İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Için Lastik Tavsiyesi Ve Bir Kaç Soru

Yunus BOYBEY

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Benim kullandığım continentaller uzun ömürlü olmadı ama zaten üç yıldan fazla kullanmıyorum, üç yıl da bir şekilde dayanıyor... 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Continental iyi lastik son aldığım 6 arabaya hiç dört mevsim almadim şayet alacak olursam mutlaka conti olur...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yunus BOYBEY

Arkadaşlar konuyu tekrar hortlatmak istemezdim ama yeni konu açmak istemedim.

Tayinim çıktığı için soğuk bir doğu vilayetimize taşınacağım uzun yola çıkacağım aracın üzerindeki lastikler malum 59bin km ve 4 yıllık çekincelerim var lastik hakkında ama bu lastiklerle kışa kadar idare edip kışın kış lastiği alayım dedim lastiği bugün bir kaç yere gösterdim farklı farklı şeyler söylediler 

1.LASTİKÇİ: 
 Diş derinliğini manuel olan bir aletle ölçtü ön lastikler 3mm arka lastikler 2,5 mm dedi yanaklar çatlamış değiştirmem gerektiğini söyledi ayak üstü Brighstone satmaya çalıştı 

2.LASTİKÇİ: Michelin bayiisi dişlere baktı ölçmedi gerek yok yanaklar çatlak yolda yarilabilir dedi michelin primacy 3 fiyatını sordum. 225TL dedi hepsiburda 200TL N11 de 198TL (ÜCRETSİZ kargo) dedim iskonto yaparız bizde dedi sonra aldı hesap makinesini birşeyler yaptı 225 den aşağı olmaz dedi o sitlerdeki lastikler DTT diye birşey uydurdu Nedir DTT? dedim piyasada rekabet edebilmek için üretilmiş hamur kalitesi biraz düşük aynı adlı lastikler dedi kesinlikle gerçek primacy 3 değil dedi pek inanmadım yanar döner birine benziyordu çıktım ordan 

3.LASTİKÇİ: Buda michelin bayii ama diğer iki lastikçiye oranla daha dürüst geldi lastik dişlerini elektronik bir aletle ölçtü tüm lastikler 4-3mm arası yaklaşık dedi 1 mm daha kullanılabilir dedi diğer lastikçilerin yanaklar çatlamış yarilabilir falan dediğini dedim bakma sen onlara sen bende korkutur burdan lastik aldirabilirdim birşey olmaz dedi ama risk almak sana kalmış michelin primacy 3 205-55-16-91v fiyatını sordum 275TL dedi ona da hepsi burda ve N11 Deki fiyatı gösterdim şaşırdı nasıl bu dedi biz bayii olarak bu fiyata alamıyoruz dedi bence kaçırma al çok güzel fiyat dedi peki dedim 2.Lastikçi DTT diye birşey dedi dedim Allah Allah dedi yıllardır bu işi yapıyorum böyle birşey duymadım dedi tavsiyem bu fiyata değiştir dedi

hepsiburda.com

n11.com

Lastiğin mevcut durumunu gösteren fotoğraflar aşağıda sizce ne yapmaliyim.

[image]O2vglD.jpg[/image]

[image]rL5ro3.jpg[/image]

[image]W2q5NN.jpg[/image]

[image]BXaYkQ.jpg[/image]

[image]1P65QY.jpg[/image]

[image]1P6Qm1.jpg[/image]

[image]1P6QnD.jpg[/image]

[image]YPQXBl.jpg[/image]
Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Son güncelleme mesajımı yönetici arkadaşlar ilk mesaja konu başlığını da guncelleyerek ekleyebilir misiniz. Ben yapamadım da

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Bridgestone kötü lastik değildir :good1:.Ancak Micheline göre daha sert bir lastiktir.

Biz yaz lastiklerinde 3mm, kış lastiklerinde is 4mm'nin altındaki diş derinliklerinde olan lastiklerin performanslarını büyük ölçüde yitirdiklerini kullanıcılara söylüyoruz.

