İçeriğe Yönlendir

Led Plaka Lambası

Ahmetcan Yiğit

Recommended Posts

Ahmetcan Yiğit

Ahmetcan, eğer ampuller T10 ise aşağıdaki konudaki fotoğraflar sana fikir verecektir. Işık şiddeti baya kuvvetli ve güzel. Tavsiye ederim. 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/245159-b-maxe-beyaz-led-i%C3%A7-ayd%C4%B1nlatma/

Sağol Abi :) Senin yaptıkların güzel olmuş beğendim.  :bravo: 

T10 ise bakacagim haftasonu. Cok gaza geldim :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metehan Özçelik
(düzenlendi)

Kardeşim sende benim kafadansin :) bir aksesuarciya veya yedek parca satan yere git ledli beyaz dipsiz ampul istiyorum de Led sayisi benimkinde kaç taneydi hatirlamiyorum ama herhalde 6-7 tane var guzel aydinlatiyor ben 7-8 ay önce taktim app plakada yaptim hatta pleksi plakalikta yaptirdim gecen hafta çok güzel duruyor. Sis lambalarinada beyaz ampul taktim mercek farlarla uyumlu bir renkte ne maviye kacik nede çok parlak çok güzel oldu.

tarihinde Metehan Özçelik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

İlk sayfada konu plaka lambasından nereye gelmiş. Akıllı ol Ahmetcan :angry::p:D

Of evet :(:p

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Kardeşim sende benim kafadansin :) bir aksesuarciya veya yedek parca satan yere git ledli beyaz dipsiz ampul istiyorum de Led sayisi benimkinde kaç taneydi hatirlamiyorum ama herhalde 6-7 tane var guzel aydinlatiyor ben 7-8 ay önce taktim app plakada yaptim hatta pleksi plakalikta yaptirdim gecen hafta çok güzel duruyor. Sis lambalarinada beyaz ampul taktim mercek farlarla uyumlu bir renkte ne maviye kacik nede çok parlak çok güzel oldu.

Sis farı dışında yapılan işlemi onaylarım ama sislerin işlevini yerine getirebilmesi için sarı kalması gerekli. Sarı ışık kırar ancak sisi... beyaz ancak aksesuar olur... siste açmanız  gerektiğinde ne yapacaksınız?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metehan Özçelik

Sis farı dışında yapılan işlemi onaylarım ama sislerin işlevini yerine getirebilmesi için sarı kalması gerekli. Sarı ışık kırar ancak sisi... beyaz ancak aksesuar olur... siste açmanız  gerektiğinde ne yapacaksınız?

Bende sizin dediğiniz gibi düşünüyorum ancak beyaz Audi'lerde Mercedes'lerde hep beyaz aydınlatma görüyordum arabada beyaz olunca görüntüsü hoşuma gidiyordu. Bende sisleri beyaz yapayım yazın zaten sis olmuyor yazın beyaz ampulleri takarım kışın diğerlerini takarım diye düşündüm böylelikle sisleri beyaz ampule çevirdim. İstediğim gibi de oldu hoşuma gitti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Herkese Günaydın :)

Sabah erkenden kalktım. Led plaka lambası artık rüyalarıma giriyor  :D

Suana kadar C-Max'e göre plaka lambasi bulamadim. Veya kendimiz yapabilir miyiz bu plaka lambasini  :unsure2: 

ampülle hiç uğraşma bence ampül yerlerine beyaz led çektir örneğin benim araç marka aynı olmasada aynı amaca yönelik:) ampül değil direk led

tUDrbmy.jpg?1  plaka ledlerim 

Yorum bağlantısı
Misafir

Dün teslim aldim bende :)

Hayırlısı olsun. Araç üzerinde görmek isteriz ;)  Türkçe yazıyor Ahmetcan. Nereden aldın?

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Hayırlısı olsun. Araç üzerinde görmek isteriz ;) Türkçe yazıyor Ahmetcan. Nereden aldın?

