İçeriğe Yönlendir

Acer Aspire S3-3951 Için Servis

Yılmaz Ertek
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

Yılmaz Ertek

merhaba,

cihazı eşim kullanıyor. son 1-2 haftadır kapağı açıp kapatırken ekran gidip geliyor.

yakında tamamen gider diye korkuyorum.

garantisi devam ediyor sanıyordum, dün faturayı buldum şubatta 2 yıl dolmuş.

servis mi önerirsiniz yine de, yoksa pahalıya mı gelir.

canım sıkıldı akşam, niye garanti dolduktan hemen sonra arıza verir ki bu aletler :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Ekran bağlantı kabloları kopuşmuş yada sokette problem olmuş olabilir. Çoğu alet için geçerlidir. Eskiden Arçelik çok yapardı bu garanti sonunda arızaları. Her ürünü 2 sene sonra çöpe atardık  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Ekran bağlantı kabloları kopuşmuş yada sokette problem olmuş olabilir. Çoğu alet için geçerlidir. Eskiden Arçelik çok yapardı bu garanti sonunda arızaları. Her ürünü 2 sene sonra çöpe atardık  :biggrin:

çöp mü ?  :shok:  :shok:  :shok:

Yorum bağlantısı
Misafir

çöp mü ?  :shok:  :shok:  :shok:

Mecazi anlamda yani  :biggrin: Mutlaka 2 sene sonra garanti bitimi bozulurlardı  :D

Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

Ekran data kablosu olarak geçen anakartınızı lcd panelinizin arka kısmına bağlayan muhtamelen sağ menteşenizin arasından geçen kablonuzda bir problen vardır (umarım). Diğer türlü ekran ve anakart kontrolleri yapılması gerekir. Büyük ihtimal bu kablodadır sorun. Servis şart değil doğru kabloyu bulduğunuzda siz bile değiştirebilirsiniz. Affınıza sığınarak söylüyorum neyse biraz daha kibarlaştırayım çok dikkatsiz ve bilgisiz olmayan her bilgisayarcı yapabilir.

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Hocam acer servisine gönderin muhtemelen LCD kablosu ile alakalı bir sorundur. Fiyat almış olursunuz fiyat uygun gelmez ise en azından arızanın ne olduğunu öğrenip alternatif yolları değerlendirebilirsiniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Ekran data kablosu olarak geçen anakartınızı lcd panelinizin arka kısmına bağlayan muhtamelen sağ menteşenizin arasından geçen kablonuzda bir problen vardır (umarım). Diğer türlü ekran ve anakart kontrolleri yapılması gerekir. Büyük ihtimal bu kablodadır sorun. Servis şart değil doğru kabloyu bulduğunuzda siz bile değiştirebilirsiniz. Affınıza sığınarak söylüyorum neyse biraz daha kibarlaştırayım çok dikkatsiz ve bilgisiz olmayan her bilgisayarcı yapabilir.

teşekkürler

Hocam acer servisine gönderin muhtemelen LCD kablosu ile alakalı bir sorundur. Fiyat almış olursunuz fiyat uygun gelmez ise en azından arızanın ne olduğunu öğrenip alternatif yolları değerlendirebilirsiniz. 

teşekkürler, mantıklı...

sıkıntı şu :

eşim bilgisayarı işi için kullanıyor. yani serviste çok uzun beklememesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Özel bir serviste kablo değişimini 1 saatte yaparlar.

az önce müşteri hizmetlerini aradım. garanti dolmuş maalesef.

45TL + kdv arıza tespit ücreti alırız. sonrasında arızaya göre fiyat çıkar dediler.

max. 23 işgünü sürer dediler. kapattık :)

özel servis tavsiyesi var mı ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

az önce müşteri hizmetlerini aradım. garanti dolmuş maalesef.

45TL + kdv arıza tespit ücreti alırız. sonrasında arızaya göre fiyat çıkar dediler.

max. 23 işgünü sürer dediler. kapattık :)

özel servis tavsiyesi var mı ?

Yeriniz nerede? Laptop yani :)

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Yeriniz nerede? Laptop yani :)

istanbul şerifali(ataşehire yakın) 'de oturuyoruz.

eşim istanbul taksim'de çalışıyor.

ben kocaeli körfez'de çalışıyorum.

laptop her yerde olabilir yani :)

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Sani Gerşon

Taksim'se kolay.

05066896073 ten Berat bey ile bi görüşün. Benim adımı mutlaka verin. Parçayı temin edip size yardımcı olur ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Taksim'se kolay.

05066896073 ten Berat bey ile bi görüşün. Benim adımı mutlaka verin. Parçayı temin edip size yardımcı olur ;)

teşekkürler, ararım birazdan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

aradım, ilgilendi sağolsun.

eşimle konuştum, bu gece yedeğini alacağız bilgilerin.

haftaya işe giderken bırakacak.

tekrardan çok teşekkür ederim.

seviyorum bu forumu :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

bugün teslim ettik berat beye, sanırım servis üzerinden halledecek işi. çünkü bizim cihazda ilgili kablo sök-tak şeklinde değilmiş.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bugün teslim ettik berat beye, sanırım servis üzerinden halledecek işi. çünkü bizim cihazda ilgili kablo sök-tak şeklinde değilmiş.

İş çözülür umarım kısa ve kolayca ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun. Forum hesabına 100 dolars + kdv rica edelim lütfen :):p

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

umarım, teşekkürler...

Geçmiş olsun. Forum hesabına 100 dolars + kdv rica edelim lütfen :):p

teşekkürler, IBAN alayım :)

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

iş biraz uzadı gibi, serviste de parça yokmuş. 15 gün beklemek gerekecek. bu arada ekran tamamen gitti kurcalarken :)

sağolsun berat bey maillerin (gönderilmiş öğeler serverda tutulmuyormuş) yedeğini alıp bize verecek.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

iş biraz uzadı gibi, serviste de parça yokmuş. 15 gün beklemek gerekecek. bu arada ekran tamamen gitti kurcalarken :)

sağolsun berat bey maillerin (gönderilmiş öğeler serverda tutulmuyormuş) yedeğini alıp bize verecek.

Beklenen parça neymiş? Invertor mu, lcd data kablosu mu?

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

bilmiyorum ki...

ilgili kablonun ayrı satılmadığını belitmişti ilk açtığında o yüzden servis üzerinden gittik.

serviste de yokmuş bilgisi geldi sonra.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yılmaz Ertek

Berat bey aradı az önce, ilgili parçayı bulamamış maalesef. 

çok kötü oldu bu. parçanın kodunu yazmasını istedim. elime geçince buraya yazarım.

belki yurtdışından temin etme şansımız olur :(

bilginize...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...