İçeriğe Yönlendir

Mantıklı Seçenek! Ford Fiesta Titanium 1.5 Tdci 75 Ps

Misafir

Recommended Posts

Güzel bir yorum. Paylaşmak istedim  :)

1WbfZiF.jpg?1

Mantıklı seçenek!

Ford Fiesta Titanium 1.5 TDCi 75PS

B segmentinde savaş iyice kızıştı. Ford Fiesta, Renault Clio, Peugeot 208 ve diğerleri... Ford Fiesta bu yarışta çok iddialı. İyi satıyor ve ülkemizde tutuluyor. Formül zaten ortada: iyi bir tasarım, tutumlu motor, kaliteli sürüş ve yaygın servis ağı... Test otomobilimiz 1.5 TDCi yani dizel motorlu ve üst Titanium paketli Fiesta...

Sahip olduğu yenilikçi teknolojiler sayesinde Fiesta size güvenli, rahat, zevkli ve eğlenceli bir seyir sunuyor. Trend (baz) ve Titanium olmak üzere iki farklı donanım seviyesiyle satılıyor. Ve ayrıca bazı opsiyonel donanımlar mevcut. 2014 model Trend 1.5 TDCi 75PS aracın satış fiyatı 52.215 TL. Titanium 1.5 TDCi 75PS yani bir üst pakete gerçerseniz fiyat 53.705 TL'ye çıkıyor.

Eco Mode Sürücü Bilgilendirme Sistemi’yle aracınız gösterge panelinde size ekonomik sürüş tavsiyelerinde bulunuyor. Optimum yakıt tüketiminin elde edilmesi için araç hızı, motor devri, torku ve sıcaklığı ile birlikte gaz pedalı, debriyaj pedalı ve vites konumu gibi parametreler sürekli gözlemleniyor. Sistem, bu değerler doğrultusunda sürüş performansını skorlandırarak sürücüye daha ekonomik sürüş için tavsiyeler veriyor.

Yeni Fiesta'nın tasarımında öne çıkan dikkat çekici gündüz yanan LED ön farlar, kaslı tasarıma motor kaputu aracın performans özelliklerini vurguluyor. Fiesta aynı zamanda son derece canlı ve dinamik renk seçeneklerine sahip.

Ford SYNC özelliği sayesinde, doğrudan vereceğiniz son derece basit Türkçe sesli komutlarla çalan parçaları yönetir, telefonla arama yapar, gelen çağrıları yanıtlarsınız. Örneğin, cep telefonunuzda 'ev' adıyla kayıtlı numaranız varsa 'Ev ara' demeniz yeterli; sistem bu numarayı otomatik olarak arıyor...

Kaliteli malzemeler, çağdaş desen ve dokular, ayrıca parlak yüzey ve krom ayrıntılarıyla yeni Fiesta kullanıcılarına ergonomik ve genişçe bir iç mekan sunuyor.

Gelişmiş, çok fonksiyonlu orta konsol, aracın birçok sistemini tek bir bölgeden yönetmenizi sağlıyor. Kontrol butonlarının biraz ufak olması dezavantaj olarak göze çarpıyor.

Gösterge tablosunun takibi çok rahat ve sorunsuz. Araç panelinde yer alan gösterge lambası, yakıtı daha tasarruflu kullanmak için ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söylüyor. Her yolculuğun daha ekonomik olmasına yardımcı olan basit ve etkili bir yöntem...

MyKey özelliği sayesinde araç yedek anahtarı gösterge ekranından son derece basit bir şekilde programlanmakta ve bu anahtar kullanıldığı müddetçe önceden tanımlanmış ayarların dışına çıkılamamakta. MyKey ile yapılabilen ayarlar arasında; hız limiti uyarısı (belirli bir hızı aşamama), ön koltuk emniyet kemerleri takılmadan müzik sisteminin sesinin açılamaması ya da yakıt ikaz lambasının daha önce yanmaya ayarlanabilmesi gibi özellikler yer alıyor. MyKey; filo sahipleri ve çocuklarının güvenli araç kullanması konusunda hassas olan ebeveynler yanında, çeşitli nedenlerle (vale park v.s.) aracını başkasının kullanımına veren kullanıcı profillerine gönül rahatlığı sunan ve ilk kez yeni Fiesta’da sunulan önemli bir özellik...

Ford Fiesta sunduğu yüksek teknoloji yanında yüzde 10’a varan oranda daha iyi yakıt tüketimi sunan yeni motor ve şanzıman seçenekleri ile de tüm dikkatleri üzerine çekiyor. 1.5 litre 75 HP gücünde turbo dizel motora sahip test aracımız 100 km'de ortalama 3.7 litre yakıt tüketimi verisine sahip. Bu motor 1750 d/d'da 185 Nm tork üretiyor. Çekiş çok güçlü değil ama sorunsuz ve Fiesta'yı rahatça ivmelendiriyor. 

