İçeriğe Yönlendir

Katkılı Motorin Mi Katkısız Motorin Mi Kullanıyor Sunuz ?

Alper Ünal

Recommended Posts

Misafir

Bende Göksel'e katılıp TP Katkısız kullanmaya özen gösteriyorum. Çok yakıt alacağım zaman mutlaka TP'ye gidiyorum. Ters düşmediği sürece, yakıtından da memnun kaldığım sürece tercihim bu yönde olacak. :)

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Tp olunca katkiya gerek yok Allahin izniyle,kalite korundugu surece tabiki..

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

istasyona gidince direk opet karttan yapıyoruz o zaman ödemeyi galiba. 

evet aynen öle opetlerde kiosk cihazları var oradan kartı okutunca içindeki miktar çıkıyor zaten ortayayani ödemeyi karta yapmış oluyorsunuz önceden

Tp olunca katkiya gerek yok Allahin izniyle,kalite korundugu surece tabiki..

evet tp kaliteli fakat bizim burada satış fiyatı 4,59 yani opetten daha pahalı oluyo dolayısıyla opete devam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bp ultimate e devam, nitro gücünde Tp ekonomisinde ve sessizliğinde, fuel save ile menzil olarak aynı ama güç olarak tokatlar, hala Ultimate den iyisine rastlamadım, yada bizim istasyon süper :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Çongur

Yıllardır Shell katkılı mazot kullanıyordum. Bir depo katkılı, iki depo da katkısız TP aldım. Aralarında sürüş açısından pek bir fark görmedim ama sanki TP aldığımdan itibaren DPF rejenerasyonu daha bir sıklaştı. Gerçi DPF dolmuş da olabilir emin değilim.

Yorum bağlantısı
Misafir

BP Ultimate, yine başka bir konudaki tavsiyeler üzerine 6-7 aydır kullanıyorum. Önceden fulsave kullanıyordum. Ultimate ile farkettiğim en önemli değişiklik, aracımın sesi oldu. Daha vuruntusuz ve soft bir ses sağlıyor. Menzil konusunda da; agresif kullanımda sarfiyat biraz artıyor. Sakin kullanımda ise gayet güzel.

Yorum bağlantısı
Murat Gök
(düzenlendi)

evet aynen öle opetlerde kiosk cihazları var oradan kartı okutunca içindeki miktar çıkıyor zaten ortayayani ödemeyi karta yapmış oluyorsunuz önceden

evet tp kaliteli fakat bizim burada satış fiyatı 4,59 yani opetten daha pahalı oluyo dolayısıyla opete devam

Maalesef kucuk yerlerde gercekten tp pahali olabiliyor,buyuk sehirlerde hissedilir derecede ucuz..

tarihinde Murat Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

BP Ultimate, yine başka bir konudaki tavsiyeler üzerine 6-7 aydır kullanıyorum. Önceden fulsave kullanıyordum. Ultimate ile farkettiğim en önemli değişiklik, aracımın sesi oldu. Daha vuruntusuz ve soft bir ses sağlıyor. Menzil konusunda da; agresif kullanımda sarfiyat biraz artıyor. Sakin kullanımda ise gayet güzel.

Abi bir de TP denermisin? Katkısızını

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi bir de TP denermisin? Katkısızını

Sürekli gezindiğim yerlerde TP yok, aklımda olsun denk gelir elbet.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bende bugün ilk defa opet ecoforce aldım,5 km pek bişey farketmedim ama katkısız mazotun araca zarar vereceğini düşünmüyorum

Mehmet bey, 22000 km'dir ecoforce kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım, daha önce de c max'imde full save kullanıyordum, zaten yakıt güvence sistemi var. 10-15 km.de bir würth dizel enjektör temizleyicide kullanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Katkılı olan hangileri? Bayiler daha fazla ödemeye hazır müşlteriler için pazarlama yapıyorlar, 2 senede bir ultimatum yiyerek geri çekiyorlar ikincil ürünleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Son günlerde TP yi çokduymaya başladım.

En kısa zamanda deneyeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

10-15 km.de bir würth dizel enjektör temizleyicide kullanıyorum. 

