İçeriğe Yönlendir

İptal Edilen Trafik Cezam

İlyas Baykal

Recommended Posts

İlyas Baykal

Ters yöne girmediğim halde hatta ters yön olmayan bi yolda normal seyır halındeyken ceza yazmışlar itiraz ettim ve cezam iptal olmuş sizinle paylaşmak istedim

eab0kg.jpg
Kl69MB.jpg

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Gözün aydın olsun, hakkımızı aramamızın bir örneği işte  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlyas Baykal

Gözünüz aydın diyelim :) 4 ay mı sürdü

Evet 4 ay sürdü zaten ödememiştim :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet 4 ay sürdü zaten ödememiştim :)

4 ay neyini düşünmüşler ki :) sizin haksız olduğunuz bir durum olsaydı 4 günde cevaplanırdı :D
Yorum bağlantısı
İlyas Baykal

4 ay neyini düşünmüşler ki :) sizin haksız olduğunuz bir durum olsaydı 4 günde cevaplanırdı :D

Aynen Öyle  bide üzerine gecikme cezası alırlardı :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Hayirli olsun,hakkimizin pesine gitmemiz gerektigini bir kere daha gormus olduk..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Çok iyi olmuş. Tebrikler peşine düştüğünüz için. Haksız cezalar çoğalmaya başladı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

özünüz aydın iyi olmuş, darısı başıma, 4 ay oldu daha haber yok, bekliyoruz bakalım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Haklı olduğunuzu düşündüğünüz cezalara elbette itiraz etmek gerek.Ancak şöyle de bir algı oluştu.Adam bariz suçlu bunu da çok iyi biliyor ama gidip bir itiraz edeyim belki de iptal olur diyor..Bu yanlış.

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Adamlar kota doldurmak için ceza yazıyorlar ya geçenlerde kulağım ağrıyordu hastaneye gidiyorum  trafik çevirdi.

- Beyefendi telefonla konuşuyordunuz ceza yazmamız gerekiyor.

- Kardeşim dedim:  Telefonum kapalı arkada hanımda

-Kulağım ağrıyor hastaneye gidiyorum kulağımı oğuşturmuş olabilirim

- E beyfendi arkadaki ekip öyle görmüş ceza yazacaz ehliyet ruhsat  

Neyse kesin bir dille telefonla konuşmadığımı üstüne basa basa tekrarladım cezadan yırttık.

Akşam Emniyete bir mail atıp durumu anlattım tarafıma ceza yazılıp yazılmadığını öğrenmek için ( ilerde olumsuz bir durumda elimde delil olsun diye) ceza yazılmamış hakkımızı aramasak çatırttt diye yazacaklar cezayı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun öncelikle :) 4 ay bence çok iyi bir zaman.Yani erkenden çözülmüş düşüncesindeyim.Eşiminde bir mahkemesi var ve 4 üncü seneye girecez Allah'ın izniyle :) Tabi trafik cezası değil , kıdem tazminatı olayı.Hak aramak gerçekten güzel bir şey.Hakkımızın yendiği durumlar çok oluyor ama sizin gibi göz yummamak gerekl kesinlikle :good1:

tarihinde Çağlar Adakoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Taner Gündüz

anneler gününde anneme süpriz yapmak için sabah erken kalktım. aracıma akaryakıt aldıktan sonra karabağlar gaziemir yeşillik caddesinden ilerliyordum. lambalar sarı iken geçtim. arkamdan trafik cezası gelmiş. ve bunu fahri müfettiş göndermiş kırmızıda geçseydim hiç itiraz etmeyi düşünmezdim. şimdiye kadar tüm cezalarımı bilerek yedim. ama bunu kaldıramadım.sarıda geçtiğimi çok iyi biliyorum ve fahri müfettişin plakasıyla ceza geldiği için onun aracınıda hatırlıyorum. dün ceza geldi buna kesinlikle itiraz etmek istiyorum. sizce sonuç ne olur itiraz etsemde ceza yine bana kalırsa fazi ödemek zorunda kalırmıyım yoksa cezayı yaıtırıp mı iritaz etmem gerekir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

anneler gününde anneme süpriz yapmak için sabah erken kalktım. aracıma akaryakıt aldıktan sonra karabağlar gaziemir yeşillik caddesinden ilerliyordum. lambalar sarı iken geçtim. arkamdan trafik cezası gelmiş. ve bunu fahri müfettiş göndermiş kırmızıda geçseydim hiç itiraz etmeyi düşünmezdim. şimdiye kadar tüm cezalarımı bilerek yedim. ama bunu kaldıramadım.sarıda geçtiğimi çok iyi biliyorum ve fahri müfettişin plakasıyla ceza geldiği için onun aracınıda hatırlıyorum. dün ceza geldi buna kesinlikle itiraz etmek istiyorum. sizce sonuç ne olur itiraz etsemde ceza yine bana kalırsa fazi ödemek zorunda kalırmıyım yoksa cezayı yaıtırıp mı iritaz etmem gerekir

İtirazda haksız bulunursanız ve indirim süresi geçtiyse hem indirimi kaybedersiniz hem de gecikme cezası ile karşılaşırsınız... İtiraz kaydıyla ödeme gibi bişey vardı eskiden.. bunu bi araştırın derim.. 

Yorum bağlantısı
Emin Bengisu

Yorum bağlantısı
Emin Bengisu

Sarı ışıktan kırmızıya geçişte 3-5 saniye arası bir süre geçiş hakkı var diye biliyorum..

Eğer video ve resim yoksa itiraz etmeniz yararlı olabilir ç

Yorum bağlantısı
Emin Bengisu

Çünkü şüpheden ceza kesilen araç sahibi yararlanır ibaresi var..

Geçenlerde bana da kırmızı ışık cezası geldi ve ben hayatta ışın ihlali yapmam evrakları hazırlayıp mahkemeye gidecektim evden çıktım. Yol üstünde trafik denetleme müdürlüğüne uğrayayım dedim konuyu uygun bir dille anlattım ve saolsun memur abiler yardımcı oldular. Video görüntüsü varmış izlettiler.. Kör noktaya ışık koymuşlar ve yoğunlukta görmek neredeyse imkansız. Artık erken ödeyerek en azından indirinli ödemiş olduk..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...