İçeriğe Yönlendir

Yasaltakip Nedir?

Murat Dere

Recommended Posts

Murat Dere

Forumda aradım bulamadım:

Büyük oğlana ikinci el telefon aldık. Bugün YASALTAKIP diye bir yerden IMEI'sinin kopyalanmış (klonlanmış diyorlar her nedense) olduğu, telefonun 30 gün içinde kullanıma kapatılacağı ile ilgili bir mesaj gelmiş. Cihazın bataryasının altındaki IMEI ile *#06# yoluyla cihazın kendisinin verdiği IMEI numaralarını karşılaştırdım. Bu iki numara birbirini tutuyor. Mesajda gelen IMEI tamamen farklı. Şimdi, ben bunu bana satan telefoncuyu yığayım mı yoksa adamcağız masum mu?

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
(düzenlendi)

Telefonun marka ve modeli nedir Murat Hocam?

Muhtemelen sizdeki telefon imeinin gerçek sahibi.Ama başka bir telefona daha sizin cihazın imei ini kopyalamışlar bu durumda her iki telefonda kapanıyor bildiğim kadarıyla.

tarihinde Abdullah Aladı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Telefonun marka ve modeli nedir Murat Hocam?

Samsung GT-S5253 janim. ;)

Yasaltakip'ten gelen IMEI'yi sorgulattığımda "Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir." diyor. İyi de bu mesaj bana neden geliyor. Yasaltakip'in saflığı mı ki?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi İME kopyalanmış. Sizin telefon kaçak telefonsa İME çakmışlardır. Aynı ime başka bir telefona da çakılmış. Bu yüzden iki telefon tek ime kullanıyor ve ikisi de kapanacak demektir.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Tahmin etmiştim ;) Muhtemelen çin işi bir samsung da daha aynı imei var :)

Hattınıza ait yetkili bayide sorun çözülebilir yada yeni aldıysanız aldığınız yere iade edin.

Yasaltakip'ten gelen IMEI'yi sorgulattığımda "Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir." diyor. İyi de bu mesaj bana neden geliyor. Yasaltakip'in saflığı mı ki?

Maalesef saflıktan değil abi ikisi birden kapanıyor cihazların.

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk
(düzenlendi)

Banada olmuştu aynısı.Sms te gelen imei tutmuyorsa hiç birşey olmuyor abi.Sen kendi imei ni sorgulattığında ne yazıyor abi ?

tarihinde Fatih ALTINOLUK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Tahmin etmiştim ;) Muhtemelen çin işi bir samsung da daha aynı imei var :)

Hattınıza ait yetkili bayide sorun çözülebilir yada yeni aldıysanız aldığınız yere iade edin.

Maalesef saflıktan değil abi ikisi birden kapanıyor cihazların.

O zaman saflık değil de hıyarlık diyeyim iki telefonun da kapanması. Bendeki imei marka ve model ile, batarya altındaki etiket ile cihazın verdiği imei ile aynı ise Çin işi olanı kapatsınlar da göreyim o zaman güçlerini. Oturmuşlar oraya "telefonunuz kapanacak" oh ne ala memleket.

Banada olmuştu aynısı.Sms te gelen imei tutmuyorsa hiç birşey olmuyor abi.Sen kendi imei ni sorgulattığında ne yazıyor abi ?

SMS'teki imei telefonun verdiğinden ve batarya altındaki etiketten farklı Fatih. Bence de hiç bir şey olmaması lazım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

O zaman saflık değil de hıyarlık diyeyim iki telefonun da kapanması. Bendeki imei marka ve model ile, batarya altındaki etiket ile cihazın verdiği imei ile aynı ise Çin işi olanı kapatsınlar da göreyim o zaman güçlerini. Oturmuşlar oraya "telefonunuz kapanacak" oh ne ala memleket.

SMS'teki imei telefonun verdiğinden ve batarya altındaki etiketten farklı Fatih. Bence de hiç bir şey olmaması lazım.

Senin imei sorgu yaptığında ne yazıyor abi ?

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Aynen abi başka da bişey denmez zaten aslında orjinal olduğunu onlarda biliyor ama böylesi kolaylarına geliyor.

http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php

Sorgulama sitesi abi burası kesin sonuç verir.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Aynen abi başka da bişey denmez zaten aslında orjinal olduğunu onlarda biliyor ama böylesi kolaylarına geliyor.

http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php

Sorgulama sitesi abi burası kesin sonuç verir.

Oradan sorguladım zaten. Orada yazıyor imei numaramızı girince telefonunuzun marka ve modeli. tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Oradan sorguladım zaten. Orada yazıyor imei numaramızı girince telefonunuzun marka ve modeli.

