İçeriğe Yönlendir

Alarm Kaputu Açınca Devreye Girmiyor

Semih Saner
Çözüme git Semih Saner tarafından,

Recommended Posts

Semih Saner

Selamlar ;

2003 ghia aracım var,

Geçenlerde yedek kumandalı anahtar yaptırdım,

Aracı 2 li kilitleme yapıyorum, 4 lüler yanıyor ,kilitleme devreye giriyor ;

Fakat Kaputu açıyorum Alarm çalışmıyor ;

Sorun sizce nedir ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Alarm var farz edersek..

Çift kilitleme yaptıktan 1-2 dakika sonra devreye giriyor. Öncesinde müdahale ederseniz çalmıyor.

Kısa devre yapmış yada sigortası atmış olabilir.

Arkadaşların dediği gibi switch arızalanmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kaputun alarma dahil olduğuna emin misiniz?. Kaput açıkken Yb.dan "kaput açık" uyarısı alıyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Semih Saner

focus 1 ghialarda alarm ,kaput açıldığında çalışır ; Bu arada  kaput açık uyarısı almıyorum..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kaputa bağlı switch arızalıdır, sürekli kapalı gösteriyordur.

Büyük ihtimalle.Switch i wd-40 ile güzelce temizleyin büyük ihtimalle düzelecek.

Yorum bağlantısı
Misafir

focus 1 ghialarda alarm ,kaput açıldığında çalışır ; Bu arada  kaput açık uyarısı almıyorum..

O zaman şöyle bir deneme yapın. Camın birini açık bırakarak dışarıdan çift kilitleme yapın, 20-25 saniye sonra açık camdan kolunuzu aracın içine sokun ve gelişigüzel sallayın. Alarm sireni çalıyor ve dörtlü sinyaller yanıp sönüyorsa, sorun kaput switch'inde demektir. Gerekirse değiştirirsiniz. Bu deney esnasında siren çalmıyor, 4'lü sinyaller yanıp sönüyorsa sorun siren ve kaput switch'inde demektir.

Ford ülkemize gönderdiği araçlarda standarda pek bakmıyor, siz kesin bir hükme varmışsınız ama ben yine de kaput kilidinizi bir kontrol edin derim. Kilit mekanizmasına iki adet kablo giriyor mu, girmiyor mu?

Yorum bağlantısı
Semih Saner

Teşekkürler,, dediklerinizi deniycem;

kaput switchi aracın neresinde:)

Yorum bağlantısı
Misafir

Teşekkürler,, dediklerinizi deniycem;

kaput switchi aracın neresinde:)

Anahtar deliğinin bulunduğu mekanizma kilit mekanizmasıdır. Switch ise bu mekanizmaya entegredir. Siz bu mekanizmaya kablo girip girmediğini kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Focus 2 lerde de durum bu şekilde..Kaput açılırsa alarm çalar..İçeride algılayıcı göz yoktur..f1 lerde içeride algılayıcı gözler vardı.

Yorum bağlantısı
yasin can

çift kilitleme yap 3 dk bekle kaputu aç alarm çalışmıyorsa orj bir ıds cihazına aracı baglat kapı ve kaput kilitlerinin çalışıp çalışmadıgını pc den izleyerek usta görür kilitler ajar diye ıds menüsünde vardır buradan net sonuç alabilirsin

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Semih Saner
(düzenlendi)

Teşekkürler sorun çözüldü :bravo:  3 dk yakın bekledikten sonra kaputu açınca alarm çalıştı, emeği geçenlerden Allah arazı olsun

Not : ( Ben kilitleme yaptıktan hemen sonra kaputu açmaya çalışıyordum )

tarihinde Semih Saner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Alarm var farz edersek..

Çift kilitleme yaptıktan 1-2 dakika sonra devreye giriyor. Öncesinde müdahale ederseniz çalmıyor.

Kısa devre yapmış yada sigortası atmış olabilir.

Arkadaşların dediği gibi switch arızalanmış olabilir.

:haklıolmanınverdiğigururlahavalaragirenadamsmile:

Teşekkürler sorun çözüldü :bravo:  3 dk yakın bekledikten sonra kaputu açınca alarm çalıştı, emeği geçenlerden Allah arazı olsun

Not : ( Ben kilitleme yaptıktan hemen sonra kaputu açmaya çalışıyordum )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...