İçeriğe Yönlendir

Yakıt Depo Kapağı Nasıl Açılır?

Ersin Uslu

Recommended Posts

Ersin Uslu

Merhaba arkadaşlar herkese selamlar forumda yeniyim daha önce bu konu açılmışsa gözden kaçırmış olabilirim. Fiesta 2011 TCDİ 1.4 sahibiyim. Uzun yola çıkarken bagaja bidonda yedek yakıt koymak istiyorum fakat yeni nesil bu depo kapakları için herhangi bir aparat veya yoldayken ikmal yapabilecek bir çözüm var mı?

Yorum bağlantısı
Ersin Uslu

evet stepnenin orda huni var ama kapak açılmıyor yakıt tanıma sisteminden dolayı. sanırım bahsettiğiniz değil bendeki. teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Misafir

Bunun için özel bir huni var stepne yerinde veya bagajdaki gözlerde olabilir bende çıkmamıştı servisden almıştım.

Böyle bir huni mi var :) Yeni duydum. Araçla birlikte mi veriliyor normalde ? yoksa ayrı mı satın alınıyor

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Böyle bir huni mi var :) Yeni duydum. Araçla birlikte mi veriliyor normalde ? yoksa ayrı mı satın alınıyor

Ben alırken vermişlerdi :) bagajımda duruyor ilk gün ki gibi ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben alırken vermişlerdi :) bagajımda duruyor ilk gün ki gibi ;)

Şu an ankaradayım arabam bandırmada. Meraktan çatlıyorum stepneye bakmak için :D pazar günü artık :)

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Şu an ankaradayım arabam bandırmada. Meraktan çatlıyorum stepneye bakmak için :D pazar günü artık :)

Ford işte her zaman heyecan verici oluyor :D  benim ki bagajdaydı. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Arkadaşımın 2013 Fiestayı galeriden çıkardığımızda da torpido da görünce bizde anlamamıştık ilk başta. Bizimki beyaz renkliydi. Sorduğumuz zaman baktılar hatta, benzininkiyle dizelinki farklı boyut ve şekildeymiş. Bazen karışabiliyomuş.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ford işte her zaman heyecan verici oluyor :D  benim ki bagajdaydı. :)

İşin kötüsü eğer yoksa o zaman heyecan neye dönüşür bilemem :D

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

İşin kötüsü eğer yoksa o zaman heyecan neye dönüşür bilemem :D

İşte sıkıntı :) mazotu bitirmemek lazım huni de yok...:D

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Geçen gün TP'den motorin alırken pompa uymadı, huni sayesinde motorin alabildim TP'den. Pompacı '' Aman abi bunu kaybetme '' dedi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Semih Yurtlak

arkadaşlar merhaba bende o huni var elimde de 20 litre mazotum var 2 saattir uğraşıyorum koyamadım bi damla mazot depoya yardımlarınızı bekliyorum. 2011 fiesta aracım.bire bir bu durumu uygulayan kimse varmı o huni açmıyor deliği bi türlü.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

arkadaşlar merhaba bende o huni var elimde de 20 litre mazotum var 2 saattir uğraşıyorum koyamadım bi damla mazot depoya yardımlarınızı bekliyorum. 2011 fiesta aracım.bire bir bu durumu uygulayan kimse varmı o huni açmıyor deliği bi türlü.

fordkolayyaktsistemi.jpg

Huniyi tam dibine kadar itmiyor olabilir misiniz ? Bendeki huniyi hiç kullanma ihtiyacım olmadı ama üstte eklediğim resim fikir verebilir.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/242980-depo-kapa%C4%9F%C4%B1-m%C4%B1-sorunlu-%C3%BCretim-mi-b%C3%B6yle/

Yorum bağlantısı
Semih Yurtlak

yok kardeş ben aracın başından geldim zorladım ettim girmiyor oradaki sistem mekanizma yaylı bişey zorladım ama huniyi içeri sokamadım. aracına birebir dışardan huniyle yakıt koymuş o huniyi oraya yerleştirmiş bi arkadaş varmı acaba.

arkadaşlar 2011 fiestam var dizel yeni aldım şu depo ya dışardan yakıt koyamadım bi türlü araçla gelen huni de var orjinal sözde plastik bi parça oda açmıyor bir bidon mazot konulmayı bekliyor nasıl koyucam yardım lütfen...

