İçeriğe Yönlendir

Lastiğe Vida Girmiş, Fitil Ile Tamir Ettiler

Hasan Armagan

Recommended Posts

Cihan Yaşar

lastıkcıye goturup usta cıkarsın vıda bu

vıda  ufak  ama en ıyısı lastıkcıye gıdıp o cıkarsın  rıske gerek yok

alttan gırmıs

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş
(düzenlendi)

çok sık olmasada lastiğe vida giriyor. vakit darsa 5 tl ye fitil attırıyorum.

yaz kış lastik değişiminde içten yama attırıyorum.

sorun olmadı hiç. pratik ve hızlı

Benim de başıma geldi , hem de sıfır vida.(--kullanılmış falan değil--) Komşuların da başına gelince şüphelenmeye başladım. Vida, çivi gibi çok rahat batmaz ve çivi gibi hemen hava kaçırmaz, lastikçiye gidene kadar veya vidayı sökene kadar lastik havası sabit kalır, derken, Acaba ! birileri (Kemal Sunal filimlerinde ki camcı gibi) bir şeyler mi yapıyorlar.

tarihinde Hikmet Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Benim de başıma geldi , hem de sıfır vida.(--kullanılmış falan değil--) Komşuların da başına gelince şüphelenmeye başladım. Vida, çivi gibi çok rahat batmaz ve çivi gibi hemen hava kaçırmaz, lastikçiye gidene kadar veya vidayı sökene kadar lastik havası sabit kalır, derken, Acaba ! birileri (Kemal Sunal filimlerinde ki camcı gibi) bir şeyler mi yapıyorlar.

Why not?

Insanoglu çiğ süt emmiş...

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Eveeet herkes birşeyler yazmış gelelim açıklamasına ....Aslında lastik tamirinde fitil daha iyi ancak icerden ve dışardan artan parçaların temizlenmesi gerekiyor. Neden mi lastiğe içerden ince bir yama yapıyorlar tabiiki lastiğin en zayıf yeri o ince yamanın olduğu yer oluyor. Basit bir örnek vereyim yıllardır ford connect kullanıyorum. Tabiki aracın üzerinde sabit 800 kg yük ile birlikte. Defalarca lastik içerisine atılan yamadan patladığına şahit oldum. ama hiç bir zaman fitilden patladığına şahit olmadım.Ben genelde lastiği söktürüp fitil attırıyorum içden ve dışdan fazlalıkları kesiyorum ve hiç bir sıkıntı yaşamıyorum.

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

lastıkcıye goturup usta cıkarsın vıda bu

vıda  ufak  ama en ıyısı lastıkcıye gıdıp o cıkarsın  rıske gerek yok

kendi sorunuzu kendiniz mi cevapladınız bana mı öyle geldi?  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...