İçeriğe Yönlendir

Mantık Sorusu Acil Yardım !

Görkem Karakaş

Recommended Posts

Görkem Karakaş

Bir Terazi Var Teraziye bir Bomba bağlı ve bu bombada en sevdiğinize. Bomba sadece 4 litre olunca çözülüyor ve sevdiğinizde kurtuluyor. 3 ve 5 litre olmak üzere iki kaba sahipsiniz. Kaplardan suları istediğiniz gibi boşaltıp doldurabilirsiniz. ( 3 ve 5 ltrelikler arasında ) Bu nasıl yapılcak yardımcı olursanız çok sevincem

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

5 litreliği doldurup, 3 litreliğin içine boşaltırım ve 5 litrelik şişede 2 litre su kalır. Bu işlemi iki defa tekrarlarım. 

Yorum bağlantısı
Murat Gök

1.Üç litreliği doldur 5litrliğe dök.2 .3 litreliği tekrar doldur yine 5 litreliğe dok sonunu sakın taşırma :)   elde(3 litrelik kapta) 1 litre su kalacak. 3. 5 lt. lik kabın hepsini yere dök o kaba 3 lt.lik kabdaki suyu aktar. ( 5lt.likte 1 lt su 3 lt likte boş) 4. son olarak da 3lt. liği doldur ve 5lt.liğe dök 5 lt.lik kapta 4 lt suyun oldu. :good1:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

3 lt doldur 5 e bosalt. 3 lt doldur 5 e bosalt 3lt icinde1 lt kaldi 5 lt tamamini yere bosalt

3 lt icindeki 1 lt 5 lige bosalt . 3 doldur 5likteki 1 lt uzerine bosalt oldu 4.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

5 litreliği doldurup, 3 litreliğin içine boşaltırım ve 5 litrelik şişede 2 litre su kalır. Bu işlemi iki defa tekrarlarım.

Fakat elinizde olan 8 litre başka bi kaynaktan su eklenmiyor

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Bir baska yontem 5 lt doldur 3e bosalt 3 un tamamini dok. 5 lt icinde kalan 2 lt 3 lt lige dok 5 tamamini doldur 3 lt lik icerisinde iki lt vardi 5 litreligi uce dok 5litrelik icerisinde kaldi 4.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

Fakat elinizde olan 8 litre başka bi kaynaktan su eklenmiyor

onu başta deseydiniz ya.

edit: sorunun böyle olacağını sanmıyorum ama bir düşüneyim yine de.

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Zor ölüm 3'te cevabı var.

aynen o filimde düşünüp bulmuştum ama unuttum şimdi :D

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Önce üç litrelik damacanayı doldurup içindeki suyu beş litreliğe aktarıyorsunuz. Ardından üç litreliği tekrar doldurup beş litrelik damacanaya dolduruyorsunuz. Haliyle üç litrelik damacanada bir litre su kalıyor. Şimdi sıra beş litrelik damacanayı tamamen boşaltmakta. Sonra üç litrelik damacanadaki bir litre suyu büyük damacanaya aktarıyorsunuz. Şimdi üç litrelik damacanayı bir kez daha tamamen doldurup büyük damacanaya aktardığınızda dört litre suyu elde etmiş oluyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaalp1

:bravo: Düşünen uğraşan herkes için.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...