İçeriğe Yönlendir

1,25 Myfieasta Yakıt Problemi

Atilla Balkan

Recommended Posts

Atilla Balkan

Arkadaşlar merhaba  3,5 yaşında 1,25 myfiesta sahibiyim.    Yol Bilgisayarını her ay periyodik olarak sıfırlarım,  ve yaz kış farketmiyor her ay   6,4 - 6,7  l/100 km.  ortalama benzin tüketimim vardı (Full istanbul içi ).   son iki aydır.   7,4 - 7,7 arasında geliyor.  Böyle olunca biraz dikkat ettim.   Mesela  önüm boş ve kırmızı yanıyor.  haliyle vitesi boşa alıyorum ve yavaşlıyorum fakat anlık tüketimin  0,7 olması lazımken (Rolantideki yakıt tüketimi)    8-10 civarında oluyor  taaa ki durana kadar.   Ayrıca yokuş aşağı önüm boşken de  vitesi boşa almıyorum 5. viteste ayağımı gazdan çekiyorum anlık yakıt tüketimi 0 olması lazımken yine 8-10 arasında değişiyor.   ancak hızım 55-60 km/h üzerine çıkarsa boşta ve viteste anlık yakıt tüketimi olmuyor. fakat  55-60 km/h den aşağıda    8-10 lt/100 km   gibi anlık değerler okuyorum.   nedendir acaba ?

Yorum bağlantısı
Melih Kader
(düzenlendi)

İlk cevabı ben vereyim aracım 8 aylık 10000 km de şehir içi 8.2 8.4 arasında senin dedğin olay şu yokuş aşşağı inerken vitese tak eğer araba 2000 devir üstünde ise o zaman anlıkta 0.0 gösterir ama 2000 devir altında ise anlık oynuyor bir de sn istanbuldasın 6.4-6.7 litre yakıyor diyorsun valla bedava ya gidiyorsun benim araç dediğim gibi öp başına koy :) ben bursadayım trafik olmadığı halde bu kadar yakıyor birde basmadığım halde 2000 deviri geçmem

tarihinde Melih Kader tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Melih Kader

Hava filtrenizi yakıt filtrenizi bujilerinizi en son ne zaman değiştirdiniz ?

henüz daha değiştirmedim 15.000 bakımında veya ağustos ayında gidince değiştiricekler

henüz daha değiştirmedim 15.000 bakımında veya ağustos ayında gidince değiştiricekler

bu arada sizin araç kaç km de

Yorum bağlantısı
Atilla Balkan

Samet bey merhaba, bujiler 30.000 bakımda değilşti hava filtresi 45.000 de yani hava filtresinden şüphem yok da 45.000 bakımda bujiler değişti mi bilemiyorum. Ya böyle yokuş aşağı sallanırken 50-60 km den aşağı düştüğümde araç vitesdeyse de boştaysa da anlık yakıt tüketimi gösteriyor ve atıyorum önümde ışıklar var yavaşladıkça anlık tüketim artıyor durmaya yakın 5-6 ları buluyor. Hadi vitesdeyken bir nebze anlarım da boştayken rolanti yakıt tüketimini geçmemesi gerekmez mi ?

Yorum bağlantısı
Haldun Kaplan

Araç hareket halinde iken ve dururken gösterdiği yakıt tüketimleri farklıdır. Birinde lt/km diğerinde lt/saat (h) tam durunca lt/h ye geçer durmadan boşa atınca yüksek göstermesi normal. FiestA nın buji değişim aralığı 45 bin ben 30 bin bakımında değişmesini istemedim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...