İçeriğe Yönlendir

Akıllı Telefon (Sizce Hangisi?)

Hasan Aksüt

79 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yoğunluk 5s demiş  ama buna bir göz atmanızı isterim...

Boşa yazıyorsun kardeş :)  şimdi şuna baksın herkes, objektif olun,  2-3-4 sene önce aypon için ne üstünlükler sıralanıyordu bir ona bak birde şimdi geriye ne kaldı ona, ben o zaman ne diyordum şimdi ne diyorum, nasıl halklı çıktığıma bak, 3 sene önce ios neyse hala aynı, anca adrolaşmaya başladı, şimdide diyorumki şuan eşit sayılırlar (andro tarafı daha ağır basar bu arada) eğer ip6 ile adam gibi birşey yapmaz ve ios7 deki gibi androlaşmaya devam etmezlerse aypon olur ayponpon, ahanda bu yazdıklarımı bir yere yazın, apple bunlarla başetmek için kendini çok sağlam yenilemeli, 2 senedir dediğim gibi, ios 50 ile gidiyorsa Andro 100 le gidiyor, elbet yakalayacak demiştim, şimdide aynını söylüyorum, yakaladı... dahada yazmaya gerek yok, ios iyi güzel  5s te güzel ama artık açık net yetersiz geliyor, nokta. :)

One plus One diye bir alet çıkmış, listedeki telefonları m8 hariç (m7 One la kıyaslamak lazım) kaldırıp yere vurur kesin, alıp bakamadım ama büyük ihtimal öyle olur, özellikle ayponlarla kıyaslamaya bile gerek yok zaten :)

Bu arada win phone larda 100 le ilerliyor, yabana atmamak lazım, 1-2 sene içinde win de bu işi kotarır sanırım.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bende :) kardeş dediğim doğru, sadece ekran bile işini bitirir, ayrıca kötü demiyorum yetersiz diyorum, yalanmı, ip6 ya inşallah. :D

Bana yetiyor :)

İşimi çok rahat görüyor :D

Şu da olsa dediğim samsungtaki akıllı klavye ve iTunesden bağımsız iş yapmak.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yoğunluk 5s demiş  ama buna bir göz atmanızı isterim...

s5 açık ara üstün görünüyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İşini görür elbet, zaten kötü demiyorumki, bak burada haksızmıyım? androda olan ayponda olmayan şuda olsa tamam olacak dediğin şeyler var artık, eskiden dermiydin bunu anlatmak istediğim bu, yani ios artık tek alternatif değil, rakibi de eskisi gibi idare eder değil, çok iyi... neyse uzatmayalım, Andro eskisi gibi değil, artık baya bya iyi seviyede, bazı markalar yüzünden adı lekeleniyor sadece, hele şu aypon6 gelsinde görelim, bakalım dediğim atılım olacakmı olmayacakmı, o zaman tekrar değerlendirme yaparız :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bu fiyatlara hepsi saçma bence. Telefon yenilemek için berbat bir zamanlama. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu fiyatlara hepsi saçma bence. Telefon yenilemek için berbat bir zamanlama. :)

Bu konuda %100 haklısın işte :)

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

2 haftadır xperia z1 compact kullanıyorum. Büyük telefon sevmediğim için tercih etmiştim bir de suya dayanıklılığı için. Önceki telefonu ameliyathane personeli 2 kez serum içine düşürünce böyle bir ihtiyaç ortaya çıktı. Çok hoşuma gitti. Kamera harika, boyut bence ideal, işlemci çok hızlı. Ekran çok çok iyi. Iyi bir alternatif olabilir bence. Paralel ithalatları 1350 tl civarına düşmüş sanırım. Fiyat ve performans olarak çok çok iyi bir alternatif olabilir diye düşünüyorm.

Not; ben iphone karşıtıyım o yüzden hiç düşünmedim onu. Ama fanatikleri çok elbette. Güzel ve kaliteli olduğun da açık.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Telefon seçimini iş değişikliği nedeniyle yapacağım için, maliyet öncelikli kriter değil. Banko note 3 diye yola çıkmışken kafam çok karıştı. Özellikle yakından ve fiziksel izlenimlerim sonucu HTC One öne çıkmıştı ama artırılabilir hafıza olmadığı için düşündürücü. Gerçi kapasite yüksek ama! experia z1 en optimum telefon gibi geldi bana ama samsung ya da Iphone derken acaba maceraya atılmış olur muyum? Bilemedim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Telefon seçimini iş değişikliği nedeniyle yapacağım için, maliyet öncelikli kriter değil. Banko note 3 diye yola çıkmışken kafam çok karıştı. Özellikle yakından ve fiziksel izlenimlerim sonucu HTC One öne çıkmıştı ama artırılabilir hafıza olmadığı için düşündürücü. Gerçi kapasite yüksek ama! experia z1 en optimum telefon gibi geldi bana ama samsung ya da Iphone derken acaba maceraya atılmış olur muyum? Bilemedim.

