İçeriğe Yönlendir

Zebra Perde Alsam Mı?

Murat Dere

Recommended Posts

Murat Dere

Daha önce kullanmadım. Sadece 1-2 yerde görmüşlüğüm var. "Alma." diyen olur mu? Neden almayayım? Size ne? :crazy: Çalışma odasına iyi gelir diye düşündüm. Kullananların yorumlarını almak isterim. Temizliği nasıl mesela? UZun vadede kullanılmaz hale gelir mi? Nelere dikkat etmek gerekir? Tanıdık var mı? Ölçüye göre yapan bulunur mu? "Ben yaparım abi." diyen olursa çok sevinirim. Hatta "Ne parası abi, ayıbettin." derlerse çok saygı duyarım. (Parası neyse vercez len, caz yapmayın hemen. :punish:)

Ee?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Valla kızanım,bunların temizliğinin zor olduğunu sülerdi bizim hatun.Ondan dolayı almamıştı..Ben bilmem artıkın karar senin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bizde var bitane..Sadece balkon kapısının camını kapatacak boyda.. 3 yıldır kullanıyoruz..Hiç temizlik yapmadık. Süperge ile tozları çekiliyor bildiğim kadarıyla. Zaten yıkama yapılmaz bunlar..Çok kirlenirse kaldırıp atılıyor herhalde :D Veya buharlı temizlik falan diye duymuştum biryerlerde. Yalnız oldukça kullanışlı oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Karaman

ben tekstilciyim bu ürünleri yapıyoruz öyle normal perdeler gibi senelerce kullanımı zor olur fakat fazla kirlilik görmeyen bir yerse iki üç sene rahat kullanırsınız fakat bu ürünler yıkamaya filan gelmez zaten takıp çıkarması filan baya bi iş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

abi bırak bu işleri devlet su işleri :D : D  yenge ayarlasın perdeyi sen uğraşma bu işlerle :D :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Abi, evde oturma odasında ve mutfakta kullanıyoruz. Taktıralı 6 ay oldu. Çok kullanışlı ve pratik. Ayrıca görünümüde güzel. İstenen yere istenen ölçüde yapıyorlar. Temizliğine gelince perdeyi yaptırdığımız perdeci, temizletmek istediğiniz zaman biz gelip söküyoruz temizletip geri takıyoruz demişti. Temizlik ücretini söylemişti ama hatırlamıyorum şuan (Yaşlanıyormuyum ne ? ) yok canım. Yaşlanmıyorumdur. Ama yinede hatırlamıyorum.  :D Sonuç olarak, bence güzel bir ürün almanı tavsiye ederim.

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Ev az güneş alıyorsa kesinlikle tavsiye etmem abi. Biz 1. katta oturuyoruz. Evin önündeki ağaçlar ve sundurma eve ışık girmesini etkiliyor. Bunlar yetmiyor gibi zebra perde de açıkken bile oda karanlık oluyor. Kullanımı pratik. Kirlenme huyu yok. Ama evin az ışık alıyorsa kesinlikle tavsiye etmem. Alırsan da elektrik faturana yansır. Bundan emin olabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

eski evimizde vardı, müstakil olduğu için -büyük ağaçların olduğu yerler dışında- etrafı açık olduğundan mıdır bilemiyorum ama güneşle ilgili bir sıkıntısını hatırlamıyorum; genel olarak da hatırlamıyorum gerçi kötü bir yanını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Abi benim hanımda istiyor o yüzden konuyu bende yakından takip ediyorum.Bizim bir öğretmenimiz sınıfına yaptırdı.Zenginlik böyle birşey olsa gerek... :D  :D  :D  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Valla kızanım,bunların temizliğinin zor olduğunu sülerdi bizim hatun.Ondan dolayı almamıştı..Ben bilmem artıkın karar senin :)

A be agani, senin anım (benim yenge) nerden bilir temizliginin zor olduguni almadan? :hahahoho: İsteyim alayım bende bi tane bea. Olmasın mı bizim bi perdacaamız şu dünyada? :crazy:

abi birde dayak at bize tam olsun :D Ne güzel anlatmışsın derdini :p

Sağ ol janim. ;)

ben tekstilciyim bu ürünleri yapıyoruz öyle normal perdeler gibi senelerce kullanımı zor olur fakat fazla kirlilik görmeyen bir yerse iki üç sene rahat kullanırsınız fakat bu ürünler yıkamaya filan gelmez zaten takıp çıkarması filan baya bi iş