3. Sanayi Yalcın Oto'dan :)

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

edaru6ug.jpg

Dün teslim aldim bende :)

bunlar çok çabuk patlıyo umarım denk gelmez takarken patlamazsa bir daha patlamaz. ben philipsinkileri almıştım hemen patladı cin malı zaten hepsi :)

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

bunlar çok çabuk patlıyo umarım denk gelmez takarken patlamazsa bir daha patlamaz. ben philipsinkileri almıştım hemen patladı cin malı zaten hepsi :)

Deneyip göreceğiz :)

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Deneyip göreceğiz :)

umarım çok pahalıya gelmemiştir ne kadar aldın?

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

umarım çok pahalıya gelmemiştir ne kadar aldın?

15

Yorum bağlantısı
Mustafa Kızıltaş

bende 3 gün önce hem park hemde plaka için osram w5w t10 ledriving cool white 6000 K aldım çok harika oldular biraz pahalıya geldi ama değdi çift fiyatı 50 tl fotolar yakında gelecek

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

bende 3 gün önce hem park hemde plaka için osram w5w t10 ledriving cool white 6000 K aldım çok harika oldular biraz pahalıya geldi ama değdi çift fiyatı 50 tl fotolar yakında gelecek

Bekliyorum merakla :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Kuzey

Bunlar da benimkiler. Sağ lambayı değiştirmek tam bir işkenceydi. Neredeyse vazgeçecektim. Ama değdi.

tgpO5rj.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
İnan Çınar

Ahmetcan, eğer ampuller T10 ise aşağıdaki konudaki fotoğraflar sana fikir verecektir. Işık şiddeti baya kuvvetli ve güzel. Tavsiye ederim. 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/245159-b-maxe-beyaz-led-i%C3%A7-ayd%C4%B1nlatma/

Bu da alabileceğin sitenin linki.

http://www.aliexpress.com/item/10X-T10-W5W-20-SMD-LED-1206-Car-Side-Wedge-Light-Bulb-194-927-161-168/722026831.html

Komutanım konu eski ama bu aralar  sarı ampulleri ledlerle değiştirmeyi kafama koydum. linkteki ürünün anladığım kadarıyla 10 tanesi( 5 çifti)  8,72 $ . Türkiyede  1 çifti bu fiyata eğer doğruysa.... yalnız hiç alışveriş yapmadım aliexpresten... kargosu ne tutar ne zaman gelir hiç bilmiyorum. bir yardımcı olursanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Komutanım konu eski ama bu aralar sarı ampulleri ledlerle değiştirmeyi kafama koydum. linkteki ürünün anladığım kadarıyla 10 tanesi( 5 çifti) 8,72 $ . Türkiyede 1 çifti bu fiyata eğer doğruysa.... yalnız hiç alışveriş yapmadım aliexpresten... kargosu ne tutar ne zaman gelir hiç bilmiyorum. bir yardımcı olursanız sevinirim...

Abi sizin orda varsa elektrikci sıkı bi pazarlıkla 25 liraya bulabilirsiniz

b8157d120953c44512465f50fd601bcb.jpg

Benim parklara takılı cok güzel ışık veriyor tavsiye ederim

46ba4863654dee18a37e2870a5058695.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ahmetcan plaka park ve ayna altı hep aynı ampulü mü kullanıyor? bir de sadece parkların  mı arıza lambası yakma riski var? 

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Ahmetcan plaka park ve ayna altı hep aynı ampulü mü kullanıyor? bir de sadece parkların mı arıza lambası yakma riski var?

387a53560c9a25178652828d5c806d92.jpg

Hepsi ayni abi ariza lambasi yakmiyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Komutanım konu eski ama bu aralar  sarı ampulleri ledlerle değiştirmeyi kafama koydum. linkteki ürünün anladığım kadarıyla 10 tanesi( 5 çifti)  8,72 $ . Türkiyede  1 çifti bu fiyata eğer doğruysa.... yalnız hiç alışveriş yapmadım aliexpresten... kargosu ne tutar ne zaman gelir hiç bilmiyorum. bir yardımcı olursanız sevinirim...

İnan kardeşim, china post seçeneğini seçersen kargo ücretsiz, en erken 15 gün en geç 30 gün içinde gelir. Ücretli kargo seçeneğide vardı sanırım. Sitenin Türkçe dil seçeneği de var. Siparişi tamamlamak zor değil. Ben 10 tane almıştım, son kalanları ASX'e plaka lambası yaptım. Kesinlikle tavsiye derim. Arıza lambası falan da yakmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...