İçeriğe Yönlendir

Kontak Açıldığında Yakıtta Su Var Arızası

Murat Göreli

Recommended Posts

Murat Göreli

merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi aracımın kontağını açtığımda yakıtta su var uyarısı veriyor. Yaklaşık 2 ay önce hareket halindeyken bu uyarının 2 kere yanıp söndüğünü gördüm ve hiç vakit kaybetmeden mazot filtresini değiştittirdim. Ama bu seferde bu durum meydana geldi. Birde şöyle birşey var malum yakıt fiyatlarının yüksek olmasından dolayı aylık bütçemi aşmamak adına yakıt ışığı yanık çok bindim. Bununda bir etkisi olurmu. Bu ayın başında depoyu fulledikten sonra würt common rail dizel yakıt katkısı koydum. Ama arıza devam ediyor. Sizce bu arıza neden olabilir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baturhan Aykut

aldığın yakıtla ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum. yakıt filtresi ni değiştirip. yakıt katkısı atarak bu durumdan kurtulabilirsin die düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Geçmiş olsun. Aracı hemen satın  ;)

Aracı satın demenizdeki sebep nedir, çok büyük bir arıza falan mı var? Bende arada bir aynı sıkıntıyı yaşıyorum arkadaş gibi ve merak ediyorum problemin kaynağı ne olabilir diye..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Forumda bu konudan muzdarip olanlar ve yeni yazılımla duzeltebilenker mevcut. Arama yapmanizi oneririm.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Akü ölçümü yaptır.

Akü boşalırken bu tip uyarı arızaları veriyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun. Aracı hemen satın  ;)

aracın kusurunu söylemeden satın olarak algılanıyor mesaj, çok yanlış...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Kontağı ilk açtığınızdamı yanıyor(kısa süre) yoksa araç çalıştığı süre boyunca uyarı veriyormu?

Yorum bağlantısı
Ali Yavaş

öncelikle gecmiş olsun ,mazot filittesini değiştirdiğiniz zaman altındaki su birikinti müşürünüde değiştirirseniz sorununuz çözülür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Eğer gerçekten mazotta su varsa motor kısa sürede sıkıntı çıkarabilir. Satın deme sebebim bu yüzdendir..

Yorum bağlantısı
Semih Saner

yakıtı boşaltın,,yeni yakıt alın filtreleri değiştirin sorun çözülür...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Forumda bu konudan muzdarip olanlar ve yeni yazılımla duzeltebilenker mevcut. Arama yapmanizi oneririm.

Bu yazılım işleminin İzmir'de nerede güvenilir bir şekilde yapılabileceği ve masrafı konusunuda bilgisi olan var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Tayfun Özcan

Eğer bahsi geçtiği gibi motorda sıkıntı çıkacaksa aracı mevcut hali ile satmak etik olmaz. İnsanlar binbir emek ile araç ediniyorlar, satın alacak arkadaşa da yazık.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu yazılım işleminin İzmir'de nerede güvenilir bir şekilde yapılabileceği ve masrafı konusunuda bilgisi olan var mı acaba?

Ustaeller Sabri Usta ile görüşmenizi öneririm öncelikle.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Eğer gerçekten mazotta su varsa motor kısa sürede sıkıntı çıkarabilir. Satın deme sebebim bu yüzdendir..

alacak kişiye bu durum söylenecek mi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Ustayla gorusun elbet cozumu vardir,aku olabilir yazilim olabilir aldiginiz kotu yakit olabilir,hepsini gecip satmayi dusunurseniz de alacak kisiye  boyle boyle bi sikinti yapti zamaninda diye aciklama yapacaginiza eminim... 

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

alan ne yapacak,    böyle düşünmeye kesinlikle karşıyım  :i-ih:

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ben focusu 2011 de sıfır olarak aldığımda böyle bir uyarı vermişti. Serviste yazılımla düzeltmişlerdi. Bi servisle görüşün bence. 

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Ustaeller Sabri Usta ile görüşmenizi öneririm öncelikle.

Kendisiyle görüştüm,kendileri yazılım atmıyorlarmış, ayrıca araç 2007 model olduğu için yazılım atılmasında problem yaşanabileceğinden bahsetti aracı götürdüğümde kontrol ederek yazılım için yönlendirme yaparız dedi.

Teşekkür ettim bilgi için.

Aracınızın deposu boşken bir su bardağı civarı isopropil alkol koyun depoya ve üzerine mazot alın. Sistemdeki su probleminiz düzelecektir. 

Ne kadar güvenilir bir çözüm bu? Herhangi bir probleme sebep olabilir mi ileride?

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Temin etmeye çalışıp deneyeyim madem. Arada bizimki de görünüyor "su mu var acaba?" diyip gidiyor :)

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Bu arada Çetaş işe görüştüm sıkıntıyı burda konuşulduğu gibi mazot filtresinin altındaki su müşüründen dolayı olabileceğini, filtre değişiminde oranın kontrolünün de yapıldığını söylediler,

Ayrıca yazılım güncellemesi ile ilgili olarak da periyodik bakımda fiyata dahil olarak (500 TL gibi bir rakam) yeni yazılım olması halinde güncellemenin yapıldığı, ayriyetten yapılmak istenmesi durumunda da 50-100 lira arasında bir rakam tutacağını belirttiler. Paylaşmak istedim.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bu arada Çetaş işe görüştüm sıkıntıyı burda konuşulduğu gibi mazot filtresinin altındaki su müşüründen dolayı olabileceğini, filtre değişiminde oranın kontrolünün de yapıldığını söylediler,

Ayrıca yazılım güncellemesi ile ilgili olarak da periyodik bakımda fiyata dahil olarak (500 TL gibi bir rakam) yeni yazılım olması halinde güncellemenin yapıldığı, ayriyetten yapılmak istenmesi durumunda da 50-100 lira arasında bir rakam tutacağını belirttiler. Paylaşmak istedim.

Aracı aldığım günden beri bütün bakımlarımı serviste yaptırıyorum ve şuana kadar yazılımla ilgili hiçbir işlem yapmadılar. Şikayet olmadığı halde yazılıma müdahale etmezler bence.

Bütün bakımlarda aracın yanında duruyorum filtreyi söktükten sonra altta sarı bir parça var ona bakıyorlar(bahsi geçen parça o sanırım) geçen sene gittiğimde aracın yanında duramadım ama :( (kısa süreli gidebiliyorsun) kamera sistemi yapmışlar bekleme salonunndan aracını izleyebiliyorsun artık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...