İçeriğe Yönlendir

Vss Sinyali Araç Hız Oranı

Yasir Uslan

Recommended Posts

Yasir Uslan

Obd'den hız okuyup ona göre VSS (Vehicle Speed Sensor) sinyali üretmem gerekiyor. Teyplere giren otomatik ses kontrol ucu.

Düzgün bir kaynak bulamadım. Aradaki bağlantıyı bilen gören var mıdır? Kaç kilometre hız kaç hertz gibi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Okaygil

Belli bir hızdan sonra kapıları otomatik kitlemek için mi?

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Belli bir hızdan sonra kapıları otomatik kitlemek için mi?

Hayır taksimetre için.

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi çok tekniğini bilmem.hem mekanik hem elektronik hız sensörü lazımsa yollarım.takograf lar da kullanılan.2000 2012 te kadar cargo iveco mercedes vs... Otobüs minibüs kamyon larda kullanılan.

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Abi çok tekniğini bilmem.hem mekanik hem elektronik hız sensörü lazımsa yollarım.takograf lar da kullanılan.2000 2012 te kadar cargo iveco mercedes vs... Otobüs minibüs kamyon larda kullanılan.

Çok sağol Erol, işime yaramıyor.  Normal bir araçta hangi değerler verdiğini bulmam lazım.

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Her araç marka ve hatta modeline göre değişebilen global olmayan bir veri istiyorsunuz.

Yapma yav. Bana hepsi standart demişlerdi.

Lanet olası federaller.

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Bende dijital hız ve devir kadranı yapmıştım bir zamanlar, oradan biliyorum. Honda farklı, Toyota farklı, Ford farklı sinyal yolluyor kadrana. Sonunda kendim sensör koymuştum baş edemeyince.

Aslında bu iyi haber. Madem standardı yok. Bende kendi standardımı koyarım. 1km/h=1hz, 100km/h=100hz.  :)

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Aslında en iyisini yaparsınız, diğer türlü başınıza birde kalibrasyon belası çıkacak. Halbuki işi bir adet hall sensör ile bitirir ve tek bir kalibrasyon datası ile konuyu kapatırsınız.

Öyle de o iş bana kalmadı. Abi sen yaparsın gazına geldim yine. Aslında angaryanın kralı. :) Neyse yapayım vereyim de nasıl kalibre ederlerse etsinler. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Servet ustam eski Kango için gösterge renklerine bu vss kontrollü şekilde bir işlem yapmıştı.Soruna en iyi cevap ustamdan gelecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Konusu burda ve yorumlarda bilğiler vardı diye hatırlıyorum.

http://www.geceucusu.com/topic/4633-renault-kangoo-renk-degistiren-gosterge-scan-gauge-submarine/

Sorayım abi sağol. Gerçi bir ara geldi baktı gitti. Bir şey demedi.

:-) Bende aynı dertten muzdaribim. Başımda adblue iptal devresi var ve yine her araç farklı sinyal gönderiyor. Hay bin kunduz...

:) Hiç duymamıştım bunu. Bunun katalitiği özel mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teybin sesi hep max da kalsın diye mi yoksa başka proje mi? teybe giden bilgi frekans değil, ya voltaj ya da direnç

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

teybin sesi hep max da kalsın diye mi yoksa başka proje mi? teybe giden bilgi frekans değil, ya voltaj ya da direnç

Abi bizim birader başıma sardı çok detaylı bilgim yok ama kısa özet vereyim. Bir vatandaşın ticari taksisi var.  Aracı değiştiriyor. Yeni aldığı aracına (Opel birşey) eski taksimetreyi takamıyorlar. Aracın hız bilgisini alamıyorlar yada her ne sıkıntı varsa artık. Bizim birader de obd canbus dan hızı okuyup hıza göre kare dalga üretiriz demiş. Aldı geldi devreyi yaptım da hangi hızda ne çıkarsam diye araştırdım kesin bir şeyler bulamadım. Teybe giden sinyal direnç veya gerilim değil. 0-12V kare dalga gidiyor.

Yeni nesil ağır vasıtalarda emisyon düşürmek için kullanılan bir sıvı. Eksi 11 derecede donuyor maalesef. O yüzden iptalini isteyen çok, egr misali.

Valfi kaldırmak yetmiyor mu. Sensör mü var kat.'den sonra ?

Tık tık tık. Servetim Aydınım. Sen ne diyon bu işe ?

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Akşam denedik aleti. 100km hızla giderken taksimetre 22km gösteriyordu. Biz ayarlarız gerisini dediler. Yarın 100m ayarı diye bir şey varmış onu yapacaklar. Top benden gitti.  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...