One M7 32gb. yeterse sorun yok, evet hafıza artmıyor ama M8 de  bu sorun yok, kartla 128 GB +32 GB. ram var, liste içinde ezici olarak üstün olan M8 zaten, bu alet sadece ekran ppi değeri olarak One m7 den az geride o kadar, z1 de güzel, Android alacaksan bu işi tam yapan 2 firma var artık, hTC ve Sony, Sony baya yol katetti, listede yok ama Z2 de süperdir.

Bana göre liste ise şu:

1- Z2 (M8 tipini sevmediğimden 2. yoksa deli alet)

2. One M8

3- One M7

4- Z1 (ekran az soluk gelebilir, biraz da eskiğinden Note 3 le yer değişebilir)

5- Note 3

6- Galaxy S5 (sadece ekran büyük diye senin kıstasına göre 6. yoksa sonuncudur)

7- ip5S

M8

http://www.gsmarena.com/htc_one_(m8)-6074.php puan ortlaması 8,4  :yes: 

Favorim  :)  Z2

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z2-6144.php  puan ortalaması :yes:  :yes: 

Ayıp olmasın, sonuncuyuda koyalımda, puan ortalaması 5.5 zaten güzel ama yetersiz   :i-ih:

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_5s-5685.php

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Fiyat olarak Z1 yeterli düzeyde bence.. 1300 civarına inmiş.

Nerede? Hangi site?

Yorum bağlantısı

Bana da yetiyor,şuan 4 kullanıyorum...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bana da yetiyor,şuan 4 kullanıyorum...

Az la yetinmek güzel bir huydur, taktir ettim sizi bak  :spiteful:

neyseki sizde 5 yok, yoksa toplatılıp hatalı parça değişimine gidecekti, yırttınız yine :)

Yorum bağlantısı

Az la yetinmek güzel bir huydur, taktir ettim sizi bak  :spiteful:

neyseki sizde 5 yok, yoksa toplatılıp hatalı parça değişimine gidecekti, yırttınız yine :)

Az la yetinmekten ziyade,işimi görenin yanında oldum hep...5 yolda yakındır gelmesi... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Az la yetinmekten ziyade,işimi görenin yanında oldum hep...5 yolda yakındır gelmesi... :biggrin:

Sende haklısın tabii, 5 gelsin hayırlı olsun, aman tuşu düzgünlerden olsun.... :)

Yorum bağlantısı

Sende haklısın tabii, 5 gelsin hayırlı olsun, aman tuşu düzgünlerden olsun.... :)

Farketmez her türlü değişim yapıyorlar...

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

iTools uygulamasını denemenizi tavsiye ederim (PC'ye yükleyeceksiniz), sürükle-bırak ile her ihtiyacınızı halledebiliyorsunuz, çok daha basit bir arayüzü var.

Android savunucularını anlamıyorum, telefon alırken RAM miktarına, işlemcisine bakmak nedir ki? Telefonda esneklik diye bir ihtiyaç olmalı mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

iTools uygulamasını denemenizi tavsiye ederim (PC'ye yükleyeceksiniz), sürükle-bırak ile her ihtiyacınızı halledebiliyorsunuz, çok daha basit bir arayüzü var.

Android savunucularını anlamıyorum, telefon alırken RAM miktarına, işlemcisine bakmak nedir ki? Telefonda esneklik diye bir ihtiyaç olmalı mı?

Ceyhun bey o bile angarya. Her gittiğim yerde iToolsu da götürmem gerekecek.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Onlara bakıyoruz tabii, yeni uygulamalar yeni donanımlar itemekte, ios ta bile her uygulama çalışmak için en az ios6 hatta 7 ister mesela, mecburen donanıma ve yazılımada bakmak lazım, elektronik bu, adamlar öyle ir yapıyorki mecbur yeniliyorsun, aynı olay Pc lerde de yokmu?

Esneklik göreceli, bana göre olmalı, ayponda esneklik nerdeyse yok, o yüzdende tercih etmiyorum mesela, tabii esneklikle ne kastettiğimizde önemli, bana göre hemen herşeyle bağlantı kurabileceğim arada ille özel parçalar olmadan kullanabileceğim bir cihaz olması lazım, bu konuda tabiki tercih  android den yana oluyor, ios8 le ayponda inşallah esnerde bizde listeye alırız artık ayponu :)

itools a gelince, baştan sıkıntı, al sana esneklik, hani nerede, bu haliyle ios bana uymaz  :i-ih:  size yeterse ne güzel.

