İçeriğe Yönlendir

Blok Muafiyeti Yasası (Araç Garantisi Bozulmuyor)

Zafer Ofli

Recommended Posts

Zafer Ofli

Konu hakkında daha önce forumda yorum yapıldımı bilmiyorum ama blok muafiyeti yasası sayesinde aracınızı artık yetkili servise götürmek zorunda değilmişsiniz.

http://www.pilotgarage.com/index.php?pg=pratik_icerik&pratik_id=3

Benim aracımı aldığım kişi samsunda özel ford servisi ve konu ile ilgili olarak otokoç ile bayağı tartışmış. Kendisi aynı zamanda eski bir otokoç çalışanı olduğundan dolayı konular ile ilgili bilgiside var. Şu anda kendi servisinde garantisi süren araçların bakımınıda yapıyor.

Her ne kadar yetkili servisler ilk önce itiraz etselerde olaya kanuni boyuttan yaklaşınca kabul ediyorlarmış ki bence de etmeliler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Yeni bir uygulama değil ancak konu fazlaca gündemde yer almadığından adeta yok hükmünde gibi. Bu konunun her otomobil forumunda gündemde tutulmasıyla özellikle garantili araç sahiplerinde yetkili servisleri rahatsız edecek düzeyde baskı oluşmasıyla fiyatlarda rekabet oluşabilir diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Yavaş

yasa var ama yetkili servisler bi şekilde kıvıyor aracı garantiye sokmamak icin ellerinden geleni yapıyorlar

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

tam anlayamadım okudum ama dışarıda bakım yaptırdığımızda da garanti bozulmuyor öylemi doğru anlamışmıyım ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

tam anlayamadım okudum ama dışarıda bakım yaptırdığımızda da garanti bozulmuyor öylemi doğru anlamışmıyım ?

Benimde anladığım oyle oldu hatta banada oyle soylendi. Bugun aracımı götürdüğüm servis haberimiz var. Ancak ozel servisin tse belgesi olması gerekiyor dedi ama ben oyle duymadim. Moderator arkadaslar belki araştırıp bilgilendirebilirler.

yasa var ama yetkili servisler bi şekilde kıvıyor aracı garantiye sokmamak icin ellerinden geleni yapıyorlar[/quote

Evet oyleymiş ancak zorlayınca kabul ediyorlarmıski benim aracımı aldığım kişi garantisi devam eden araçlara da bakıyordu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...