İçeriğe Yönlendir

Samsung Note 3(N9000-9005) Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Aha! HAberim yok ya. Ben bi kere yapmıştım. Senin bu ilk mi Evren? İlkse benimkidir zaten ama değilse eve gidince modem üzerinden ben de yapayım. ;)

Yok, bu yeniymiş. Burdan denedim de yavaş indiriyor. Eve gidince indireyim bakayım neler değişmiş. :)

Daha once almistim bir guncelleme diye hatirliyorum. Hatta ben bir sey yapmadim, ekranda guncelleme aliniyor diye yazdi. Genelde biryerlerden okur ben el ile arardim guncellemeyi:)

Bu arada online muzik, dergi gibi kisayollar eklemisler. Bir de cocuk modu var kisayol olaram. Dergiler parali ama muzik kismini begendim.

Asagidaki gibi oldu surum.

arygana3.jpg

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Aaaa not3 haberi, hala kullanan varmış demekki  :D  :p

Yürrü len! Olm bak dövdürürüm seni! :p

Yorum bağlantısı

Aaaa not3 haberi, hala kullanan varmış demekki :D:p

Degismem asla. Kalem olayi varken baska markalara gidemem. Mesela şu hesabi kalemle yazip yapmak gibisi var mi? Hesap ornektir:)

Saygilarimla.

y5atebas.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Degismem asla. Kalem olayi varken baska markalara gidemem. Mesela şu hesabi kalemle yazip yapmak gibisi var mi? Hesap ornektir:)

Saygilarimla.

Ben bu hesap makinesine bayılıyorum ya. Çok akıllı. :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bazen bu kadar pratik bir hesap makinesini yanimda tasidigimi unutuyorum. Calistiran cihaz mutevazi gozukup cok ozellikli olunca bu kadar islevsel program bile kullanim sirasinda gerilere dusebiliyor.

Gecen gun manuel home tusu cit cit etmeye basladi. Elime kolonyayi aldim. Masaj yapa yapa dugmeye yedirdim. Servise bile gitmesine gonlum elvernediginden sabirli davrandim ve 2 gunde eski haline geri dondu. Dugmenin altina giren toz ya da madde, cihazin sofistike yapisi nedeni ile dugmenin milimetrelik bosluklarindan iceri sizmayan kolonya ile eryip yok oldu:))

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Misafir

Note3 kullanıcılarına güzel haber. Android 5(Lolipop) güncellemesi beklenin aksine Note4'ten daha önce size geliyor. Polonya'da dağıtılmaya başlamış. Bilindiği üzere Avrupa'da ilk güncellemeler Polonya sürümlerinde oluyor. 1 hafta içersinde Türkiye için üretilen modellere gelmesi bekleniyor. Note4 için bir süre daha bekliyoruz. 

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Note3 kullanıcılarına güzel haber. Android 5(Lolipop) güncellemesi beklenin aksine Note4'ten daha önce size geliyor. Polonya'da dağıtılmaya başlamış. Bilindiği üzere Avrupa'da ilk güncellemeler Polonya sürümlerinde oluyor. 1 hafta içersinde Türkiye için üretilen modellere gelmesi bekleniyor. Note4 için bir süre daha bekliyoruz. 

Saygılarımla.

Rusya'da da çıktı çoktan. Note 3 Türkiye için Şubat ayı gösteriliyordu. Bekliyoruz bakalım. Aslında garantisi bitmiş olacaktı ki bendekinin, çoktaan atmıştım lolipopu... :D Garanti bitince romdan roma konacağım zaten. :crazy:

Unutmuşum; ooh senden önce alacam şekerimi. :p

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yılmaz Ertek

Rusya'da da çıktı çoktan. Note 3 Türkiye için Şubat ayı gösteriliyordu. Bekliyoruz bakalım. Aslında garantisi bitmiş olacaktı ki bendekinin, çoktaan atmıştım lolipopu... :D Garanti bitince romdan roma konacağım zaten. :crazy:

