İçeriğe Yönlendir

Led Plaka Lambası

Ahmetcan Yiğit

Recommended Posts

İnan Çınar
(düzenlendi)

Ahmetcan resmini eklediğin photon 6000k 7029 cb nette 65-75 tl aralığında satılıyor. parklar-plaka- viraj lambaları derken iflas edeceğim. yarın sanayiye bakacağım. Umarım photon marka hesaplı bulurum.ucuz yollu olanlar uzun dayanmıyormuş.

İnan kardeşim, china post seçeneğini seçersen kargo ücretsiz, en erken 15 gün en geç 30 gün içinde gelir. Ücretli kargo seçeneğide vardı sanırım. Sitenin Türkçe dil seçeneği de var. Siparişi tamamlamak zor değil. Ben 10 tane almıştım, son kalanları ASX'e plaka lambası yaptım. Kesinlikle tavsiye derim. Arıza lambası falan da yakmıyor. 

Komutanım emin olamadım. Gayet ucuz ama sık sık patlarsa her seferinde uğraşmak istemiyorum. gerçi siz tecrübe etmişsiniz ama yarın bir bakayım sanayiye.  Ahmetcan'ın  bahsettiği ürünü bulamazsam aliexprese yöneleceğim. Teşekkürler ilginize...

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Ahmetcan resmini eklediğin photon 6000k 7029 cb nette 65-75 tl aralığında satılıyor. parklar-plaka- viraj lambaları derken iflas edeceğim. yarın sanayiye bakacağım. Umarım photon marka hesaplı bulurum.ucuz yollu olanlar uzun dayanmıyormuş.

Komutanım emin olamadım. Gayet ucuz ama sık sık patlarsa her seferinde uğraşmak istemiyorum. gerçi siz tecrübe etmişsiniz ama yarın bir bakayım sanayiye.  Ahmetcan'ın  bahsettiği ürünü bulamazsam aliexprese yöneleceğim. Teşekkürler ilginize...

60-70 tl çok pahalı. Ben B Maxte 20 ay kullandım hiç sorun yaşamadım. Kolay kolay patlamaz. 8 dolara almak varken 60-70 tl çok pahalı.Sadece bekleme süresi biraz uzun.
Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

60-70 tl çok pahalı. Ben B Maxte 20 ay kullandım hiç sorun yaşamadım. Kolay kolay patlamaz. 8 dolara almak varken 60-70 tl çok pahalı.Sadece bekleme süresi biraz uzun.

Ben 25 liraya aldım. 60-70tl oldugunu bilmiyordum abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Ben 25 liraya aldım. 60-70tl oldugunu bilmiyordum abi :)

25 lira çok iyi Ahmetcan, zaten 8-9 dolarda 20 lira civarı yapıyor en azından beklemeden almışsın ama 60-70 lira çok bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

14+14+10 =34 tl ye ayna altı plaka ve parkları az önce  değiştirdim. resimler  akşama gelecek. Photon buralarda yok,aliexpresi de  bekleyemedim. aceleci davrandım ama pişman olursam olan altı üstü 35 tl ye olacak.  Bu arada c-max arıza lambası falan yakmıyor. değişik  ampullerle, tekini sökerek  komple sökerek farklı kombinasyonlar denedik ama yakmadı ya bizimkinde bi şey var yada c-maxlar böyle....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

14+14+10 =34 tl ye ayna altı plaka ve parkları az önce değiştirdim. resimler akşama gelecek. Photon buralarda yok,aliexpresi de bekleyemedim. aceleci davrandım ama pişman olursam olan altı üstü 35 tl ye olacak. Bu arada c-max arıza lambası falan yakmıyor. değişik ampullerle, tekini sökerek komple sökerek farklı kombinasyonlar denedik ama yakmadı ya bizimkinde bi şey var yada c-maxlar böyle....