Yorum bağlantısı
Ertan Koç

Abi tüm yorumları okumadım ama samsung galaksi serisinden sonra 1 yıl samsung note2 kullandım daha sonra iphone 5 aldım 6 aysonra ise 5s geçtim sonuç

Akıllı telefon=günlük şarj

Her sene sıfır telefon alırım dersen samsung yok ben uzun süre kullanıyım dersen iphone he bide iphone de güvenlik 10 numara samsung yok rehber yedekle yok tel yedekle iphone de tel çalınsada korkma sen teli nokta olarak bulursun bence iphone(ama note2 ekranın büyüklüğünü özlersin, yaz gelir nerene sokacağını koyacağını bilemezsin hevesin kaçar)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Abi tüm yorumları okumadım ama samsung galaksi serisinden sonra 1 yıl samsung note2 kullandım daha sonra iphone 5 aldım 6 aysonra ise 5s geçtim sonuç

Akıllı telefon=günlük şarj

Her sene sıfır telefon alırım dersen samsung yok ben uzun süre kullanıyım dersen iphone he bide iphone de güvenlik 10 numara samsung yok rehber yedekle yok tel yedekle iphone de tel çalınsada korkma sen teli nokta olarak bulursun bence iphone(ama note2 ekranın büyüklüğünü özlersin, yaz gelir nerene sokacağını koyacağını bilemezsin hevesin kaçar)

Güvenlik olayı hepsinde aynı, direk abd ye rapor... virus jb yaptığın an açıksın, rehbere gelince, o eskidendi, şimdi oyunlarda onların datalarıda telefon rehberide yani herşey tek hareketle yedeklendiği gibi, hem buluta, aynen ayponda olduğu gibi hem google hem htc yedeklemeye  yada gmail e tonla yere rehberi yedeklersin ve telefondan hesabına girdiğin an rehberin şak diye gelir.

hTC de yeni her telefondan direk ayardan rehbere herşeyi  kendine uyarlamada var, yani 5s in var One aldın, outlook mail rehberini One a yüklemek istiyorsun, One ile ayponun programına bağlanıp herşeyi direk alıyorsun, 5s yerine herhangi bir android telefon varsa işin çok daha kolay, sadece bluetooth u açıp aktar dedinmi iş tamam.

Kısaca yazdıkların artık yok hatta daha fazla güzel özellik var, bu konuda aypon çok geri artık.

Yorum bağlantısı
Ertan Koç

Güvenlik olayı hepsinde aynı, direk abd ye rapor... virus jb yaptığın an açıksın, rehbere gelince, o eskidendi, şimdi oyunlarda onların datalarıda telefon rehberide yani herşey tek hareketle yedeklendiği gibi, hTC de yeni her telefondan direk ayardan rehbere herşeyi kendine uyarlamada var, yani 5s in var One aldın, outlook mail rehberini One a yüklemek istiyorsun, One ile ayponun programına bağlanıp herşeyi direk alıyorsun, 5s yerine herhangi bir android telefon varsa işin çok daha kolay, sadece bluetooth u açıp aktar dedinmi iş tamam.

Kısaca yazdıkların artık yok hatta daha fazla güzel özellik var, bu konuda aypon çok geri artık.

2000 tl verip te jeilnreak yapmaya gerek yok ben elimi sıcak sudan soguk suya sokmuyorun resetle yaş ilerledi artik teli iş geregi kullanıyorum ve iphone androidlere göre daha iyi eskidendi root rom yükle cracli program bul sömür genc degiliz artık saglam cihaz lazım akıllu tel demek şarj aletiyle dolaşmak demek data kablosu heran yanında ya o beni rahatlatıyor nide pc buldummu tamam

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

2000 tl verip te jeilnreak yapmaya gerek yok ben elimi sıcak sudan soguk suya sokmuyorun resetle yaş ilerledi artik teli iş geregi kullanıyorum ve iphone androidlere göre daha iyi eskidendi root rom yükle cracli program bul sömür genc degiliz artık saglam cihaz lazım akıllu tel demek şarj aletiyle dolaşmak demek data kablosu heran yanında ya o beni rahatlatıyor nide pc buldummu tamam

Şuan sende 5s mi var, anlamadımda?

Bende One var, reset yok, alet kitlenmiyor donmuyor ve asla yavaşlamıyor, pil 2 gün gidiyor normal kullnımda yani 5s in nerdeyse 2katı, root yada rom hTC ve Sony de gereksiz, yani ayfona göre en ufak geri kalan nokta bulamazsın, demek istediğim buydu :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...