Dizel Fiesta, 100 km/s hıza ulaşmak için 13.5 saniyeye ihtiyaç duyuyor. Maksimum 167 km/s hıza çıkabiliyor.

Güvenlik düzeyi Avrupa'nın önde gelen bağımsız güvenlik kuruluşu EuroNCAP tarafından en yüksek derece olan beş yıldızla ödüllendirilen yeni Fiesta aynı zamanda Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Ford MyKey ve Acil Yardım özellikli Ford SYNC sistemleri olmak üzere üç gelişmiş teknolojisiyle Advanced EuroNCAP ödülüne de layık görülmüş..

Hafif bir debriyaj, rahat koltuklar ve iyi bir sürüş pozisyonu. Clio'dan daha iyi yol tutuş dinamiklerine sahip. Özellikle direksiyon yönlendirmesi güven veriyor. Çok atak olduğunu söyleyemeyiz çünkü bu versiyonun 'asıl' amacı zaten bu değil. Tutumluluk ön planda... Çevik Fiesta arayanların 1.0 Ecoboost ya da 1.6 litrelik versiyona yönelmelerini tavsiye ediyoruz. B sınıfı araçlar pratik kullanımlarının yanı sıra çekici tasarımlarıyla da ön planda olmaya başladılar.Fiesta bunu çok iyi başarıyor... Onu sadece ucuz 'filo' otomobili olarak düşünmemek gerekli. Viraj performansının ise hala sınıfının en üstünde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz...

Alıntı

Yorum bağlantısı

53 verip fiesta almak mantıklı hareket oldu demek.kasımda aynı araca 44 bin fiyat vermişti bayi. Bana o bile mantıklı gelmemiş ve cmax almıştım. Seneye 60 olacak demekki bu arabalar :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

53 verip fiesta almak mantıklı hareket oldu demek.kasımda aynı araca 44 bin fiyat vermişti bayi. Bana o bile mantıklı gelmemiş ve cmax almıştım. Seneye 60 olacak demekki bu arabalar :)

Eren fiyatlar gerçekten uçmuş. 13 ay önce 47500 e aldığım aracımın emsali (Benim aracım 2012 model ve MyKey yok sadece) 68500 olmuş.  :shok:

Yorum bağlantısı

Eren fiyatlar gerçekten uçmuş. 13 ay önce 47500 e aldığım aracımın emsali (Benim aracım 2012 model ve MyKey yok sadece) 68500 olmuş. :shok:

Abi bu arabaları tasarlayıp üretip satan adamlar Türkiye kadar para kazanmıyordur herhalde.
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Geçen sene başı 2012 sonu 53000 e sıfır tit-x cmax tdci aldı şirketten bir abimiz oda yıllarca ford bindi sıfır f1 sonra sıfır f2.5 aile olunca c-max b sınıfı arabaya o para verilmez benim gözümde.

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

kur ve vergi artışından dolayı böyle. her sene artacak diye birşey yok tabi ama bu sene artış çok fazla oldu.

Yorum bağlantısı

Ozaman sıfır araç alma hayallerimizi toprağa gömmemiz lazım. Dediğiniz gibi bu fiyatlara sıfır Fiesta alınacağına 2. el Focus, C-Max filan almak mantıklı.. Ben fiyat konusu için değil, aracın değerlendirilmesi (anlatımı) konusunu beğendiğimden konuyu açmıştım.. 

Yorum bağlantısı

Ozaman sıfır araç alma hayallerimizi toprağa gömmemiz lazım. Dediğiniz gibi bu fiyatlara sıfır Fiesta alınacağına 2. el Focus, C-Max filan almak mantıklı.. Ben fiyat konusu için değil, aracın değerlendirilmesi (anlatımı) konusunu beğendiğimden konuyu açmıştım..

Abi zaten o segmentte fiesta mantıklı ona laf yok ama 53 bine b segmenti almak mantıklı değil sanki :D
Yorum bağlantısı

Abi zaten o segmentte fiesta mantıklı ona laf yok ama 53 bine b segmenti almak mantıklı değil sanki :D

sanki mi :D. Eren adamı döverler :D
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bu arabadan olurda alan olursa ilerde yazmasın sonra "arabam 170 üzerine neden çıkmıyor diye...

"Dizel Fiesta, 100 km/s hıza ulaşmak için 13.5 saniyeye ihtiyaç duyuyor. Maksimum 167 km/s hıza çıkabiliyor."