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

yok kardeş ben aracın başından geldim zorladım ettim girmiyor oradaki sistem mekanizma yaylı bişey zorladım ama huniyi içeri sokamadım. aracına birebir dışardan huniyle yakıt koymuş o huniyi oraya yerleştirmiş bi arkadaş varmı acaba.

arkadaşlar 2011 fiestam var dizel yeni aldım şu depo ya dışardan yakıt koyamadım bi türlü araçla gelen huni de var orjinal sözde plastik bi parça oda açmıyor bir bidon mazot konulmayı bekliyor nasıl koyucam yardım lütfen...

Şimdi arabaya indim baktım. Huniyi takmamla çok kolay girdi içine. bi kapak alta bi kapak üste gidiyor gibi kilit bastırınca tıkırt dedi girdi. İsterseniz fotoğrafta yükleyebilirim çektim. Girmiyorsa elimizdeki huni orjinal mi ? Arabanın kendi hunisi değil mi ? kuvvetle de bastırmıyorsun çünkü. Çıkırt deyip oturuyor.

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Benzinli ile dizel Araçların hunileri farklı boyutlarda eğer uymuyorsa sizinki karışmış olabilir. Orjinal boyutları haricinde bir huniyle açılmaz. Herhangi bir yetkili servisin yanından geçerken uğrayıp bi baktırın.

Yorum bağlantısı
Hamdi Sucu

Huni olayına pek takılmayın. Bende de huni yoktu ( 2010 fiesta). Yakıt katkısı atacaktım depoya. Yetkili servisi aradım. Bizim öyle bir şeyden haberimiz  yok dediler. Bir milyoncuya gittim. Orta boy bir huni aldım. Cuk diye oturdu. Katkıyı koydum. Ford'un yapacağı akıllı sistem bu kadar. Ne yapacağım diye pek düşünmeye gerek yok  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Semih Yurtlak

ahmet kardeşim resimlerini bekliyorum valla iyi olur neresindesin izmirin ??

Yorum bağlantısı
Asım Özbaşı

tornavidanın sap kısmıyla dene :) deponun içine hortum sal diğer ucunuda bidona,  bidonun içine hava ver üfle yani hallolur 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
abdullah tetik

ben aradım bulamadım arkadaşlar bana bu aparatı bulmam da yardımcı olucak birisi var mı yetkili servisler ortalama 1 ay diyor parçacılarda yok 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bende de yokmus bu bakalim uydurma vs bulabilecek miyim. Olayi nedir bu huninin, capi mi ozel, sertlik ayari mi var? Herhangi bir huniden farki nedir?

Yorum bağlantısı
abdullah tetik
(düzenlendi)

ben bu gün yetkili servis ile görüştüm 24,5 mm çapında 7 cm uzunluğunda bir huni dedi (yol yardımdan bilgi aldım) sıradan 25 lik plastik boru kombi için döşenen 10 cm den kestir dedi ucuna da bir huni yapıştır dedi uyar dedi :D Ankara da yıldız oto sanayisinde hurdacılara  kadar sordum 50 tl dedi ne dedim yetkili servis 30 a veriyor dedim gerek yok su tesisatçısı arkadaşım var yarin 25'lik boru kestirip deneyeceğim ucuna da japonla bir huni eklerim tamamdır :D denemesi bedava :D

tarihinde abdullah tetik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o şekilde olacaksa hazır 5 lt lik benzin depoları vadır onlarda uzatma hortumu mevcuttur ondan alın standarttır depo dolum ağıznı açar ucundaki şekli

Yorum bağlantısı
abdullah tetik
(düzenlendi)

çağlar bey bu gün pompacı ile de görüştüm benzinlikte satılan bidonları agzına takılan hortumlar da açar dedi ama denemedim sizce ford yol yardım da ki teknisyen yanlış bilgi mi vermiş  yukarıda  galip akadaşımızın örnek gösterdiği resimde ki huni ye bakarsanız düz bir yapıya sahip olduğu kanaatindeyim ve söylenilen kumpas ile ölçtü ve 24,5 çap olduğu ve 7 cm borunun uzunluğu ve boruda hiçbir girinti çıkıntı olmadığı yönünde idi yani bir hırdavatçıdan 25 borunun ağzı ile olabilecegini ve ucunda normal 1 milyoncudan alınan huninin sabitlenmesi ile aynı çözüme ulaşabilecegi kanısındayım sizce ? yukarıda resimdeki sert plastikten üretilmiş huni ve ekledigim resimdeki boru ile hemen hemen aynı özellikte 

tarihinde abdullah tetik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...