İçeriğe Yönlendir

Double Din Ve Hdd

Alper TÜTÜNCÜ

Recommended Posts

Alper TÜTÜNCÜ

Double dine 1 tb harddisk bağlıyorum çok yavaş çalışıyor nasıl hızlandırabilirim teyp markası JVC KW-AVX746

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

1 TB hdd içinden bilgileri okuması zor. Bunun için yapacak pek birşey olduğunu düşünmüyorum

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alper TÜTÜNCÜ

Anladım acaba 1 tb hddlerin adaptorlüsü var ondanmı alıp bağlasam diyorum usbden çslışmasıyla rlektrikten çalışması arasında fark varmı acaba

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Düşük ihtimal ama faydası olabilir, gereksiz verileri silerek diskine disk birleştirme yapabilirsin. Bir de cihazın okuyabildiği dosya türleri arasında farklı format tiplerini dene mesela fat32 en yaygınıdır ama atıyorum exfat okuyorsa exfat ufak boyutlu dosyalarda daha başarılı diye biliyorum erişim hızında vs. de..

Yorum bağlantısı
Alper TÜTÜNCÜ

Sadece fat32 çalıştırıyor mesela 8 gb daha hızlı okuyor

Yorum bağlantısı
Emre Tatlı

bu cihazlara ne kadar küçük bellek bağlarsanız o kadar hızlı çalışır 1 tb nin çalışması bile mucize :) çoğu cihaz en fazla 32 gb kadar destek veriyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

1 Tb diski sadece fat32 de okuyor diyorsanız en azından dosya birleştirme denenebilir, diğer türlü arkadaşların dediği gibi 1tb içerisinde adreslemeleri okuması uzun sürebilir, bir de diskin erişim hızı önbelleği bunlar da etkili olur sizin etkileşiminizin hızında..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Araç teybinden ne kadar performans bekleyebilirsiniz ki? Hele 1 Tb diskle. Gayet normal durumunuz, ne yaparsanız yapın sonuçta fark alamazsınız...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper TÜTÜNCÜ

Elektrikli olarak denemek isterim sonucu merakediyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Elektrikli olarak denemek isterim sonucu merakediyorum

Bence pek farketmeyecek. Çünkü içerisindeki verilerin fazla olması ve bunun eski teknik disk ve kafa ile gerçekleşmesinden. Sizin elektrik desteği vermeniz diskin ve kafanın çalışma hızına pek etki edeceğini sanmıyorum

SSD olsa veya Flash disk tekniği olsa daha hızlı olur.

Yorum bağlantısı
Murat Gök

1 tb baglayip cihazi yormaya ne gerek var ki,Daha ideal buyukluk kullansaniz olmaz mi..

Yorum bağlantısı
Alper TÜTÜNCÜ

Ssd bağlasam olurmu acaba yada nasıl bağlarım hiç aklıma gelmedi ssd

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

harici hdd kutusu ile bağlarsınız. bağlarsınız da 120 gb harddiske neden ihtiyacınız var? hem pahalı bir maliyet olur. 250 TL gibi. onun yerine 64 gb lık flash bellek işinizi görecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper TÜTÜNCÜ

Doğru diyorsunuz işte ama bende yaptımmı birkere yapıyorum iyisi olsun diyen biriyim malesef ssd farkedermi acaba

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Mesleğinizde PC yazıyor, aracınıza pc bağlayın en üst iyisi olsun :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

gömme olmaz o iş :p Harici bagajda kasayla olur ve göreceksiniz ki 1 tb disk kuracağınız pc de bile gereksiz kalacak :p Tüm müzik hayatını arşivlemeye gerek yok araçta :rofl:

Yorum bağlantısı
Alper TÜTÜNCÜ

ben albüm albüm yapmayı seviyorum arşivciyim biraz

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Carputer sistemini yapmış kullanmış ve satmış biri olarak benden tavsiye, ne kadar da sallantıda birşey olmasa da 1 tb disk ve içindeki veriler o sallantıya emanet edilmez. Günlük dinlemede kullanacağınız müzikleri atmak için 160 lık bile fazla gelecek. Flac dinleseniz bile ortalama 20 mb olsa bir flac dosyası bilmem kaç tane müzik dosyası bulunur. Hepsini baştan sona dinlerken en baştakini ne zaman dinlediğinizi unutursunuz :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper TÜTÜNCÜ

Çok doğru ama işte arşivci olunca böyle oluyor insan elinin altında istediği herşey olsun istiyor

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

normal hdd sarsıntıda kafa vurmaya başlar sağlıklı değil. 120GB ssd alın bazı modellerde usb desteğide var direk bağlayın.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

normal hdd sarsıntıda kafa vurmaya başlar sağlıklı değil. 120GB ssd alın bazı modellerde usb desteğide var direk bağlayın.

Zıpzıp zıplayıp duran araçta normal laptop diski 2 sene boyunca kullandım. Hiçbir sorun olmuyor bilginize :)

Dipnot: Velevki bağlanılacak, bozuk cd dvd romlardan çıkma sarsıntı engelleyici lastikleri var, tampon lastiği de diyor bazıları. Sökülüp kullanılabilir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...