İçeriğe Yönlendir

Rockford Punch 1 Woofer Testi Ve Müzik Seti Ile Kullanımı

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz

Merhaba,

Geçen günlerde Özgür Turhan'ın satışa çıkardığı punch1 leri ben aldım . 

araba alana kadar wooferları dükkanda kullanma kararı aldım . araba anfisi takacaktım adaptör falan derken bir sürü iş çıkartıyor bana . 

sabahtan akşama kadar çalışan müzik setim var dükkanda . dışarıya radyo yayını veriyorum . bir hareket katıyor dükkana .

müzk setinin aux girişine bilgisayardan ses verdim çıkışıda direk woofer'a bağladım ve beklemediğim bir ses aldım . 

punch ların diğer woofer'lardan farkını da görmüş oldum :) yok böyle bir ses :good1:  

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Radyo ile yayın yapmak için telif haklarını aldınız mı?

Annemin arkadaşı MÜYAP tarafından ceza aldı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Radyo ile yayın yapmak için telif haklarını aldınız mı?

Annemin arkadaşı MÜYAP tarafından ceza aldı :)

burda çoğu kişi öyle kullanıyor zaten . bende 3-4 senedir bu şekilde her hangi bir radyonun yayınını dışarıya veriyorum .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

burda çoğu kişi öyle kullanıyor zaten . bende 3-4 senedir bu şekilde her hangi bir radyonun yayınını dışarıya veriyorum .

Dışarıya vermekten kastın yayınmı yapmak yoksa hoparlörleri dışarı koyup herhangi bir radyonun müzik yayınını dinletiyorsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Aydın, Usda'nin white girl parçası var, onun slowed & chopped versiyonunu bul ve dinlesene punch'ta. Mümkünse buraya da atıver :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Dışarıya vermekten kastın yayınmı yapmak yoksa hoparlörleri dışarı koyup herhangi bir radyonun müzik yayınını dinletiyorsun :)

Radyo yayinini veriyorum abi :) ama bilgisayada bagli . bazen sectigim muzikleride caldiriyorum . disarda 1 tane hoparlor var . iki tarafimdada berberler var birde cadde uzerinde oldugumdan muzik dikkat cekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

"Şerrefsizim benim aklıma gelmişti"  :p  :D

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Gök

"Şerrefsizim benim aklıma gelmişti"  :p  :D

+1Ses bombaymis...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Asıl bomba olan Aydın, ses değil  ;)  :bravo:

Al sana bi bomba daha... :tongue:  ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Aydın konuşturuyorsun yine teknik bilgileri, becerileri..... :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

çok başarılı, güle güle kullan kardeşim, hazır yeri iken sorayım; bir tane bunlardan alsam birde anfi, araç daki mevcut hoparlör leri degiştirmeden takılsa olurmu?

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

çok başarılı, güle güle kullan kardeşim, hazır yeri iken sorayım; bir tane bunlardan alsam birde anfi, araç daki mevcut hoparlör leri degiştirmeden takılsa olurmu?

abi wofer takarsın anfininde etkisiyle aşırı bir bas sesi gelir sana . mevcut hoparlörlerin basa göre zayıf kalabilir . duruma göre mevcut hoparlörlerini de kuvvetlendirmen gerekebilir . 

Yorum bağlantısı
Misafir

Peki Ben Orjinal sony ile kullansam Focus Ghia daki hoparlorler ile ? 6 çıkışlı JBL amfi var 2 takım 16 Cm lik JBL mid var 2 takım 460 Japon pionner oval kolon var ve 1 adet 30 Cm lik 1800 watt çift bobin pionner bas var. Ama sadece Amfi ve Bası kullanmak istiyorum. Diğerleri kapı vs sökmek delmek istemiyorum. Bu set Bizim Taunus da var Focusa alıcam. ?

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Peki Ben Orjinal sony ile kullansam Focus Ghia daki hoparlorler ile ? 6 çıkışlı JBL amfi var 2 takım 16 Cm lik JBL mid var 2 takım 460 Japon pionner oval kolon var ve 1 adet 30 Cm lik 1800 watt çift bobin pionner bas var. Ama sadece Amfi ve Bası kullanmak istiyorum. Diğerleri kapı vs sökmek delmek istemiyorum. Bu set Bizim Taunus da var Focusa alıcam. ?

anfi bası her türlü kullanabilirsin onda sorun yok . tiz ses ler için tweter takviyesi yapman gerekebilir  .

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Aydın, Usda'nin white girl parçası var, onun slowed & chopped versiyonunu bul ve dinlesene punch'ta. Mümkünse buraya da atıver :)

bu heralde :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Turhan

Ben teşekkür ederim kardeşim ne demek güle güle kullan. ;) Ben bunun ikisini birden araçda takılı vaziyette kullanıyordum :) Kalite olarak 10 üzerinden 10'u hakediyor bu ürünler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Turhan

Ben orjinal hoparlöre ek olarak bunları kullanıyordum. Herhangi bir sıkıntı olmaz takabilirsiniz. Aracınız sedan ise gayet güzel ses verir ama HB ise arkalara tiz takviyesi yapmanızı tavsiye ederim çünkü bu RF lerin bass sesi çok derin vuruyor aracın içini boğar. 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Tam değil, ama yaklaşık :p

abi çalıyoda ben pek bas duymuyorum . başka versiyonu varsa alabilirim .

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Alt frekanslara inemiyor o zaman :p

doğrudur abi . altı üstü eşit değil bazı tonlarda çok güzel bazılarında hiç yok gibi 

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Veriyordur aslında da kutu farkı olabilir. Güzel bir spl kutu bol hacimli iki tane punch bomba olurdu aslında :) Zangır zungur kepenkler :p

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

bende 38 cm JBL vardı abi . hatta dur videosunu yükleyimde gösteriyim . deli birşeydi arabanın tavan boyaları çatlamıştı :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...