Yorum bağlantısı

sanki mi :D. Eren adamı döverler :D

Abi olurda alan olursa diye yumuşak ifadeler kullanmaya çalıştım sende direk giriştin yani :D
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet sen o amaçla açmışsın konuyu ama biz nedense sadece fiyata odaklandık..Çok kazık be :D fiyatları sansürleseydin keşke moralim bozuldu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

52 milyara fiestayı bırak bu fiyata bu sınıf araba almak bile saçmalık, maksimum 35-40 kaat arası olsa tamam ama onada zorla tamam, bunun  dışında saçmalık bence, artık sıfır araç almak memlekette süper saçmalık oldu, 52 ye 2 tane fiesta verseler tamam, serviste soruyorum onlar bile haklısın diyorlar, bundan sonra sıfır alacaksam ya gerçekten bu parayı hakedeni yada 2. el baba bir markayı almak farz oldu, 52 lira şuna bak yaaa, asla etmez bu paraları  :angry:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Giderim 2.elde citroen c3 alırım. Orta donanım paketi 1.4 dizel 2010-2011 modeller 30 bin tl civarı. Gidip sıfır fiesta alacağıma 2.el almak her zaman daha mantıklı.

Artık harbiden saçmaladılar yani, zorla 2. el aldıracaklar..... elinizdeki arabalara iyi bakın arkadaşlar, toplum bilinçli olsa, kimse sıfır almayacak, bak nasıl ötv de kalkar fyatta düşer, tırt firmalarda batar, ama nerdeeeee....

Yorum bağlantısı

Artık harbiden saçmaladılar yani, zorla 2. el aldıracaklar..... elinizdeki arabalara iyi bakın arkadaşlar, toplum bilinçli olsa, kimse sıfır almayacak, bak nasıl ötv de kalkar fyatta düşer, tırt firmalarda batar, ama nerdeeeee....

2. elin güvensizliği sıfır araca yönlendiriyor abi birazda. Aslında hiç mantıklı değil ama azıcık ödeme gücü olan sıfıra koşuyor araba aramaktan bunalıp.1 sene kimse almasa sıfır araç, firmalar devlete baskı yapsa ötv düşse ortalık adam olur ama dediğin gibi nerdeee....

Yorum bağlantısı

2. elin güvensizliği sıfır araca yönlendiriyor abi birazda. Aslında hiç mantıklı değil ama azıcık ödeme gücü olan sıfıra koşuyor araba aramaktan bunalıp.1 sene kimse almasa sıfır araç, firmalar devlete baskı yapsa ötv düşse ortalık adam olur ama dediğin gibi nerdeee....

Maalesef adam olmazlar Eren. Renault tan örnek vereyim. 2013 eylül- ekim ayına kadar haftada 9 Tır mal alan firma, kasım 2013 ten beri (dolar muhabbeti) haftada 6 Tır mal alıyor. Ama araç fiyatlarında bir azalma yok. Aksine artış var. Düz mantık. Piyasada az olan ürünün fiyatı artar  ;) Ha bu nereye kadar sürer bilinmez. Elbet birgün birileri patlar..

Yorum bağlantısı

Niye ustunuze aliniyosunuz, parasi cok olan icindir o :p

Parası çok olan C-Max Tit.X Ecoboost alıyor  ;) Napsın Fiesta yı  :p  :D 

Yorum bağlantısı

Hatta sıfır fiesta parasına satıyor :D

Yorum bağlantısı

Ecoboost titanium ikinci eli sıfır fiestadan ucuz la :p 45 den başlıyo :D

Hatta sıfır fiesta parasına satıyor :D

Fiesta oyunca araba olm c max'ın yanında :D:p

Yorum bağlantısı

Ecoboost titanium ikinci eli sıfır fiestadan ucuz la :p 45 den başlıyo :D

Helalinden 40 veriyim, LPG taktırman şartı ile  ;)  :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Helalinden 40 veriyim, LPG taktırman şartı ile  ;)  :D

LPG olsa dükkan senin. LPG li belki daha çok yakar :D :D :D

bagajımda taşırım diyosun yani abi :D

Geçen Erdek'te ara sokak çıkışına park etmiş fiesta. Arkasından transit mi ne gelmiş adama dedi ki abi şu oyuncak sizin mi ? Bi çekiverinde geçelim :D

tarihinde Necati Öner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

LPG olsa dükkan senin. LPG li belki daha çok yakar :D :D :D

Geçen Erdek'te ara sokak çıkışına park etmiş fiesta. Arkasından transit mi ne gelmiş adama dedi ki abi şu oyuncak sizin mi ? Bi çekiverinde geçelim :D

düzenledin sanırım abi tam cevap yazıyordum :D

tarihinde Eren Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...