İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz Hkk. Ve Kombi

Mustafa Erhan

Recommended Posts

Mustafa Erhan

Forumdaşlar,

Bosch kombimiz var 2 senelik falan yeni yani. Sıkıntı şu: duştayken su sıcaklaştığında 1dk sonra hemen soğuyor. Yani sıcak suyun kalma süresi çok az. Hemen soğuyor... Ayarınıda bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Baturhan Aykut

ayardan dolayı değil servis çağıracaksınız. 

termostatta arıza oluşmuştur. 

termostatın değişmesi gerekmektedir. (75-80 gibi bi rakam tutabilir. Ama fiyatta tam emin değilim)

iyi günler.

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Kombide kaç Eşanjor var bi de modelini söylerseniz size  neden olduğu hakkında yardımcı olabilirim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Benim kombide de vardı böyle bir arıza. Geçtiğim c.tesi günü yetkili servis 100 tl karşılığında onardı. Ama şimdi olsa artık kendim yaparım. Baca fanını (turbo gibi bir şey) söküp suyun altında temizledi, kurulayıp yerine taktı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

kış ayındayız. petekleriniz yanıyor mu? eğer yanıyor ise;

suyu açtınız. sıcak su hemen geldi. ama hemen geri soğudu. bir müddet bekleyiniz. su yeniden ısınacaktır. (borulardaki soğuk su)

bunun sebebi ise,kombinizin kalorifer devresi yanarken, kullanım suyuda ısınır. musluğu açtığınızda önce o su gelir. daha sonra kombi, sıcak suyun açıldığını anlar ve kullanım suyu için çalışır. 

kombiniz yanmıyor ise;

soğuk su giriş vanasını biraz kısın. problem çözülmez ise servisi aramaktan başka çareniz yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Koç

kardeş sıcak su türübünü arızalı.büyük bir ihtimal temizleyip geri takacaklar.fiyat 40 tl

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

kış ayındayız. petekleriniz yanıyor mu? eğer yanıyor ise;

suyu açtınız. sıcak su hemen geldi. ama hemen geri soğudu. bir müddet bekleyiniz. su yeniden ısınacaktır. (borulardaki soğuk su)

bunun sebebi ise,kombinizin kalorifer devresi yanarken, kullanım suyuda ısınır. musluğu açtığınızda önce o su gelir. daha sonra kombi, sıcak suyun açıldığını anlar ve kullanım suyu için çalışır. 

kombiniz yanmıyor ise;

soğuk su giriş vanasını biraz kısın. problem çözülmez ise servisi aramaktan başka çareniz yok.

Bu durum tek eşanjörlü kombiler için geçerli sanırım 

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

Bu durum tek eşanjörlü kombiler için geçerli sanırım 

hayır abi hepsi için geçerli

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Durum su: kisin da yazin da farketmiyor. Suyu actigimda hemen isinmiyor. Diyelim isindi, suyu siddetli acmamama ragmen kisa bir sure sonra soguyor. Iste bu sogukluk uzun suruyor sonra yine isiniyor yine kisa suruyor. Modelini yaziyorum bosch classic silver konvansiyonel kombi. Ilaveten basinc normal. Hava yok. Ariza isiklarindan hic biri yanmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

aynı sorun bende de var, su bir ısınıyor bir soguyor,, servis çağırmıştım herhangi bir arıza gözükmüyor demişti,, banyodaki muslugunuz değişmeli demişti ben de daha değiştirmedim doğrusu

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Bende bu sekil idare ediyorum. Alistim sayilir artik.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...