İçeriğe Yönlendir

Jantın Tekine Hasar Geldi, Ne Yapabilirim ?

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Uğraş Özyurt

Kasımpaşadan Çağlayana çıkan virajlı yolda birazda hızlı bir şekilde seyrederken önü boş olduğu halde bi jetta önüme kırınca aniden... bende frene asıldım.. kenarada yakındım(neyseki) arka jant yolun kenarına vurdu... jantlar yeni seat leonun orjinal jantı vurduğum hız freni mirenide saysak minumum 60-70 km. Bu arada goodyear efficientgrip performance lar bu testten başarıyla geçti :p bu sefer orjinal jant almamda iyi oldu gibi... sorumsa şu; gözle görünür, aynadan baktığımda falanda araba giderken bir oynama gözükmüyor ama illaki bir yamulma vardır, şimdi ne yapmalıyım nerde kaça yaptırırım fikri olan var mı arkadaşlar? bu arada arabada başka bir hasar,çizik yok...

Durum bu;

xlsQWRm.jpg

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Geçmiş olsun abicim.  Yamulma olacağını sanmıyorum, aşırı bir deformasyon yok. yüzü taşlanıp boyanabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Boyanacak.Yandan sadece sürtmüşsünüz fotoğraf böyle diyor.. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Uğraş abi geçmiş olsun...önce bir janta bakılıp sonra güzelce boyanırsa birşeyi kalmaz gibi..

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Hocam jantı sökerek önce balansa sokmanı tavsiye ederim bu sayede gözle görülmeyen bir ayarsızlık vs ortaya çıkar sonrasa tamir gerekiyorsa tamir + boyaya sokarsın.

Eğerki kaskon var ise auto king kasko bozmadan jant tamir boya yapıyor fiyat hatırlamıyom ama araştırmanı öneririm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aynen doğrudur, jant sokulup balans kontrolü yapilacak, sağlamsa kolayca boyanır zaten, bu arada efficient grip candır ;)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Teşekkürler arkadaşlar, dediğiniz yolu izleyeceğim, pazartesi günü, önce yamukluk varmı diye baktırıp sonra, diğer işlemleri yaptıracağım :good1:

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Hazır boyatılacakken hepsini birden Muz Sarısı yapın :seytan::p

Altın sarısı yapayım, ortayada yıldız:))

Abi geçmiş olsun.Buna da şükür.ek birşey yok kolaylıkla çözülebilir.

Teşekkürler:)

Gecmis olsun abi, biraz eziyetli ama ugrasi seven birisiyseniz,kendiniz yapin yoksa verin yaptirin... zimpara.astar,boya bitti gitti...!  :biggrin:

Ama size tavsiyem, jant tamiri kolay ama tamiri lastikler üzerindeyken yapin,havasi inikken..Takarken yeni yapildigi ve boyandigi icin yine ciziliyor... Bilginize... 

orjinal boyasini bulursaniz cok iyi olur.. yoksa cok farkli tonlarda boya var..

Ben yaptim,isterseniz bir inceleyin..  :biggrin:  :B) 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/254558-st-jantı-aldım-boyatmak-istiyorum/page-3

Elimden gelmiyor böyle işler ne yazıkki :(
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Uğraş abi geçmiş olsun.

Jant ve yürürün sağlamlığından sonra jantı Hakan usta'ya veriyorsun, ilk günkü haline geri döndürüyor. ÇAğlar abi'den ulaşabilirsin kendisine ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yaptırma bence. Diğerlerini de vur.  :crazy:

Bu da bi çözüm tabi :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Bu da bi çözüm tabi :)

Hem masrafsız. Ayrıca yeniden adrenalin seviyesi yükselecek. Verdiği haz paha biçilemez. :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...