Ariza lambasini test menüsünden bakarak öğrenmiyor muyuz? Ayrica fotografları bekliyorum abi :)

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Ayna camı yukarı ve dışa bakacak şekilde düğmeden ayarlanacak. Sonra küçük uclu tornavida ile alttan aradan cam arkası tırnaklar esnetilerek çıkarılacak. Tırnaklar biraz hassas bende 2 tanesi kırıldı. Bir de ayna isitmasinin kablosu kısa. Ön camları tamamen indirip üzerine koyduk ayna camını. Sonrası bildik işlemler. Ampulü sök yenisini tak. Ayna camını tekrar yuvasına oturtup elinle bastır. Oturttuğuna dair sesi duymak lazım.bu aşamada da dikkat etmek gerek. Tırnakların biri takarken kırıldı. Aynayı hafifçe cekistir. Tam oturduğundan emin ol. Bu kadar. ..

Not: ayna camı sökülmeden değişim olmuyor. Kenarlarda tırnak var ve ortada vida var.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Burada yazdığına göre camı sökmeden ampul değiştirilebilir. Acaba aynayı içe değil de dışa doğru büktüğünüz için mi böyle oldu?

JEJQLE.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Murat bey merhaba. Kitapçıkta ilgili sayfada sol kısımda yan sinyal ampulünün değişimi anlatılıyor. sağ tarafta ise karşılama ampulünün değişimi anlatılıyor. Ayna camı ile muhafaza arasına tornavidayı sokup camı çıkarınız  diyor. Sadece ayna yönünü yanlış tarafa yaptığım için aynanın sol tarafı yerine sağ tarafından sökmüşüm. Yani camı mecburen söküyoruz. 

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Murat bey merhaba. Kitapçıkta ilgili sayfada sol kısımda yan sinyal ampulünün değişimi anlatılıyor. sağ tarafta ise karşılama ampulünün değişimi anlatılıyor. Ayna camı ile muhafaza arasına tornavidayı sokup camı çıkarınız  diyor. Sadece ayna yönünü yanlış tarafa yaptığım için aynanın sol tarafı yerine sağ tarafından sökmüşüm. Yani camı mecburen söküyoruz. 

Metal tespit klipsini ayırınız derken camdan bahsediyor o zaman. Kitapçıkla da iş yapmak zor :)

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Bir forumda ampul değişimi sonrası aynaların katlanmadigi yazıyordu. Bende sıkıntı yok. Sanırım onlar yanlış bişey yaptılar.

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Bir forumda ampul değişimi sonrası aynaların katlanmadigi yazıyordu. Bende sıkıntı yok. Sanırım onlar yanlış bişey yaptılar.

Aynen abi bende gördüm onu

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

132496c72d3c303342fbb12938975203.jpgac16a06663f5afc8c3e0c4eeb3db2193.jpg949bc63ca90b98a07a93cd352ba0c90f.jpg2b3fdee8b2de46638c4b96b9112f9f57.jpgeadfafdf64f7933e23325ec380fb4680.jpg

Plaka ,ayna altı ve parklar.

Resimler biraz amatör oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz

t10'sa, şunları tavsiye ederim:

renk olarak 8000k xenonlar gibi, azıcık mavimsi. çok iyi aydınlatan bir led: http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/4-high-power-smd-ledli-w5w-dipsiz-t10-beyaz-yan-103833819 .

bu da çok iyi aydınlatıyor plakayı, renk olarak tam beyaz, 6000k gibi: http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/28-led-li-t10-28-led-park-ampulu-ayni-zenon-102172501 .

bunlar renk olarak mükemmel, plakalıkta 4300k renk tonu çok iyi duruyor. aydınlatması da fena değil, bir çok ürüne göre daha iyi: http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/dipsiz-smd-led-park-ampulu-t10-beyaz-2-li-100194472 .

denediğim ürünlerdir. fotoğraf da atarım isteyen olursa.

cok guzele benziyo ama dipsiz nasik uyacak nereye takilacak :-)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...