İçeriğe Yönlendir

F1 (Ghia) Araç Için Lastik Önerileri

Mustafa Yunus AŞKIN

Recommended Posts

Mustafa Yunus AŞKIN

Arkadaşlar aracımın lastiklerini yenilemem gerekiyor. Marka, fiyat, performans, yol tutuş, yakıt tüketimine etki olarak hangi lastik tercih edilmeli. Tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Misafir

Lastik ölçüleriniz nedir acaba? Ayrıca Karabük'lüsünüz sanırım. Bende Safranbolu'luyum :)

Yorum bağlantısı
Onur Solmaz

Lastik ölçüleriniz nedir acaba? Ayrıca Karabük'lüsünüz sanırım. Bende Safranbolu'luyum :)

165/60/15 olması lazım benim de ihtiyacım var öneriye yılda 3bin km yapıyoruz. Yol tutuşu ve sessizlik birinci tercihim, Konuya çökmüş gibi oldu ama kusura bakmayın :blush:

Yorum bağlantısı
Mustafa Yunus AŞKIN

195/60/15 F1 ghia larda kullanılan ölçü bu. Ben Malatyalıyım fakat iş sebebiyle Karabük'te ikamet ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Onur Solmaz

Arkadaşlar aracımın lastiklerini yenilemem gerekiyor. Marka, fiyat, performans, yol tutuş, yakıt tüketimine etki olarak hangi lastik tercih edilmeli. Tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var.

Hocam tericihiniz nedir yol tutuşu/ekonomi/sesiizlik ? yılda ne kadar yol yapıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yunus AŞKIN

Hocam tericihiniz nedir yol tutuşu/ekonomi/sesiizlik ? yılda ne kadar yol yapıyorsunuz?

Eğer teknik olarak bu seçeneklerin hepsini aynı anda sunabilen bir lastik varsa onu seçerdim :) Şaka bir yana en önemlisi güvenlik yani yol tutuşu ondan sonra ikinci seçeceğim şey sessizlik olur. Diğerleri sonra gelmekte...

Yorum bağlantısı
Onur Solmaz

Eğer teknik olarak bu seçeneklerin hepsini aynı anda sunabilen bir lastik varsa onu seçerdim :) Şaka bir yana en önemlisi güvenlik yani yol tutuşu ondan sonra ikinci seçeceğim şey sessizlik olur. Diğerleri sonra gelmekte...

Ne kadar yol yapıyorsunuz, Karabük' ün yolları nasıl?

Yorum bağlantısı
Misafir

195/60/15 F1 ghia larda kullanılan ölçü bu. Ben Malatyalıyım fakat iş sebebiyle Karabük'te ikamet ediyorum :)

Herkes kullandığı lastikten iyi örnekler verir. Bilmediğim bir marka hakkında yorum yapamam. Uzun bir süre Bridgestone ER 300 kullandık sert bir lastikti ve araç içine sesi de fazla alıyordu.Ama yol tutuşundan hiç şikayetimiz olmadı. Araç babamın aracı 2004 C-maxtı.Şimdi kendi aracımda yokohama c2 drive kullanıyorum. Ses/fiyat/performans/yol tutuşu olarak 5000 km boyunca hiç bir sıkıntı yaşamadım şükür. Eskisin yine bunlardan alırım dediğim bir lastik.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yunus AŞKIN

Ne kadar yol yapıyorsunuz, Karabük' ün yolları nasıl?

10000-15000 km arası yol yapıyorum. Karabük'ün yolları çok iyi diyemem çukurlar tümsekler bolca mevcut ara sokaklarda :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Eren bey bende karabüklüyüm :) Geçen sizinle konuşurken bu lastik mevzusunu demekki kan çekiyormuş :)

Bu arada Mustafa bey ben yıllardır hala karabüke gidip gelirim yolları berbat.Özellikle şehir merkezli bir yol güzergahı olduğu için yumuşak bir lastik tavsiye ederim.Ben daha yeni michelin primacy3 aldım ve gayet yumuşak bir lastik.Sert lastikler sizi karabükte bıktırı düşüncesindeyim.Sessizlik ve yol tutuş bakımından kesinlikle michelin lastiklerine bakın derim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

michelin energy saver yada goodyear effiencielgrip derim. ben bu lastiklerden 1 er 2 şer bitirdim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yunus AŞKIN

michelin energy saver yada goodyear effiencielgrip derim. ben bu lastiklerden 1 er 2 şer bitirdim.

michelin ya da goodyear arasından hangisi dersin Mustafa kardeşim. Sessizlik ve yumuşaklık açısından

Yorum bağlantısı
Misafir

Eren bey bende karabüklüyüm :) Geçen sizinle konuşurken bu lastik mevzusunu demekki kan çekiyormuş :)

Bu arada Mustafa bey ben yıllardır hala karabüke gidip gelirim yolları berbat.Özellikle şehir merkezli bir yol güzergahı olduğu için yumuşak bir lastik tavsiye ederim.Ben daha yeni michelin primacy3 aldım ve gayet yumuşak bir lastik.Sert lastikler sizi karabükte bıktırı düşüncesindeyim.Sessizlik ve yol tutuş bakımından kesinlikle michelin lastiklerine bakın derim.

Aynen kan çekmiş demek :D dediğiniz doğru Karabük'ün yolları pek iyi değil :good1: Ben yokohama almadan önce Michelin prmcy 3 e çok baktım ama fiyatı 205/50/17 için 430 TL civarı olduğundan dolayı yokohama almıştım. Fakat Michelin aklımda kaldı.Onu da babamın aracı için (205/55/16) araştırdım.tesadüf sizin konunuz denk gelmişti. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

michelin ya da goodyear arasından hangisi dersin Mustafa kardeşim. Sessizlik ve yumuşaklık açısından

ikiside eş değerde bence. goodyearı ben michelin yeni energy saver+ diye bir ürün çıkaracak diye almıştım. çünkü yeni energy saver+ o zaman bulunmuyordu. efiencielgrip ile energy saver tüketim odaklı lastikler. ikiside yumuşak ve sessiz. benim gördüğüm tek handikap 10-15 bini devirince ilk günkü performansı çabuk düşüyor. ben lastikleri 40-50 bin 2 yılda  yeniliyordum.

bu arada petlasın  yeni bi lastiği var forumda kullananlar var pt741. şimdi ondan alacam 16" jant için.  aynı lastiğin 15" olanıda var onlarada bakın. fiyat olarak iyi.

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Yokohama bluearth de bi secenek olabilir..Bi bakin derim...

Yorum bağlantısı
Mustafa Yunus AŞKIN

lastikçi lassa impetus 180 lira dedi (5 taksit)

bridgestone turanza t001 200 lira

fiyatlar nasıl

Yorum bağlantısı
Onur Solmaz

Michelin için 200 tl dediler telefonda ama orda ne kadar diyorlar?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yunus AŞKIN

michelin sormadım daha ama 200 üzeridir burada diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kampanaları boyatmanızı tav siye ederim naçizane :)

3 ay önce lastikleri taktırdım geldim dükkana resimleri çektim

bilgisayarda bi baktım resimlere kampanalar boyasız

özelliklede istemiştim boyayın diye

unutmuşlar gittim hemen boyattırdım bi tonda fırça çektim :D

resimlerde o yüzden boyasız

ben 640 tl ye almıştım 3-4 ay önce ama o zamanlar dolar bu kadardeğildi tabi

Yorum bağlantısı
Tuncay Ak

Nokian sessizlik açısından çokça tavsiye ediliyor.Güzelde fiyatları var ama hiç kullanmadım cesaret edemiyorum açıkçası bende.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...