İçeriğe Yönlendir

Ön Cam Yağmur Izgarasındaki Eksik Parça..

Ersen Tapan

Recommended Posts

Ersen Tapan

Anladığım kadarıyla burada eksik bir parça var ve camdan gelen sular amörtisör başına akıyor. Buda olmaması gereken bir durum. Eksik parçanın ne olduğunu nasıl bulabiliriz :) Eğer bir eksiklik yoksa doğuştan tasarım hatalı, eksiklik varsada doğustan eksik bir parça var yada düşmüş..

79aw.jpg

tw27.jpg

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Soru dışında , 

Amörtisör  Takozu yakında arıza verir abi hazırlıklı ol , direksiyon dönerken küt küt yapcak ve zamanla çoğalcak.  :biggrin:  Aynısı bipper da oldu takozun içine su girmişti.. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Soru dışında , 

Amörtisör  Takozu yakında arıza verir abi hazırlıklı ol , direksiyon dönerken küt küt yapcak ve zamanla çoğalcak.  :biggrin:  Aynısı bipper da oldu takozun içine su girmişti.. 

Ağzını hayra açsana şafak yaa :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Ben de bu amortisör takozunu dönüşlerde ses geliyor diye değiştirdim ancak 1 hafta sonra tekrar ses gelmeye başladı ve bende boşvermiştim. Şimdi haen daha bazı dönüşlerde ses geliyor Alıştım sanırım...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Orada kapak varmış gibi durmuyor ama birşey uydurulabilir gibi geldi abi.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Orada kapak varmış gibi durmuyor ama birşey uydurulabilir gibi geldi abi.

Uyduruk olmasın orjinal olsun :p

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Benden demesi abi , Bipper ın takozu 14tl ydi amcamla beraber 2 saatte değiştik  ,

Kirkoyu vur, Lastiği sök,  Disk merkezini sök, askı rot başını sök, Yayları yay gerdirme ayaklarıyla sık, boşluğunu al ,  amörtisörü sök derken takoza ulaştık  :D

Daha anlatim mi abi ? :D  Parça 15 tl değişmek için çektiğin eziyete bak :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Benden demesi abi , Bipper ın takozu 14tl ydi amcamla beraber 2 saatte değiştik  ,

Kirkoyu vur, Lastiği sök,  Disk merkezini sök, askı rot başını sök, Yayları yay gerdirme ayaklarıyla sık, boşluğunu al ,  amörtisörü sök derken takoza ulaştık  :D

Şafak kafaya koydu, sana o amortisör takozunu değiştirtecek!!!! :yes:  Sen kısa yoldan konuyu mangala bağla. :D

Ayrıca; oraya suyun nereden geldiğini tespit ettikten sonra bir paket vivident xylit ile halledeceğini sanıyorum. Misler gibi de gidersiniz. ;)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ben onları yapacak olsaydım bipper alırdım :p 

Şafak kafaya koydu, sana o amortisör takozunu değiştirtecek!!!! :yes:  Sen kısa yoldan konuyu mangala bağla. :D

Ayrıca; oraya suyun nereden geldiğini tespit ettikten sonra bir paket vivident xylit ile halledeceğini sanıyorum. Misler gibi de gidersiniz. ;)

Silikonla hallolur ama ben normal yoldan yapmak istiyorum, çok şeymi istiyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bende anlamam abi , tek başıma cesaret edip sökmem bile :D Amcam çıraklık yaptıra yaptıra öğretecek  :biggrin:

Su girme sebebine gelirsek, aşırı titizlik , davlumbazı yıkım derken amörtisör e doğru basarsan tanzinkli suyu olacağı o   :blush:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Silikonla hallolur ama ben normal yoldan yapmak istiyorum, çok şeymi istiyorum :D

Millet olarak dübel çakmayı sevmeyiz. Genelde çiviyi tercih ederiz. ;)

Oricinal bir fiyesta bulabilirsem senin için inceleyeceğim. :D

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi bu parçayı tren çarptığında toplayan usta takmayı unutmuş olabilir mi ?  :crazy:  :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Fiesta Focus Mondeo sıralaması gayet güzel oluyor...  :blush:  :blush:

Evde çift araba kullanmak zorunda olunca değiştirme isteğini ertelemek hiç güzel olmuyor :p Ama en az 1 yılımız daha var kendileriyle..

Abi bu parçayı tren çarptığında toplayan usta takmayı unutmuş olabilir mi ?  :crazy:  :crazy:

Bak bu hiç aklıma gelmemişti :p Ben tepesine uçak düştüğünde fırladı diye düşündüm. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Fiesta Focus Mondeo sıralaması gayet güzel oluyor...  :blush:  :blush:

Mondeonun orası "delik" değil mi? :fiuw:

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

abi eksik parça yok benimki de böyle yada ikimizinki de eksik  :D yalnız bende su birikmesi olmuyor tahliye benzeri bir şey varsa o tıkanmıştır herhalde bir de bu araba ipekçilik yokuşunda genelde park halinde gördüğüm araç mı yanlışım mı var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Araba sonradan toplanmışsa ondan eksik kalmış olabilir.  :crazy:

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

abi eksik parça yok benimki de böyle yada ikimizinki de eksik :D yalnız bende su birikmesi olmuyor tahliye benzeri bir şey varsa o tıkanmıştır herhalde bir de bu araba ipekçilik yokuşunda genelde park halinde gördüğüm araç mı yanlışım mı var

Evet dogru görüyorsunuz :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...