaput tutucunuz çok orjinal duruyor  :good1:  :D

teşekkürler vileda sopası kaput için birebir  :D bir daha ki sefere daha güvenlisi yapılacak :)

Elinize sağlık. Ama kanal için daha sağlam birşeyler olsa daha güzel olur. Önce iş güvenliği.

teşekkürler tavsiyelerinizi dikkate alacağım 

Elinize Sağlık...

Herşeyden önce İş Güvenliği.

teşekkürler  :)

+1 aman dikkat şakaya gelmez.Elinize emeğinize sağlık.

teşekkürler o konuda değişiklik yapacağım 

Eline sağlık kardeşim, yalnız olmadığımı bilmek çok güzel. Benim konunun son mesajlarınıda oku istersen, o yaptığım rampaya güvenmediğim için parçlayıp farklı şeyler yaptım. Birde 3 ayaklardan aldım, şimdi rahat rahat altına giriyorum aracın:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/254649-mercedes-w203-z-rot-ve-viraj-lasti%C4%9Fi-de%C4%9Fi%C5%9Fimi/

teşekkürler usta :)  konularınızı takip ediyorum farklı bir projem var bu işler için çizim programında hazırlayıp forumda paylaşacağım bir daha ki memlekete gidişimde uygulamaya geçireceğim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Bence de fazladan ve boş yere para saçmadan kendi işini kendin halletmişsin.

Benimde aklıma vardı bakım zamanında kendim yapmayı denemek ama takım taklavat gerekli .

Ellerine sağlık bir dahaki seferde sağlam rampa isterük.

:) 

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
(düzenlendi)

Kardeş böyle şeylere niye tek başına kalkışıyorsun.Bi dahakine bi etkinlik yapalım,bakım etkinliği. :D

Sahi neresindesin Bursa'nın?Plaka bizim oranın,Yıldırım. :)

tarihinde Onur Yeşil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kenan Koç

En iyisini yapmışsın.Garanti mayısta bitiyor birde rampa yaptırdımmı tamam

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Eline sağlık. :nazar:  Umarım hava ve yağ filtresi bağlantılarını iki defa kontrol etmişsindir. Ayrıca karter civatasını.

Arkadaşların da dediği gibi önce can. Daha güvenli bir ortamda çalışırsan seviniriz.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Bence de fazladan ve boş yere para saçmadan kendi işini kendin halletmişsin.

Benimde aklıma vardı bakım zamanında kendim yapmayı denemek ama takım taklavat gerekli .

Ellerine sağlık bir dahaki seferde sağlam rampa isterük.

:)

bir daha ki sefere sağlam rampa gelecek klasik bir motorsiklet topladığım için zamanla bütün takımları toparladım sadece kaporta boya kısmında eksikler var  :D

Kardeş böyle şeylere niye tek başına kalkışıyorsun.Bi dahakine bi etkinlik yapalım,bakım etkinliği. :D

Sahi neresindesin Bursa'nın?Plaka bizim oranın,Yıldırım. :)

aynen bursa yıldırım mollaarapta yım  :) parçaları alıp topluca kapalı bir otoparkta etkinlik düzenlenebilir  :D  hatta toplu alımda ciddi indirimlerde yaptırabiliriz

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Ve al sana Bursa toplantısı. :D

Bunu yapalım bi ara ciddi ciddi toplanalım artık.Ankaralılar'a çok fena özeniyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Ve al sana Bursa toplantısı. :D

Bunu yapalım bi ara ciddi ciddi toplanalım artık.Ankaralılar'a çok fena özeniyorum.

şuan okul nedeniyle şehir dışındayım ama bursa da olduğum zaman da toplanırsak kesin varım 

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Ben de hafta içleri iş dolayısıyla şehir dışındayım.Zaten meslekten ötürü doğru düzgün sabit bir yerim yok... :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...