İçeriğe Yönlendir

Iphone Ve Ipad Için Ios 7.1.1 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

Harun Aydın

Recommended Posts

Harun Aydın

apple, bazı hataları düzelten getiren iOS 7.1.1 sürümünü az önce yayınladı. Güncellemenin yayınlandığı ilk saatlerde Apple sunucuları çok yoğun olacaktır. Bu nedenle herkese hemen güncelleme gözükmeyebilir.

iOS 7.1.1 ile Gelen Hata Düzeltmeleri

iOS 7.1.1 herhangi bir yenilik içermemekte, sadece aşağıdaki hataları düzeltmektedir:

Bu güncelleme aşağıdakiler de dahil olmak üzere iyileştirmeler, hata düzeltmeleri ve güvenlik güncellemeleri içerir:

• Touch ID parmak izi tanımayla ilgili ek iyileştirmeler
  • Klavye yanıt verebilirliğini etkileyen bir hatayı düzeltir
  • VoiceOver etkinken Bluetooth klavyelerin kullanılmasıyla ilgili bir sorunu düzeltir

Bu güncellemenin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgi için, lütfen şu web sitesini ziyaret edin:

http://support.apple.com/kb/HT1222?viewlocale=tr_TR

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

piyasa değeri 500milyar dolarlık şirket, bir güncellemede sw zaafiyeti yaşıyorsa kapasın kepengi,

not: Türkiye komple 735 milyar dolar , not2: ülke olsa dünyada 20. sırada büyüklükte olurdu.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Yine telefon kilitliyken gelen aramayı reddet özelliğini yapmadılar yani :angry:

Nasıl yani?

Zaten her şekilde reddetme mevcut?

Yorum bağlantısı

Nasıl yani?

Zaten her şekilde reddetme mevcut?

ios 6 da telefon çalarken ekranı aşağıdan yukarı kaydırdığınızda reddet seçeneği çıkıyordu. ios 7 ile o özellik kalktı. şimdi gelen aramayı sadece üstteki kilitleme tuşuna çift basarak yapıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

bir bildiği vardır apple geliştiricilerinin eksik bir şey yaptıklarından değil (:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Aaaa bizim ayfon 4'e bu güncellemeyi yapınca parmak izi tanıma'mı eklenecek şinci.   :crazy:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

ios 6 da telefon çalarken ekranı aşağıdan yukarı kaydırdığınızda reddet seçeneği çıkıyordu. ios 7 ile o özellik kalktı. şimdi gelen aramayı sadece üstteki kilitleme tuşuna çift basarak yapıyorsunuz.

Farklı şeyler mi yani? Kilitleme tuşu da meşgule atarak reddetmiyor mu?  :unsure2:

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Farklı şeyler mi yani? Kilitleme tuşu da meşgule atarak reddetmiyor mu?  :unsure2:

Şimdi şöyle anlatayım. ios 6 varken "ekran kilitli olsun olmasın" ekrandan da tepedeki kilit tuşuyla da aramayı reddedebiliyordunuz. Yani meşgule alabiliyordunuz.ios 7 ile ekran kilitli ise çağrı geldiğinde reddetmek için sadece tepedeki tuşu kullanabiliyorsunuz.

bu ios 6 da ki ekran                                                                  

NHQ8vpf.png?1

buda ios 7 de ki ekran

dej13E0.jpg

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Şimdi şöyle anlatayım. ios 6 varken "ekran kilitli olsun olmasın" ekrandan da tepedeki kilit tuşuyla da aramayı reddedebiliyordunuz. Yani meşgule alabiliyordunuz.ios 7 ile ekran kilitli ise çağrı geldiğinde reddetmek için sadece tepedeki tuşu kullanabiliyorsunuz.

bu ios 6 da ki ekran                                                                  

buda ios 7 de ki ekran

bende anladım sizin demek istediğinizi ama bunu fiziksel tuşa taşımasının illaki bir sebebi vardır 

Yorum bağlantısı

bende anladım sizin demek istediğinizi ama bunu fiziksel tuşa taşımasının illaki bir sebebi vardır

Orasını bilemiyorum :) fakat ekran kilitli değilken arama gelirse o zaman ekrandan da reddetme seçeneği çıkıyor. Yani kendiyle çelişiyor bu seferde.
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Onunda bi sebebi vardır ya(: apple iphone ve ios için hiç aceleci davranmıyor yıllardır teknoloji hastalığım var sansung hariç her türlü telefonu kullandım şuğan iphone 5 s ile lunimia 1520 var lumianın kamerası dışında şimdilik iphoneyi gecemedi gözümde(:

Yorum bağlantısı

Onunda bi sebebi vardır ya(: apple iphone ve ios için hiç aceleci davranmıyor yıllardır teknoloji hastalığım var sansung hariç her türlü telefonu kullandım şuğan iphone 5 s ile lunimia 1520 var lumianın kamerası dışında şimdilik iphoneyi gecemedi gözümde(:

Bence sebebi yok unutup duruyorlar :)
Yorum bağlantısı
Harun Aydın
(düzenlendi)

Sarj sorununu cozmuslerdir insallah

şarj konusunda birşey yapabileceklerini sanmıyorum en azıncan çok fazla bir şey telefon boyutu inceliği ve hafifliğini korumak için  batarya büyütemiyor doğal olarak işlemci ram+ios stabilliği arkaplan uygulamaları çaliştirması en büyük etken ama hava durumu mail kontrolü vs gibi arka plan çalişan uygulamaları kapattığınızda daha uzun gider şarjınız 

tarihinde Harun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

şarj konusunda birşey yapabileceklerini sanmıyorum en azıncan çok fazla bir şey telefon boyutu inceliği ve hafifliğini korumak için batarya büyütemiyor doğal olarak işlemci ram+ios stabilliği arkaplan uygulamaları çaliştirması en büyük etken ama hava durumu mail kontrolü vs gibi arka plan çalişan uygulamaları kapattığınızda daha uzun gider şarjınız

