İçeriğe Yönlendir

Lpg Gösterge Sorunu

mustafa fatih kılıç

Recommended Posts

mustafa fatih kılıç

Merhaba arkadaşlar her zaman aldığım bir benzin istasyonundan gaz aldım depoyu fulledim ama pompacı gazı sıkıştırdı 10 20 km gittikden sonra gaz bitti uyarı sesi geldi göstergelere baktım benzine geçti sonra tekrar gaza geçti bunun nedeni ne olabilir sizce ? 10 20 km aralıklarla hep yapıyor.

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

LPG dolum yerinde yuvarlak bir bilya gibi bir şey oluyor içinde oradan kaçırıyor olabilir mi? içerde basılı kaldıysa bütün gazı boşaltmış olabilir mi acaba? Kapak var mı aracınızın LPG girişinde? Birde tankın üzerindeki ibreden bakın isterseniz oradaki ibre nasıl gösteriyor?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Basınçla alakalı olabilir. Ancak bana sanki arızalı bir parça varmış gibi geldi.

Yorum bağlantısı
mustafa fatih kılıç

Abi giderken gaz bitti sesi geliyor benzine geçiyo sonra tekrar gaza geçiyo tekrar full gösteriyo banada arızalı bir parça varmış gibi geliyor

Yorum bağlantısı

Merhaba arkadaşlar her zaman aldığım bir benzin istasyonundan gaz aldım depoyu fulledim ama pompacı gazı sıkıştırdı 10 20 km gittikden sonra gaz bitti uyarı sesi geldi göstergelere baktım benzine geçti sonra tekrar gaza geçti bunun nedeni ne olabilir sizce ? 10 20 km aralıklarla hep yapıyor.

lpg şamandırası arızalı olabilir. ben şamandırayı tam bu sebepten dolayı değiştirdim.

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

lpg şamandırası arızalı olabilir. ben şamandırayı tam bu sebepten dolayı değiştirdim.

+1 

Aynı olay benimde başıma geldi sorun şamandıra 

Yorum bağlantısı
Serdar Karagonlu

Şamandra olabilir pompa attıktan sonra kesinlikle gaz bastırmam pomacılar gıcık oluyor ama haybeye saglam şamandramı bozduramam.

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Bisey daha ogrenmis olduk. Ben ucuz lpg bulursam daha fazla alsin diye salliyordum bide :) demekki atinca birakmak lazimmis.

Peki atinca birakarak yakit olcumu saglikli sonuc veriyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Şamandra olabilir pompa attıktan sonra kesinlikle gaz bastırmam pomacılar gıcık oluyor ama haybeye saglam şamandramı bozduramam.

Pompacilar neden gıcık oluyor anlamıyorum. Sattığı gazdan yüzde mi alıyorlar ? Bende dolunca düğmeyi kendim kapatırım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Hangi pompacilar gicik oluyor anlamadim. Bana 7 senedir denk gelmedi de Serdar Bey :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
mustafa fatih kılıç
(düzenlendi)

Ben ne zaman alsam sıkıştırmıyordu bu sefer opet başka bir bayisinden aldım bu hale geldi 

tarihinde mustafa fatih kılıç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

benzer bir arıza bende de oldu basınç müşürünü değiştirdim zira daha önceden opetin gazı alınmış araca (sahibi söylemişti) Opetin gazı diğer gazlara göre içindeki katkısı biraz daha fazla olduğu için filtreden basınç müşürüne geçmiş ve bozmuş

Yorum bağlantısı
Serdar Karagonlu

Hangi pompacilar gicik oluyor anlamadim. Bana 7 senedir denk gelmedi de Serdar Bey :)

Hep beni bulur Emre Bey küsuratı tamamlamak için arabayı sallayıp fazla gaz aldırmaya çalışıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
mustafa fatih kılıç

sorunu çözdüm arkadaşlar göstergem zaman içinde komple gitti gaz hiç çalışmıyordu gazcıya gittim elektironik kontrol ünütesini çıkarttı içine su girmişti bu suyun nasıl girdigini hiç bilmiyorum motoru yıkatmıssınız dedi 7 aydır araç bende hiç motor yıkatmadım O su nasıl girmiş hiç bilmiyorum  denemek için elindeki ECU taktı ve çalıştı  sıfırına 370 TL fiyat söyledi 200 tl çıkma takarım dedi Tamirinide yaptıra bilirsin dedi Gittim 100tl  ye tamirini yaptırdım ve aracım tekrar eski düzenine geri döndü ... 

Herkese Yorumlarından dolayı çok teşekkür ediyorum  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...