İçeriğe Yönlendir

Atf-320 Direksiyon Yağı Hk.

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Direksiyon hidroliğini değişmen iyi olmuş, pompa rahatlamış ve sesi duyulmaz hale gelmiştir..Ne koydular, ATF 220-320 yada ford ?

ATF-320 abicim. Gerçi ses yoktu ama hafifte olsa bir rahatlama oldu sanki.

Bahsettiğiniz direksiyon yağı bu değil mi Abdurrahman bey, bu yağı Fiestada kullanabilir miyiz bilginiz var mı ? Kusura bakmayın konunuza da birden daldım ama :)

+1 Aynısı. Ama Fiesta da kullanılır mı bilemem.. Pompacıya yada ustaya sorabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli
(düzenlendi)

+1 Aynısı. Ama Fiesta da kullanılır mı bilemem.. Pompacıya yada ustaya sorabilirsiniz.

Kerem abi pompacı bulsam hiç beklemiycem bile ama cidden burada öyle soru işaretlerini giderecek usta veya ustalar yok..Bir konu mu açıp forum geneline sorayım :)

tarihinde Kadir Türkeli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Merhabalar konuyu uzatmadan sorayım.

Gönderilen Resim

Tüm Ford modellerinde kullanabilir miyiz bu direksiyon yağını ?

Ford Fiesta tdci 2004 aracımda kullanabilir miyim ?

Saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Kerem abi pompacı bulsam hiç beklemiycem bile ama cidden burada öyle soru işaretlerini giderecek usta veya ustalar yok..Bir konu mu açıp forum geneline sorayım :)

Büyükçe bir enjektör bulabilirsen eczanelerde olur hidroliği kendin değiştirebilirsin

Burada 9. mesajda anlatmıştım nasıl yapıldığını

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/248573-hidrolik-direksiyon-sert/?hl=%2Batf+%2B220+%2Bdireksiyon+%2Bhidroli%C4%9Fi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Büyükçe bir enjektör bulabilirsen eczanelerde olur hidroliği kendin değiştirebilirsin

Burada 9. mesajda anlatmıştım nasıl yapıldığını

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/248573-hidrolik-direksiyon-sert/?hl=%2Batf+%2B220+%2Bdireksiyon+%2Bhidroli%C4%9Fi

Abdurrahman bey ilginiz için çok sağolun Atf-320 kayinpederin aracında kullanıyorduk , Kerem bey'in dediği gibi buraların ustası diye gecinenlere sorduğumda Fiesta da kullanılmaz diye bana başka bir yağ verdi , emin değilim bu yüzden kafamı karıştirdı belkide yağı satmak icin dedi , konu açtım zaten bu konuyla ilgili.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu sanziman yagi yalniz,sorun olmasin...

Otomatik şanzıman içindir.Direksiyon yağı olarak da kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Bu sanziman yagi yalniz,sorun olmasin...

Bende emin değilim ATF-320 yağ kullandık diye konuları okuyunca emin olamadım , burada ustaya sorduğumda bunu kullanma direksiyonda diye bana başka bir yağ verdi.

Otomatik şanzıman içindir.Direksiyon yağı olarak da kullanılabilir.

Tahir abi, Fiesta da kullanılmaması konusuna ne dersin? Yoksa başka yağ satmak için mi bana öyle dediler.

Dipnot: ford ile alakasız garaja sordum, ford servisi bulunduğum yerde yok.

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Gönderilen Resim

Bana verdiği yağ , ATF yazıyor bunda da ve tüm araçlarda kullanılabilirmiş , hata yapmayalım diye sizlere sormak istedim.

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Sadece 1 defa üzerini tamamlamak için kullandim öyle duruyor , ATF-320 kullansam mı..!

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Elinde Mobil Atf-320 varsa kullan gitsin. Yoksa bunu al ozaman  ;) Mondeo, Focus, C-Max sistemler aynıymış. Fiesta da da fazla fark yoktur..

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi buradan sadece motor yağını çıkardı bana....

Kullanma kılavuzu var ise oradan bakabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Abdurrahman bey ilginiz için çok sağolun Atf-320 kayinpederin aracında kullanıyorduk , Kerem bey'in dediği gibi buraların ustası diye gecinenlere sorduğumda Fiesta da kullanılmaz diye bana başka bir yağ verdi , emin değilim bu yüzden kafamı karıştirdı belkide yağı satmak icin dedi , konu açtım zaten bu konuyla ilgili.

Kullanım klavuzunda yazar hangi vasıfta  hidrolik olduğu..

Mobil atf 320 demiş sayfasında

http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_which-oil.aspx

2002-2008 1.4 tdci fiesta için...Atf 320

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Elinde Mobil Atf-320 varsa kullan gitsin. Yoksa bunu al ozaman ;) Mondeo, Focus, C-Max sistemler aynıymış. Fiesta da da fazla fark yoktur..

Var Kerem abi öyle duruyor , yağın eski olup olmadığını yada değiştirmemiz gerektiğini anlamamızın bir yolu var mı , renginden mi anlıyoruz , kıvamından mı acaba.

Yorum bağlantısı
Misafir

Var Kerem abi öyle duruyor , yağın eski olup olmadığını yada değiştirmemiz gerektiğini anlamamızın bir yolu var mı , renginden mi anlıyoruz , kıvamından mı acaba.

2004 ise eskidir. Abdurrahman abide demiş çekince farklı bulanık renk geliyor. Eskide olsa yenide olsa değiştir gitsin..

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Muhtemel aracının direksiyon hidroliği orjinaldir..ustalar pompa arızalanınca değiştirildiğini sanır ..%98 i diyelim hadi  :)

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Kullanma kılavuzu var ise oradan bakabilirsin.

Klavuzda hangi yağı kullanmamız gerektiğini yazar mı Tahir abi?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Klavuzda hangi yağı kullanmamız gerektiğini yazar mı Tahir abi?

Kullanman gereken yağın şartnameleri yazar,bu yağ ile karşılaştırırsın ;)

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Muhtemel aracının direksiyon hidroliği orjinaldir..

Kesinlikle evet..

Konuyu baltalamıyım diye zıpladım :)

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Tahir abi o bölümleri sana zahmet, bana eziyet bu tarafa atsan fırça yemesek :)

:D Kadir korkma değiştir bişey olursa benden hesap sor

Estafurullah abi, bir şey olur ise :mangal: ile ödeşiriz :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...