"Yapıyoz" diyon yani. Yani şimdi bu bana "Abi ver ölçüleri ve adresini." mi demek oluyor Ersin'ciiiim. :seytan:

Ev az güneş alıyorsa kesinlikle tavsiye etmem abi. Biz 1. katta oturuyoruz. Evin önündeki ağaçlar ve sundurma eve ışık girmesini etkiliyor. Bunlar yetmiyor gibi zebra perde de açıkken bile oda karanlık oluyor. Kullanımı pratik. Kirlenme huyu yok. Ama evin az ışık alıyorsa kesinlikle tavsiye etmem. Alırsan da elektrik faturana yansır. Bundan emin olabilirsin.

Ev 5. katta, 3 cephe, sürekli güneş altında. Hele bi mutfak balkonu var; düşman başına. Zabbahtan ağşama gadan güneş içinde. Yazları fırın çalıştırmıyoz, düşün. :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

1 yıldır kullanıyorum evde. Bir kere yıkattık. Gayet kullanışlı. Bu tip perdelere özgü yıkama sistemi var sn. Dere. Sıkıntı olmuyor

Gelip söküp yıkıyor ve takıyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

1 yıldır kullanıyorum evde. Bir kere yıkattık. Gayet kullanışlı. Bu tip perdelere özgü yıkama sistemi var sn. Dere. Sıkıntı olmuyor

+1

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Kaç para abi? Yakında bize de lazım olacak o yıkama işi.

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Çok pratik ve 1,5 senedir salonda kullanıyoruz. Şimdilik memnunuz. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Korhan, 170 tl ödedik. 7.5 tl metre fiyatı. Montaj, demontaj, nakliye dahil

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Korhan, 170 tl ödedik. 7.5 tl metre fiyatı. Montaj, demontaj, nakliye dahil

7,5 metre eni değil mi abi? 7,5 metre tek parça değil herhalde. bir kaç pencerede mi var.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eni olarak hesaplanıyor, boyu zaten neredeyse standart. Yanılmıyorsam 5 pencerede kullanılıyor

Yorum bağlantısı

1. elden şahsen kullanmış biri olarak tavsiyem; Alma.

Bol keseden sallamıyorum, nedenlerini yazayım. 

Perde açma-kapama, biraz filmlerdeki gibi, tek hamlede yapılmalı. Tek hamlede perde açılıp, temiz hava ve güneş, ciğerlere, gözler kapalı şekilde çekilmeli.

Bu tip perdelerde, adeta bayrak töreni gibi, çeke,.çeke açılıyor. İndeirmek te aynı dert.

İpini çekerken mutlaka tavana tutturulmuş mekanizmaya, aşağıya doğru çekme kuvveti uygulanıyor. Bu da zamanla mekanizmanın, paldır küldür aşağı düşmesine neden olabiliyor.

Sonuç olarak, kullanıyorum, memnun değilim, tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Söküyorum, banyoda yere seriyorum veriyorum deterjanı fırçayı, sonra suyu süzülünce asıyorum yerine... Ama mekanizması adamı çıldırtır, kaç kez ayar yaptım hala sıkıntı çıkarıyor...Tabi zebra perde diye google amcada aratıp bizim mutfak ve odadaki perdelere benzeyen şeylerden bahsediyorsak... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bence bu tip şeylere para harcamak mantıkılı değil, zira tüketime yönelik moda  denilen para tuzağı,

Bunun ile beraber, bence; evleri güzelleştiren şeyler huzur ve mutluluktur buna yatırım yapmak daha doğru olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bence bu tip şeylere para harcamak mantıkılı değil, zira tüketime yönelik moda  denilen para tuzağı,

Bunun ile beraber, bence; evleri güzelleştiren şeyler huzur ve mutluluktur buna yatırım yapmak daha doğru olacaktır.

Abi nasıl yazmışsın :)

Eve eşya almayalım o zaman :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abi nasıl yazmışsın :)

Eve eşya almayalım o zaman :)

Mehmet buna siyaset bilimi denir, dünyaya bakışı değişir adamın. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...