Benim dedigim sarj sorunu son guncellemeyle gelmisti. Sarj anormal bi sekilde cok hizli bitiyor. 2 saatte %70 bitiyo. Boyle bi sorun vardi. Bende olmadi arkadasmda vardi ama. Nettede yogun bir sikayet vardi son guncelleemeyle alakali
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Benim dedigim sarj sorunu son guncellemeyle gelmisti. Sarj anormal bi sekilde cok hizli bitiyor. 2 saatte %70 bitiyo. Boyle bi sorun vardi. Bende olmadi arkadasmda vardi ama. Nettede yogun bir sikayet vardi son guncelleemeyle alakali

Bende yok bu şekilde bir hata,bunun sebebleri güncellemeyi alırken oluşan hatalar çoğunlukta aslında en garantisi i tunes ile yapmak güncellemeyi bunun bir kaç çözüm yöntemi var çünki bu normal bir durum değil güncellemeden sonra olduysa batarya ile alakası olmaması gerekiyor.1. yolu telefonu %100 şarj ettikten sonra telefon şarjı bitip kapanana kadar kullanmak ve kesintisiz %100 şarj yapmak bu sorunu çözmesse telefonu i tunes'e bağlayıp 0 ladıktan sonra tekrar i tunes üzerinden kurulum yapmak en son çare telefonu komple 0 layıp yeni bir hesap ile kurulum yapmak rehber'de manuel almak (:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Bende yok bu şekilde bir hata,bunun sebebleri güncellemeyi alırken oluşan hatalar çoğunlukta aslında en garantisi i tunes ile yapmak güncellemeyi bunun bir kaç çözüm yöntemi var çünki bu normal bir durum değil güncellemeden sonra olduysa batarya ile alakası olmaması gerekiyor.1. yolu telefonu %100 şarj ettikten sonra telefon şarjı bitip kapanana kadar kullanmak ve kesintisiz %100 şarj yapmak bu sorunu çözmesse telefonu i tunes'e bağlayıp 0 ladıktan sonra tekrar i tunes üzerinden kurulum yapmak en son çare telefonu komple 0 layıp yeni bir hesap ile kurulum yapmak rehber'de manuel almak (:

Birde %20 ye indikten sonra direk kapaniyo mesela. Sarja takinca direk %10 dan aciliyo. Dediginizi bi denemek lazm aslnda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Birde %20 ye indikten sonra direk kapaniyo mesela. Sarja takinca direk %10 dan aciliyo. Dediginizi bi denemek lazm aslnda

evet batarya ömrü ile alakalı sorun yoksa ki bataryaları orj adaptör orjinal kablo dışında şarj edilmedi ise bozulmaz kolay kolay onun için güncellemeden sonra geldi ise bu sorun kesinlikle teknik değil bu dediğim yöntemler %99 çözmesi gerekiyor ben arada batarya doldur boşalt yapıyorum 2 ayda bir yada her güncellemeden sonra iyileştirme sağlıyor normal olanı her seferinde %20 altına düşürmemek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Bilgilendirme icin tesekkur ederim. Doldur bosalt faydali ben cok nadir yapiyorum. Bide sarjli kilif vs kullaninca omru kisaliyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hemşo bende öyle bir sorun yok.

Kurduğun bir uygulama yapıyor olabilir veya o sırada arka planda çalışan oyun program sebep oluyor olabilir.

Mesela bazen %8de bir anda kapanıyor. Bazen %1 kadar dayanıyor.

Benim şarj genelde sabahtan akşama kadar dayanıyor.

Ama akşam aynı anda Whatsaap Facebook tapatalk 3 aynı anda açık ve sürekli yazınca tam dolu şarjı 4 saatte bitiyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Hemşo bende öyle bir sorun yok.

Kurduğun bir uygulama yapıyor olabilir veya o sırada arka planda çalışan oyun program sebep oluyor olabilir.

Mesela bazen %8de bir anda kapanıyor. Bazen %1 kadar dayanıyor.

Benim şarj genelde sabahtan akşama kadar dayanıyor.

Ama akşam aynı anda Whatsaap Facebook tapatalk 3 aynı anda açık ve sürekli yazınca tam dolu şarjı 4 saatte bitiyorum :)

Cok sukur bendede boyle sorun vermiyor ama arkadasimin 5 i veriyor. 3-4 tane uygulama surekli acik ve aktif olarak kullaniyosan sarj akip gidio resmen :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bendeki de 5 ve normal kullanımda sıkıntı yok ama ...

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

%20 değilde %30 kapanma yapıyor benim ip5 . 3G veya wifi kapalı iken sorun yok ama internet bağlantısı mevcutken kapanma yapıyor . Atıyorum %28'de kapandı açma tuşunu basınca batarya boş ibaresi çıkıyor . Şarj'a takınca tekrar %28'den dolmaya başlıyor . Muhmetemelen pil bozuldu , internette araştırdığım kadarıyla çoğu cihazda bu oluyormuş . Servis garantiden pili veya cihazı değiştiriyormuş , zaman sıkıntım olduğu için şu aralar servise götüremiyorum , oda ayrı bir konu :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...