İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Için Lastik Tavsiyesi Ve Bir Kaç Soru

Yunus BOYBEY

Recommended Posts

Yunus BOYBEY

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.

2011 model Ford Focus 2 1.6TDCI COLLECTİON HB aracım var aracımı 28 bin küsürse 2011 de aldım şu an aracım 58 bin de üzerindeki lastikler Michael energy saver ve dişleri erimiş lastikçiye gösterdim 10-15 bin daha gider dedi ama ben yazın memlekete gideceğim için uzun yol yapacağım için değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce 15 bin km yapmadan değiştirmeli uzun yolda sıkıntı olur mu lastikte hafif kılcal çatlaklar oluşmuş durumda

Ayrıca değiştirmek istersem hangi lastiği tavsiye edersiniz michlen den memnundum aradığım özellikler konforlu sessiz ekonomik güvenli bir sürüş sağlaması uzun ömürlü olması

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Continental var arkadaşımın 2010 civic inde araç 25 binde olmasına rağmen dişleri daha çok erimiş gibi ve yokuslarda pati çekiyor frenaji hoşuma gitmedi benim lastik 58 binde olmasına rağmen fazla pati çekmiyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

58bin de ise fabrika çıkışlı lastiktir. Yola çıkmadan 1-2 hafta evvel değiştirili, mis gibi yolculuk yapılır ;)

Ben petlas kullanıyorum, memnunum. Forumumuzun lastik kısmını okursanız daha çok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı

Continin hangi model olduğu onemli. Premium contact çok iyi bir lastik. Onun haricinde yeni çıkan good year efficient grip performance çok iyi bir lastik. Forumdan bir çok kisi aldi herkes memnun ıslak ve kuru performansindan. Kliksada indirim vardi kargo da bedava bakın isterseniz

Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Arkadaşlar hepinizden özür diliyorum lastiğim michlen energy saver değil michlen primacy miş

Arkadaşlar güvenli ve ekonomik bir sürüş sağlayacak konforlu kaliteli bir lastik olsun istiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Arkadaşlar hepinizden özür diliyorum lastiğim michlen energy saver değil michlen primacy miş

Arkadaşlar güvenli ve ekonomik bir sürüş sağlayacak konforlu kaliteli bir lastik olsun istiyorum

Lastiğiniz zaten kaliteli ve iyi bir lastik. Aynısıyla değiştirebilirsiniz. Babamın aracıda aynısı ve aynı model. Aynı lastik var üzerinde memnun gayet.58 bin baya iyi km. bence değiştirin bir an önce. 

Yorum bağlantısı

Good year efficient grip performance inceleyin derim. Islak yol tutuş A etiketi olan nadir lastiklerdendir

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Good year efficient grip performance inceleyin derim. Islak yol tutuş A etiketi olan nadir lastiklerdendir

bende Good year efficient grip performance lastigi var ,hemde çıkma almıştım çok memnunum,ıslak zeminde güzel.tavsiye olunur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

bende Good year efficient grip performance lastigi var ,hemde çıkma almıştım çok memnunum,ıslak zeminde güzel.tavsiye olunur.

Fiyatı da Uygunmuş kafama yattı fakat konforlu mudur ses yapar mi michlen iyiydi o konuda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Kliksa dan ekran görüntüsü vermişsiniz siz aldınız mı aldıysanız gelen lastiklerin üretim tarihi neydi kliksa dan alsam 2014 tarihli gönderirler mi

Yorum bağlantısı

Kliksa dan ekran görüntüsü vermişsiniz siz aldınız mı aldıysanız gelen lastiklerin üretim tarihi neydi kliksa dan alsam 2014 tarihli gönderirler mi

Evet, ben aldım. Ekran görüntüsü bana ait. Tümü 2014 üretimli. 12214 gibi birşey yazıyordu üzerlerinde. Maksimum 2 günde adrese teslim. En iyi fiyat, en çok taksit + YKB World kart varsa 50 TL puan hediyesi var.. Gerçekten harika bir lastik. Şuan Trakya yağışlı. 2 gündür ani fren dahil test ediyorum ve mükemmel yol tutuşu+ frenleme var. Çukur ve kasislerden geçerken ses kesildi. Yolda daha yumuşak gidiyorum. Yakıt için henüz test edemedim. Uzun vade gerekiyor yakıt testine..

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
(düzenlendi)

Fiyatı da Uygunmuş kafama yattı fakat konforlu mudur ses yapar mi michlen iyiydi o konuda

Çok sessiz kesinlikle tavsiye :) 68 desibel.