Unutmuşum; ooh senden önce alacam şekerimi. :p

Saygılarımla.

eşimin note 3'ünde zaman zaman pil problemi yaşıyoruz. ya ortam sunucusu %95'lerde, ya da ekran %80 kullanıyor diyor.

internette fabrika ayarlarına dönün gibi çözümler yazıyor. 5.0 güncellemesi gelse idi arada onu yapmış olacaktım.

hala güncelleme görünmüyor, bilginiz var mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

eşimin note 3'ünde zaman zaman pil problemi yaşıyoruz. ya ortam sunucusu %95'lerde, ya da ekran %80 kullanıyor diyor.

internette fabrika ayarlarına dönün gibi çözümler yazıyor. 5.0 güncellemesi gelse idi arada onu yapmış olacaktım.

Millet 5.02'lerde Yılmaz, biz beklemedeyiz.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Millet 5.02'lerde Yılmaz, biz beklemedeyiz.

:(

pil problemi ile ilgili bilgin var mı abi ?

uygulama menüsünden ön ayarları sıfırla yapıyorum, kapatıp açınca düzeliyor.

1 hafta sonra aynı. ya da ekranı otm. parlaklığa alıyorum, yine kapatıp açınca sorun düzeliyor, max 1 hafta.

yazılımsal olduğu çok açık. fabrika ayarlarına dönmek zahmetli. fotolar felan...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

zamzung almayaydııın, ah hTC ah demiyeydin .... demiş atalarımız  :p

not:5.02 de eskidi, ne yapsak acep  :rolleyes:

zamzung=Samsung-Beyaz-Esya-Kampanya-Gorsel.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Arkadasimda yurtdisi note 3 var. Arada bir kendiliginden donuyor ve kapaniyor. Sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Misafir

Ortam sunucusu belli boyuttan büyük dosya isimlerinde hafıza kartı ile çakışma oluyor ve çıkmaz bir  döngüye giriyor. Özellikle büyük boyutta pdf'ler varsa bunları silin ya da telefon hafızasına alın. En basit çözüm hafıza akrtını formatlamak ya da kullanmamak. Bu note4'te de olan bir durum. Geçn haftalarda başıma geldi. Pdf dosyalarını silerek düzelttim. Bir de zamanı soran hesaplayan programlar bozuyor dengeyi, sahur vakti, ezan vakti gibi programların telefonu çoğu zaman uyutmamaları nedeni ile gelişmiş uygulamalar yerine basit programlar kurmanızı öneririm.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Ortam sunucusu belli boyuttan büyük dosya isimlerinde hafıza kartı ile çakışma oluyor ve çıkmaz bir döngüye giriyor. Özellikle büyük boyutta pdf'ler varsa bunları silin ya da telefon hafızasına alın. En basit çözüm hafıza akrtını formatlamak ya da kullanmamak. Bu note4'te de olan bir durum. Geçn haftalarda başıma geldi. Pdf dosyalarını silerek düzelttim. Bir de zamanı soran hesaplayan programlar bozuyor dengeyi, sahur vakti, ezan vakti gibi programların telefonu çoğu zaman uyutmamaları nedeni ile gelişmiş uygulamalar yerine basit programlar kurmanızı öneririm.

Saygılarımla.

Hafıza kartı kullanmıyoruz. Pdf olduğunu da sanmıyorum telefonda :)

Facebook ya da instagramda vide oynatırken takılı kalabiliyormuş arka planda diye okudum bi yerlerde. Ortam sunucusu o yüzden pili sömürüyormuş.

Yakın zamanda 5 gelmez ise fabrika ayarlarına döneceğim.

Teşekkürler, iyi akşamlar

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat_Güneş

34873cc75c9056189bc8e355a4def8f4.jpg

b2d09656f2c49198765b99ddc88df324.jpg

Uzun süredir note serisi kullaniyorum.

Ve şuan note 3 cihazımda custom rom kullanıyorum.

Ve cok memnunum.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Uzun süredir note serisi kullaniyorum.