Abi 3 kere sordum daha da sormam.Senin orjinal imeiyi girince orada ne yazıyor ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

abi geçmiş olsun kaç lera verdin telefona? aldığın yere bi uğradınmı?_

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Oradan sorguladım zaten. Orada yazıyor imei numaramızı girince telefonunuzun marka ve modeli.

Klonlanmış yazıyor mu abi?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Abi 3 kere sordum daha da sormam.Senin orjinal imeiyi girince orada ne yazıyor ?

10 numaralı mesajıma bakar mısın janim? :p

Yorum bağlantısı
Serkan Önder

yanlış göndermişler abi sizinle bir,ilgisi yoktur yoksa gönderdikleri no ile aynı olurdu sizin telefonunki.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

abi geçmiş olsun kaç lera verdin telefona? aldığın yere bi uğradınmı?_

Hurda telefonlar ve 100 lira verdimdi. Aldığım yere uğramaya çekiniyorum adamın başıan bi şey gelebilir de. ;)

Klonlanmış yazıyor mu abi?

MEsajla gelen imei için evet, *#06# ile cihazdan aldığım ve batarya etiketi altındaki için hayır Abdullah.

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

O zaman sıkıntı olmaz abi yanlış gelmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

O zaman sıkıntı olmaz abi yanlış gelmiş olabilir.

Ben de öyle düşündüm zaten. İnternetteki araştırmamda da BTK'nin arada böyle salaklıklar yaptığını söylüyorlar. Ciddiyetsiz bir kurum demek ki.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Hurda telefonlar ve 100 lira verdimdi. Aldığım yere uğramaya çekiniyorum adamın başıan bi şey gelebilir de. ;)

MEsajla gelen imei için evet, *#06# ile cihazdan aldığım ve batarya etiketi altındaki için hayır Abdullah.

100 lira için değmez diosan başka ama bence bi uğra en azından biraz oğlan kullansın hevesini alsın ;) 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

100 lira için değmez diosan başka ama bence bi uğra en azından biraz oğlan kullansın hevesini alsın ;)

Uğrayacam zaten, uğramaz mıyım hiç. Pek severim uğramayı. ;) Onun da haberi olduğunu sanmıyorum. Ki zaten büyük ihtimalle bir şey yok Erdem. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

abi hiç bir şey olmaz mesajda gelenle telefonda ki farklı ise muhtemelen hattın daha önceden takıldığı telefonlardan birisi klonlanmış onun için gelmiş olan bir mesajdır 

Yorum bağlantısı
Misafir

Forumda aradım bulamadım:

Büyük oğlana ikinci el telefon aldık. Bugün YASALTAKIP diye bir yerden IMEI'sinin kopyalanmış (klonlanmış diyorlar her nedense) olduğu, telefonun 30 gün içinde kullanıma kapatılacağı ile ilgili bir mesaj gelmiş. Cihazın bataryasının altındaki IMEI ile *#06# yoluyla cihazın kendisinin verdiği IMEI numaralarını karşılaştırdım. Bu iki numara birbirini tutuyor. Mesajda gelen IMEI tamamen farklı. Şimdi, ben bunu bana satan telefoncuyu yığayım mı yoksa adamcağız masum mu?

Sizin telefonun imeisi başka telefona kopyalanmış gibi duruyor. Cihazın ilk sahibine ulaşıp fatura temin edilirse sizin telefon kurtulur. Telefoncu bu durumlar için satandan kimlik kopyası alıyor. Telefon numarası alıyor. Ulaşırsa durum çözülür. Fatura ile birlikte telekominikasyon kurumuna başvurmak gerekiyor diye biliyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi eğer telefonun içindeki seri numarası ve telefonun üstünde yazan seri tutuyorsa birsey olmaz. Siz sim kartınızı başka bir telefona takmişsiniz, o taktiğiniz telefon sıkıntılı olduğu için mesaj size geliyor. Sürekli yaşadığım bir konu :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Sizin telefonun imeisi başka telefona kopyalanmış gibi duruyor. Cihazın ilk sahibine ulaşıp fatura temin edilirse sizin telefon kurtulur. Telefoncu bu durumlar için satandan kimlik kopyası alıyor. Telefon numarası alıyor. Ulaşırsa durum çözülür. Fatura ile birlikte telekominikasyon kurumuna başvurmak gerekiyor diye biliyorum.

Saygılarımla.

Evren, bizimki ikinci elin ikinci eli. Telefoncuya tabii ki gideceğim de sanmıyorum dediğin bilgiler onda olsun.

Abi eğer telefonun içindeki seri numarası ve telefonun üstünde yazan seri tutuyorsa birsey olmaz. Siz sim kartınızı başka bir telefona takmişsiniz, o taktiğiniz telefon sıkıntılı olduğu için mesaj size geliyor. Sürekli yaşadığım bir konu :)

Ben de öyle düşünüyorum, en azından öyle umuyorum Tolgahan.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...