Fotoğraflarınızdan görebildiğim kadarı ile lastikleriniz 2010 yılının 33 hafta üretimi.Yaklaşık 4 senelik lastikler ve 59 km yol yapmışsınız.Bence kışı beklemeden ve yola çıkmadan lastiklerinizi yenileri ile değiştirmeniz iyi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Kesinlikle lastiklerin değişimi gelmiş. Hatta değiştirdikten sonra mutlaka rot ayarı da yaptırmanızı tavsiye ederim. Lastikler dış yanlardan gitmiş gibi geldi bana. Michelin, Goodyear, Conti ilk seçenekleriniz olabilir kalite açısından. Şahsen aynı ebatınızda Goodyear Efficient Grip Performance aldım ve kesinlikle tavsiye ederim konfor, ıslak zemin ve sessizlik açısından çok başarılı. Fiyatı da Micheline göre daha uygun....

Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Sağolun arkadaşlar michelin almak istiyirum ama üretim yeri kafamı karıştırıyor kimisi ispanyol uretimi balon yapıyor diyor kimisi en kalitelisi fransa ve almanya üretimi diyor birde italyan üretimi varmış goodyear dan 10 lira daha pahalı gönlüm michlein primacy 3 den yana

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Sağolun arkadaşlar michelin almak istiyirum ama üretim yeri kafamı karıştırıyor kimisi ispanyol uretimi balon yapıyor diyor kimisi en kalitelisi fransa ve almanya üretimi diyor birde italyan üretimi varmış goodyear dan 10 lira daha pahalı gönlüm michlein primacy 3 den yana

Allah gönlünüze göre versin o zaman Yunus Bey. Tercih sizin tabiki. Goodyearın da yanağı incedir, balon yapar diye çok yorum okuyup aldım. Dediğiniz gibi gönlüm michelin yada goodyeardaydı. Goodyear aldım, geçenlerde çok sert bir çukura girdim, aklım gitti ama maaşallah o çukurda o hızla bile balon yapmadıysa hiç yapmaz diyorum. Şimdiden hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Allah gönlünüze göre versin o zaman Yunus Bey. Tercih sizin tabiki. Goodyearın da yanağı incedir, balon yapar diye çok yorum okuyup aldım. Dediğiniz gibi gönlüm michelin yada goodyeardaydı. Goodyear aldım, geçenlerde çok sert bir çukura girdim, aklım gitti ama maaşallah o çukurda o hızla bile balon yapmadıysa hiç yapmaz diyorum. Şimdiden hayırlı olsun...

Sağolun teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gürsel Şen

şu an aracımda 205/50/17 var. konfor yol tutuş sessizlik açısından ne öneriyosunuz arkadaşlar. bendeki lastikler yoldaki çokses yapıyor ve hissettiriyor. 

Yorum bağlantısı

Continental Sport Contatc 5.... :) Konfor, yol tutuş, performans, kalite :) Frene bastığınızda 4 lastiğin asfalta nasıl yapıştığını hissetmeniz garanti ;)

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Bende 205-55-16  Goodyear Efficientgrip performance aldım gayet memnunum,tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Gürsel Şen

peki ben bu 205-55-16 ölçüde lastik aldıgım zaman jant ın ölçüleri ne olmalıdır. kusura bakmayın pek anlamıyom bu konuları yavaş yavaş öğreneceğiz

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

peki ben bu 205-55-16 ölçüde lastik aldıgım zaman jant ın ölçüleri ne olmalıdır. kusura bakmayın pek anlamıyom bu konuları yavaş yavaş öğreneceğiz

16 inc 5x108 olmasi lazim.

aracinizdaki jantlari gorursek belki talip oluruz :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Gürsel Şen

16 inc 5x108 olmasi lazim.

aracinizdaki jantlari gorursek belki talip oluruz :rolleyes:

teşekkürler . şimdi değil de 2 ay sonra satıcam inş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özgür İncigülcan

Herkese selamlar bende lastik almayı düşünüyorum tanıdık lastikcimde var istediğini veririm diyor ona kalsa kendi aracı Mercedes 2011 model onda bile petlas var ama ben petlasa sıcak bakmıyorum.Servisci bir arkadaşım Lassa demişti.Yumuşak lastıkmiş.Şuan aradın üstünde Pirelli p7 var fikirlerinizi bekliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...