:D  :D  Würth firmasını ben zengin ediyormuşum da haberim yokmuş. 10-15 km'de bir yerine 10 bin-15 bin km'de bir kullanayım bari.  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

katkılı ürün severim ve hep katkılı kullanırım. tp extra veya shell nitro önceliğim, bunlar omaz ise bp,po ve opet 

Yorum bağlantısı
Misafir

Bp ultimate kullaniyordum memnundum ancak artık cok alacağım zaman tp katkısız kullanıyorum. Bu zamana kadar 200 lira civarinda kullandim tpden hiç bir performanssizlik hissetmedim ve sessiz çalışıyor. Duman da yok temiz

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

TP kesinlikle çok sessiz.

1.2 tdi gibi gürültülü bir motorda, test daha verimli oldu bizede Aykut. Cidden kapalı otoparkta bile bir öncekine göre çok daha sessizdi
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Yakınlarda tp olsa bende denemek istiyorum ama malesef yok.Bende 5 aydır sürekli shell den eurodizel alıyordum.Dün ilk defa kredi kartımın kampanyası olduğundan totale gittim ve 2 tip motorin vardı.

Biri Motorin(eurodizel) 4,68 TL,diğerinde de Motorin(Excellium eurodizel) 4,79TL  yazıyor.Arasındaki fark nedir bilmiyorum.Bende ucuz olan motorinden aldım.Aldığım bayinin indirimi var galiba çıkan fişte aldığım yakıtın liste fiyatı 4,44 TL görünüyordu,henüz birşey anlayamadım.Mmemnun kalırsam bu şekılde devam edeceğim.Şimdiye kadar shellden aldığım yakıta göre,1 depoda 14 tl fark atıyor.

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Yakınlarda tp olsa bende denemek istiyorum ama malesef yok.Bende 5 aydır sürekli shell den eurodizel alıyordum.Dün ilk defa kredi kartımın kampanyası olduğundan totale gittim ve 2 tip motorin vardı.

Biri Motorin(eurodizel) 4,68 TL,diğerinde de Motorin(Excellium eurodizel) 4,79TL  yazıyor.Arasındaki fark nedir bilmiyorum.Bende ucuz olan motorinden aldım.Aldığım bayinin indirimi var galiba çıkan fişte aldığım yakıtın liste fiyatı 4,44 TL görünüyordu,henüz birşey anlayamadım.Mmemnun kalırsam bu şekılde devam edeceğim.Şimdiye kadar shellden aldığım yakıta göre,1 depoda 14 tl fark atıyor.

bir depoda 14 tl az bir fark değil yılda 12 depo asgari yapsan 12*14=168 Tl yapar neredeyse bir bakım maliyeti yapar

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

bir depoda 14 tl az bir fark değil yılda 12 depo asgari yapsan 12*14=168 Tl yapar neredeyse bir bakım maliyeti yapar

Bu sabah evden çıkıp yolda gelirken bende aynı şeyi düşündüm :)

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Bu sabah evden çıkıp yolda gelirken bende aynı şeyi düşündüm :)

aklın yolu bir  :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bir süredir TP katkisiz alıyorum ve sorunum yok.ancak dün mecburen bp almak zorunda kaldım.Biraz yol yaptım isiklarda durup rölantiye indiğinde ilk farkettiğim motor sesi oldu.Kesinlikle ses artmıştı.TP de daha sessiz ısınan motorda neredeyse duymuyordum rölantide.Dün net olarak anladım bunu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Ben de ilk çıktığından beri nitro kullanıyorum. Performans çok iyi ayrıca motor daha sessizleşti gibi. Özellikle şehir içinde düşük devirlerde kullandığım için tercih ediyorum. Şu ana kadar hiç DPF temizleme olmadı. Sanırım dedikleri gibi kurum oluşumunu önlüyor.

Yorum bağlantısı
Birol Taş

4.29tl den mazot almak çok iyi geldi saolsun tp

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

TP istasyonu  Aydın merkezde yok, geçen haftasonu Antalyadan gelirken Kuyucak/Horsunluda bulunan TP'ye uğradım. Katkısız motorin kalmamış, katkılı varmış. Normal fiyatı 4,68 idi (İndirimden önceki fiyatı) İndirim kartı istedim verdiler, indirimle 4.53'e indi fiyat. 100 tl'lik katkılı motorin aldım. Depoda çok az opet ecoforce kalmıştı, son 2-3 gündür kesinlikle düşük devirlerde araçta bir canlılık hissediyorum. Daha sonra katkısız da alacağım, bakalım izlenimleri paylaşırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...