İçeriğe Yönlendir

C320 Vs Megane 2 Rs

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Zaman: Bugün sabah saat 07:30
Hava : açık 15 derece
Yer : Çevre yoluna çıkan Işıklar, 3 şerit
Trafik : Bir - iki araç bom boş

C320 : 45 lt benzin + 30 lt LPG + 105 kg ben + 55 kg hanım
Megane RS : yakıt ağırlığı bilinmiyor + tahmini 75 kg yağız bir delikanlı :) + düz vites

Kırmızı ışıkta yan yana kalkış önümüzde hiç araç yok.
ESP açık olduğu için kalkışta güç kesmesine rağmen ilk 400 metre de yaklaşık yarım boy öndeydim.
Virajda yavaşladım yan yana geldik hızımız yaklaşık olarak 50-60 km/s civarında tekrar bastım beni adım adım geçti. Sonra dönmek zorunda olduğum için bıraktım.
Ben geçebileceğimi düşünmemiştim açıkçası ama iyi zorladım RS İ :D ama eminim RS stok değildi.
Ben V6 nın tüyler ürperten 5000 devir sesini dinlerken ondan, çatara Patara, çuf puf sesleri geliyordu (oda güzeldi ama lezzetli değildi : :D
Vel hasıl ben geçemem diye düşünürken 10 yaşında 275000 km ve otomatik yıldız üstelik LPG takılı (benzindeydim) yıldızım iyi zorladı RS İ.

NOT: Trafik de ne kendi hayatımızı nede bir başkasınınkini tehlikeye atmadık.

[MEDIA]

[/MEDIA]
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Muhakkak "bu işler tehlikeli, kendinizin canını düşünmüyorsanız başkalarının canını düşünün, sürat felakettir" tarzı cevaplar gelecektir. Ben yazayım başkası yazmasın :) zira hepimiz de zaman zaman kapışıyoruz. Ufak tatlı kapışanlara uzaylı muamelesi yapmayalım.

Bu megane RS 265 HP imiş. Eğer öyleyse iyi bile gitmişsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sabah sabah RS uykulu olabilir :):p

Ayhan abi beni geçerdi ama ben iyi zorladım o kadar dezavantaja rağmen.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Senin motor açılmamıştır abi. 400 bine gelince bi daha dene. :nazar:

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Muhakkak "bu işler tehlikeli, kendinizin canını düşünmüyorsanız başkalarının canını düşünün, sürat felakettir" tarzı cevaplar gelecektir. Ben yazayım başkası yazmasın :) zira hepimiz de zaman zaman kapışıyoruz. Ufak tatlı kapışanlara uzaylı muamelesi yapmayalım.

O yüzden özellikle not düştüm :)

Beni geçerdi zaten de ben bu kadar zorlayabileceğimi düşünmemiştim.

Yorum bağlantısı

Düz yolda yıldız yiyebilir ama virajlarda rs önde olacaktır. Top gear incelemesinde focus rs ile karsilastirmislardi megani i. Konfor, sağlamlık ve güç olarak focus açık ara önceydi ama naylon olduğu için virajlarda öne geçiyor hafiflikten dolayi diyorlardi :D yani bunlara bir tek biz naylon demiyoruz :p ama simdi megane rs in de hakkini yememek lazım kıvrak ve seri makineler

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yani bu ara gazlarla sonunda banada aldıracaksınız bir 2. el harbi AMG :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Rs, yıldızın tavanından atlar ilerde çay molası verir sonra geri gelir yine atlar..tabi düzgün ise. Rs Sürücüsü patates olabilir, yada aracı :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Rs kesin stok değildi, tuning yapılmıştır :rofl: o yüzden de beygirler kaçıp gitmiştir ahıldan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

1 Ferrari, 1 eski Vw Tospağ (Old Beetle) ışıklarda dururlar. Ferrarici tospayı aşalar gibi "kapışalımmı" der. Tospağcı OK der. Yeşille birlikte basarlar gaza.. Ferrarici ok gibi fırlar.1-2-3 vites derken tospağ yanına yaklaşır ve camı açması için işaret yapar.. Ferrarici şaşkın ve kızgın dip gaz ile gazlar.. 4-5-6 vites 300 km hız.. Derken Tospağcı yien yanına yaklaşır ve ısrarla camı açması için elemana işaret yapar.. Gözlerine inanamayan Ferrarici son gaz, son vites ile birsonraki ışıklara gider ve yarışı kazanır.. HEmen hemen aynı anda arkasından Tospağcı gelir.. Yine ısrarla camı açması için işaret eder. Ferraici pişkin pişkin gülerek camı açar ve "ben kazandım, ne var" der.. Tospağcı, "ulan camı açsaydın ikinci vitesin yerini soracaktım" der  ;)  :fiuw:  :D  :D

hsF8L1U.jpg?1

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

bahsettiğiniz araç güncel rs, konu sahibinin dediği stok halde 220 bg olan megane rs. 

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

:rofl:

Lokma boğazıma kaçtı

Hepte yemekte yakalanıyorsun sende  :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Megane'ın gaz pedalına paspas mı sıkışmış ne :)

Mercedes candır ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hepte yemekte yakalanıyorsun sende :D

Anca birşeyler tıkınırken pc başında olabiliyorum :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Megane RSler 225 hpdir.

Fakat stock olanı yok gibi birşeydir.

Sürücü vites kaçırmış olabilir. Normalde yer bitirir yıldızı RS.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Rs, yıldızın tavanından atlar ilerde çay molası verir sonra geri gelir yine atlar..tabi düzgün ise. Rs Sürücüsü patates olabilir, yada aracı :)

Rs 1.viteste takılı kalmış galiba ;)

Benide ESP tuttu o zaman :D

Megane RSler 225 hpdir.

Fakat stock olanı yok gibi birşeydir.

Sürücü vites kaçırmış olabilir. Normalde yer bitirir yıldızı RS.

Bence sürücü patatesti, o hafiflikte o beygirdeki arabayla beni Servet abinin dediği gibi iki kere geçmeliydi. Habire çatara putara egsoz sesi duyuyordum :D 

Neyse beni geçti zaten ama ezilmedik öyle ilerde çay içmeler falan :D üstelik bana V6 sesinin verdiği haz paha biçilemez :D

Yalnız bir sonraki aracım Allah kısmet ederse bundan olacak ;) V6 Sesindende kopmamış olacağım

[MEDIA]

[/MEDIA]

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-c32-amg-354-hp-full-plusfull-157247668/detay

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Anca birşeyler tıkınırken pc başında olabiliyorum :)

Yarasın o zaman, afiyet olsun :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...