Kesinlikle GoodYear EG Performance :) Kereme katılıyorum. Aynı yorumları paylaşıyorum. Çok memnunum.

tarihinde Emre Erdoğmuş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Arkadaşlar goodyear kafa yattı ciddi ciddi almayı düşünüyorum fakat başka bir kaç yerde çukurlara sert girildiği taktirde goodyear in bu modelinin kolayca balon yaptığı yazıyor ben üzerindeki lastiklerle belki yüz defa çukura girişimidir balon malon olmadı hiç kafam karıştı

Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

BENDE 3 YILDIR BU LASTIKLERDEN KULLANIYORUM ÖZELLİKLE YOL TUTUSU VE FREN COK IYI YANAKLARI COK ZAYIF PARK EDERKEN KALDIRIMA SURTTUM ANINDA YARILDI 

Arkadaşlar bi kullanıcı yorumu da böyle

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar bi kullanıcı yorumu da böyle

Bu yukarıdaki yorumu yapan kullanıcı, acaba farklı bir marka lastikle kaldırıma aynı açıdan, aynı şekilde sürtüp farklı sonuç almış mı? Onu sorgulamak lazım.  ;) BEnden sökülen eski lastiklerde GoodYear marka. Ön sağ lastik yanağıdada derin bir kopuk vardı. Ama ben 3500 km kullandım bu şekilde. Benden önce kim bilir kaç km yapmış. Çıkan lastikleri incelerim. Yanaklarda herhangi bir balon vs yok. BEnce kullanıma bağlı her lastik olacağı varsa sorunlu olur zaten..

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Yakın zamanda focusuma yokohama c drive 2 aldım. Çok sessiz bir lasitk. Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Mahallede aracimi parkettigim yerin konumu nedeniyle aracimi hep sıfır surterek park ederim bazende kaldırıma çıkıp park ettiğim olur buna rağmen lastikler de hiçbir olumsuzluk olmadı şu ana kadar adam bi vurma ile yarmış lastiği bi ara seyir halindeyken önümdeki aracın dikkatsizligi yüzünden kaldırıma vurduğunu lastiğin gümleyerek patladığını görmüştüm ama en ufak bir kaldırıma vurmayla lastiğin yarilmasi hoş değil bu hepsinin öyle olacağı anlamına da tabiki gelmez kararsız kaldım 120~140 lira daha fazla verip tekrar michlen primacy 3 mü alsam veya continental conti 5 mi alsam contiyi de çok övüyorlar memnunlar

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yunus BOYBEY

Arkadaşlar konuyu hortlatmış olacağım ama konu kaç gündür kayıptı kendiliğinden silinmişti foruma konu açtım neden silindi diye sağolsun mehmet Kaya bey bulup tekrar aktifleştirdi temizlik yaparken konu araya kaynamış

Lastik konusunda geçen forumda bir abimizin mondeosuyla 180km/h giderken seyir halinde lastiğinin bilezik gibi yarılması konusunu okudum ve cidden korktum yazın inşaAllah lastikleri kesin değiştireceğim mevcut michlen lastiklerden çok memnunum kalitede devamlılık esastır 60 bin km olmuş hâlâ görevini %100 yapıyor geçen süratli iken ışık kırmızıya döndü ben frene basmaya başladım yanımdaki arkadaş devam devam et diye ikaz etti duramayacağız araba kayacak zannetti ama frene basar basmaz araba yumuşakça hiç kaymadan oturdu arkadaş şaşırdı kaç MODEL bu araba nasıl durdu dedi şaşırdı araba her ne kadar iyi olsada lastiğin payı çok yüksek 60 binde lastik hâlâ maşallahı var tekrar michlen de karar kıldım michlen primacy 3 alacağım ama arabanın üstündeki HP

HP mi 3 mü alayım sizce?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Konunuz yanlış yere açılmış. Şuanda uygun yere taşındı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir kaç defa michelin kullandım, hepsinde de gördüğüm, lastiğin bitmediği ama 3, yılda yol tutuş karakterini kaybettiğidir.

Benim tespitim, Yunus beyin tespiti ile tezattır.

Bittiği güne kadar performansını koruyan olarak, continentali gördüm.

Pirelli p7 kullandım, sertleşmişti ama 3, yıl sonunda hala performansını koruyordu.

Goodyear kullanıyorum şu an, ıslakta iyi ama soğukken yol tutmuyor, f1 araçları gibi önce ısıtmam gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Bir kaç defa michelin kullandım, hepsinde de gördüğüm, lastiğin bitmediği ama 3, yılda yol tutuş karakterini kaybettiğidir.

Benim tespitim, Yunus beyin tespiti ile tezattır.

Bittiği güne kadar performansını koruyan olarak, continentali gördüm.

Pirelli p7 kullandım, sertleşmişti ama 3, yıl sonunda hala performansını koruyordu.

Goodyear kullanıyorum şu an, ıslakta iyi ama soğukken yol tutmuyor, f1 araçları gibi önce ısıtmam gerekiyor.

Peki continental Conti 5 hakkında ne düşünüyorsunuz michlen madem öyle diyorsanız. Önceki Corsa aracıma dunlop taktırmıştım açıkcası michlen konusunda farklı farklı markalar kullanmadığım için karşılaştırma imkanım olmadı siz tecrübe etmişsin conti 5 düşğnebilirim uzun ömürlümüdür zamanla performansı düşer mi narin mi yoksa sağlam bir yapısı mı vardır yumuşaklık ve Konfor durumu nedir acaba
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...