İçeriğe Yönlendir

Mtv Vergisini Kasko Değer Indiriminden Yararlanarak Ödeme

Emre Arslan 2

Recommended Posts

Emre Arslan 2

Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı Forumlar dilerim.

2005 model fiesta van sahibiyim bilindiği üzre bu araçlar kamyonet geçmekte ve azami yüklü ağırlık mağduru olarak 85 kg fark ile 339 tl dönemlik vergi ödemekteyiz ve bilindiği üzre 2004 yılında yürülüğe giren kasko değer indiriminden yararlanan bir çok araç var kategori olarak daha bu indirimden yararlanan görmedim acaba böyle bişey mümkünmü ? hesaplarıma göre eğer geçerli olursa senelik 678 tl yerine 460 tl yani dönemlik 230 tl vergi ödemiş olacağız daha önce böyle bir işlem yapmış olan varmı yada azami yüklü ağırlığı 1500 kg altına çekebilen varmı bi kaç kişiden bunu duydum aynı araçdan kullanıp da alt kademeden vergi ödeyenler var var ise bunu nasıl başarmışlar bilgisi olan varsa aydınlatabilirimi ??

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Emre bey konunuz vergi olduğu için uygun bölüme taşınmıştır

Yorum bağlantısı
Emre Arslan 2

Mazur görün yeniyim yavaş yavaş öğreneceğiz. Teşekkürler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Ben 2013 te 99 model mondeo icin 640 tl yerine 410 tl odedim. Yalniz kanunda otomobil diye geciyor kamyonet bu gruba girmiyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Arslan 2

Bende oyle tahmin ediyorum fakat net bi bilgi istiyorum yoksa bu vergi yuzunden aracimi bile satabilirim 2.0 174 bg a3 e binen adamda ayni vergiyi oduyo bende haksizlik yani .

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende oyle tahmin ediyorum fakat net bi bilgi istiyorum yoksa bu vergi yuzunden aracimi bile satabilirim 2.0 174 bg a3 e binen adamda ayni vergiyi oduyo bende haksizlik yani .

aracın kasko bedeline bakın.sigorta reasürans birliği verilerinden, yıllık vergisini öğrenin , kasko bedelinin %5 ini alın ve mtv tutarınızla karşılaştırın.eğer %5 i mtv tutarınızdan yüksekse,aynı yaş sınıfı için bir alt motor sınıfından mtv ödersiniz.o durumda da yüksekse,yine bir alta geçer.Ben 98 mondeo için şuanda 6 aylık 127 tl ödüyorum.Bu şekilde düşük çıkıyorsa eğer,aracınızın bağlı bulunduğu vergi dairesine yazılı olarak müracaat etmeniz gerekiyor.yazılı müracatınızı kendiniz gidemesieniz bile iadeli taahhütlü posta ile de yapabiliyorsunuz.Sonrasında otomatik olarak sisteme işliyorlar ve düşük ödemeye başlıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Benim bildiğim söz konusu kasko değer indirimi sadece otomobiller için geçerli, kamyonet veya diğer sınıflar için geçerli değil. Tabiki yanlış biliyor da olabilirim.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Kamyonet için vergi indirimi geçerli mi bilmiyorum.

Ancak vergi oranı kasko değerinin %5 ini aşarsa indirim oluyor diye biliyorum.

Bizim arkadaşda 4,2 motor A8 var o bu indirimden faydalanıyor. (İndirimli hali 1800 tl gibi :shok: )

Yorum bağlantısı
Emre Arslan 2

şuana kadar kamyonet için bu tarz bi girişimde bulunan kimseye rastlamadım ama neden olmasın mümkün olabilir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...