İçeriğe Yönlendir

İş Güvenliği Ve İş Kazaları

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu

İSG denetimindeki denetçinin demesi; (Direkt kendi ağzı ile)

Kurallara uymayan, koruyucu ekipmanını kullanmayan elemanları uyarmadan direkt işten atın. Ölmesinden daha iyidir.. Yani uyarı muyarı hak getire. Bizim amacımız insanların yaşaması. İşsiz kalsın ama yaşasın mantığı!

kişisel koruyucu kullanmadığı tespit edilen ve kanıtlanan tüm çalışanların tazminatsız işten çıkarma hakkını veren kanun aynı zamanda kişisel koruyucularının temin edilmediği iş yerlerinde işçinin koruyucular gelene kadar işinin başında oturması iş yapmadan koruyucuların gelmesini bekleme hakkını da veriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Vaaay forumda isg uzmanı bolluğu var galiba

Ben kısım sorumlusuyum abicim. Sinsile de ilk ben gidiyorum jandarmaya  :biggrin: Sonra bölüm müdürü, sonra isg uzmanı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Vaaay forumda isg uzmanı bolluğu var galiba

bunları her yöneticin bilmesi gerekli hemşerum. bunun için isg uzmanı olmaya gerek yok. 

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

bunları her yöneticin bilmesi gerekli hemşerum. bunun için isg uzmanı olmaya gerek yok. 

Mayısta isg uzmanlığı sınavına gireceğimden heryeri uzman görüyorum  :)

Bu arada bilinçli olmaya A'dan z ye ihtiyaç var malesef memlekette..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Mayısta isg uzmanlığı sınavına gireceğimden heryeri uzman görüyorum  :)

Bu arada bilinçli olmaya A'dan z ye ihtiyaç var malesef memlekette..

dediğin gibi her yer uzman dolu zaten sıkıntı orada. hiç bir iş tecrübesi olmayan o kadar çok uzman var ki piyasada 

Yorum bağlantısı
Misafir

kişisel koruyucu kullanmadığı tespit edilen ve kanıtlanan tüm çalışanların tazminatsız işten çıkarma hakkını veren kanun aynı zamanda kişisel koruyucularının temin edilmediği iş yerlerinde işçinin koruyucular gelene kadar işinin başında oturması iş yapmadan koruyucuların gelmesini bekleme hakkını da veriyor. 

Doğru. Bu sebeple fabrikamız bünyesinde "çikolata/ kola" otomatları gibi KKM otomatları mevcut. Tüm personel KKM leri bittiğinde yada kullanılamaz duruma geldiğinde sorunsuzca buradan temin edebiliyor  ;)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...

Ben de sirkette calisan temsilcisiyim:) Sinavdan gecti tum sirket. Egitimin ilk etabi yaklasik 6 ay once zorunlu olarak mesai saatleri icinde alindi. Calisanin once kendi guvenliginin bilincinde olmasi lazim. Isvereni baglayan ciddi bir yasa ve onumuzdeki donemde tek calisani olan isletmeler bile bu yasaya tabi olacaklar.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...