İçeriğe Yönlendir

Lastik Tercihi

Ufuk Tutkun

Recommended Posts

Misafir

205/55/16

Gözünü seveyim o boyutun bir sürü çeşit var fiyatlar uygun :)

Allah taş degdirmesin abi Güle güle eskit lastikleri

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim. 1-2 hafta içinde netleştirip fiyat araştırıp lastik alırım derken, bugün sağ ön tekerleğim yolun ortasına düşmüş bir kaldırım taşı nedeniyle yan yüzeyden yarıldı. Süreci hızlandırmak zorunda kaldım. Good Year efficientgrip performansdan yana tercihimi kullandım. 25-30km kadar kullandım ilk izlenimim araç içine gelen lastik sesi önceki michelin primacy3 lastiğime göre daha az gibi geldi bana. kalkışta 1-2 defa hızlı kalkarak denemeye çalıştım, patinaj yapmadı. şimdilik durum bu. bu arada bursa da lastik fiyatlarını biraz araştırdım 180 den 250tl  ye kadar aynı lastikten satılıyor. ben 180 e aldım. ilgilenen olursa bayiyi tarif edebilirim. 

En iyilerden birisini almışsın, bakalım uzun vade kullanım ne gösterecek, bende kullanıyorum, şimdiye kadarki durum süper, bu gün full yüklü araçla kullandım, bu durumda da sonuç süper.  :good1:

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Yaklaşık 15-20 gündür Efficient Grip Performance kullanıyorum; belirttiğiniz ölçülerde. Lastiği tercih nedenlerim; 1. si; kışlık olarak goodyear ug8 kullanmam ve çok başarılı bulduğum için markaya karşı bende bir sempati oluşması. 2. olarak bu ebatta ve performans iddeasında çok lastik olmaması. 3. olarak da test sonuçlarının özellikle ıslak zeminde başarılı olmasıydı. Uzun süredir kullanmadığım için ilk izlenimlerimi yazayım... bu izlenimleri yazlık 195 65 15 michelin, 225 45 17 pirelli p zero rosso, bridgestone 225 45 17 adrenalin gibi son 2 yılda kullandığım lastikere göre yapacağım. Michelin ;seveni çok ama şöyle diyeyim ben jantlarıda yeni aldım 0 leondan çıktı jantlar üzerinde michelin lastik vardı ve bedava denilecek bir fiyata geliyordu lastikler .Markaya fazlasıyla ön yargım olduğu için direk lastikleri söktürdüm;benim için michelin bol bol esp ışığı ve yanakta yarılma ve balon anlamına geliyor. 17 lastikler ise özellikle bridgestone kafa şişiren gürültüyle eşdeğer... bir kez kullandım bir dahada almam ;golfü bile uğultu makinası haline çeviriyor ki focusta yol sesinden daha fazla şikayet var genel olarak. pirelli  rosso alınabilir bir lastik bence 17 ile 16 arasında ise düşük hızlarda pek hissedilmesede yüksek hızlarda sportif kullanımda benim gözlemim 16 aleyhine bir durum söz konusu ama çok zorlamadıkça göze de batmıyor. Kısa süreli kullanımım da Efficient Grip Performance için; ortalamanın üzerinde bir yol tutuş, tatmin edici bir sessizlik çok başarılı bir frenleme benim söyleyeceklerim. Şu an için gayet memnunum, elle ve gözle baktığımda ise biraz narin bir lastik izlenimi uyandı bende ama, şu an için bir sağlamam yok, zamanla göreceğim...Size hayırlı tercihler :)

Düzenleme ; pardon siz zaten almışsınız :)  memnun kalacağınızı düşünüyorum :good1:

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

17 taksak ne olur ki? Çamurluk ile lastik arasında kalan boşluk birax daha azalmış olur, daha şık görünür. peki yakıt tasarrufu ve yol tutuş açısından farklılık olurmu ki? Ha birde jantıda değiştirmek mi gerekir?

Şaka yapıyorsun abi değil mi? "Sen ve orijinalden  farklı bir şey" beni çok şaşırtır.   ;)

Abi boyut nedir fiyat çok iyimiş. 195 45 r16 290tl den ucuza bulamadim yokohamayi

Ooo! Niye o kadar pahalı, neticede 16" hepsi. Çok kullanılmayan bir ebat olduğundan mı pahalı bu kadar?

tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Şaka yapıyorsun abi değil mi? "Sen ve orijinalden farklı bir şey" beni çok şaşırtır. ;)

Ooo! Niye o kadar pahalı, neticede 16" hepsi. Çok kullanılmayan bir ebat olduğundan mı pahalı bu kadar?

Abi ince yanak faktörü V endeksli ve evet çok kullanilmiyor. Genelde bayiiler siparisle getiriyor Türkiye şartlarında pek kullanilmayan bir lastik. Malum yanak ince destekli lastik almak gerekiyor balon vs durumunu engellemek için

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...