Ve şuan note 3 cihazımda custom rom kullanıyorum.

Ve cok memnunum.

Bunun yirmisi daha yeni çıkmıştı. Yirmibiri ne zaman çıkarmış? Durmuyor şu Ketan... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat_Güneş

Bunun yirmisi daha yeni çıkmıştı. Yirmibiri ne zaman çıkarmış? Durmuyor şu Ketan... :)

L21 i yeni çıkardı. Yeni modem ve kernel çıktı note3 için.

L21 gerçekten çok güzel olmuş.

Şuan için aşırı ısınma ve kasma gibi problemler yok.

Tek elle kullanıma uygun.

DPI ayarlarınıda istediğin gibi ayarlayabiliyorsun.

Bugün Xposed i çalıştırmayı deneyeceğim.

bakalım inşallah becerebilirim.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

L21 i yeni çıkardı. Yeni modem ve kernel çıktı note3 için.

L21 gerçekten çok güzel olmuş.

Şuan için aşırı ısınma ve kasma gibi problemler yok.

Tek elle kullanıma uygun.

DPI ayarlarınıda istediğin gibi ayarlayabiliyorsun.

Bugün Xposed i çalıştırmayı deneyeceğim.

bakalım inşallah becerebilirim.

Top şekerlerin en büyük sorunu batarya süresi. 21 nasıl?

Yorum bağlantısı
Murat_Güneş

Top şekerlerin en büyük sorunu batarya süresi. 21 nasıl?

Valla ben günde 3 kere sarj ediyorum cihazı.

Sebebi ise oynadığım oyun.

Benim için batarya süresi pek önemli değil.

1 tane yedek bataryam ve 1 adet 5200 mah lık power bank var bende.

Genel kullanımda batarya süresi için iyi diyorlar.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Valla ben günde 3 kere sarj ediyorum cihazı.

Sebebi ise oynadığım oyun.

Benim için batarya süresi pek önemli değil.

1 tane yedek bataryam ve 1 adet 5200 mah lık power bank var bende.

Genel kullanımda batarya süresi için iyi diyorlar.

Ben sabah çıkarıyorum şarjdan, akşama kadar dayanması lazım. Bazen bu bile zor dayanıyor. Çok kullanırım. Oyun da oynarım. Powerbankle uğraşamam. Ne kadar dayanırım bakalım. Sadece root attım. Ha bi de cwm. O kadar.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Yılmaz Ertek

Ben sabah çıkarıyorum şarjdan, akşama kadar dayanması lazım. Bazen bu bile zor dayanıyor. Çok kullanırım. Oyun da oynarım. Powerbankle uğraşamam. Ne kadar dayanırım bakalım. Sadece root attım. Ha bi de cwm. O kadar.

an itibari ile (maddi sebeplerden dolayı) iphoe 6 ile Note 3 takası yapmış bulunmaktayım.

yakın arkadaşım ile girdik bu takas işine. 4 ay önce yurtdışından almıştı. N9005 modeli.

ikimizin de cihazı sıfıra yakın sayılır. ikimize de hayırlı olsun :)

şimdi, ne yapabilirim bu cihaza ?

root, rom ne önerirsiniz ?

:)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

an itibari ile (maddi sebeplerden dolayı) iphoe 6 ile Note 3 takası yapmış bulunmaktayım.

yakın arkadaşım ile girdik bu takas işine. 4 ay önce yurtdışından almıştı. N9005 modeli.

ikimizin de cihazı sıfıra yakın sayılır. ikimize de hayırlı olsun :)

şimdi, ne yapabilirim bu cihaza ?

root, rom ne önerirsiniz ?

:)

yesilcin.com öneririm Yılmaz. ;)

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat_Güneş

Yeşil cin artık hikaye note 3 için.

En iyisi xda

Yorum bağlantısı

Samsung olması  :p

Pazar günü gelmişti bana. Hava durumu widget içinde ki yaz saati şekli değişmiş :D Başka ne değişiklik var?

henüz yüklemedim wifi olmadığı için :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...