İçeriğe Yönlendir

Ön Cam Yağmur Izgarasındaki Eksik Parça..

Ersen Tapan

Recommended Posts

Ersen Tapan

Geçtiğimiz haftasonu detaylı inceledim o bölgeyi,kim ne derse desin orada eksik bir parça var :) o bölgeyi tamamen sökmek için uğraştım ama silecek kollarını sökemediğim için yarım kaldı.Söksemde o eksik parça olmadan su her şekilde yine akar amortisör başlarına. Ancak silikonla falan birşeyler yapılabilir ama uyduruk olur. Aynı parça sol tarafta mevcut.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

yarın aracı detaylı bir temizleyeceğim, sizin için resim çekip atayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

bu da benim aracın resmi, orada açıklık var ama sizin tahmin ettiğiniz gibi eksik bir parça değil. diğer resimlerde görüldüğü gibi, iyi akşamlar...

4K2UmFL.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Efe Özer
(düzenlendi)

Abilerim benimde sol amartisorun ucunda su bırıkmesı durumu var.Bugun yamurda cıddı anlamda ınceledım sag tarafta ızgaranın altında boyle kucuk kap gıbı suyu asagı akmasını saglayan bır parca varken sol tarafta aynı parca yok bu nedenke su asagı akmak yerıne amartısorun ucuna akıyor bu parcayı nasıl buluruz?

Burada parca yok

QAvWXv.jpg

Burada var

yMNRA7.jpg

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bulamazsın, çünki sol tarafta öyle bir parça yok, suyun alta geçme sebebi ya o kısımdaki plastik dubel, yada silecek altındaki plastik kısmın camın altındaki yuvaya tam oturmaması, normalde sol tarafta su amortisör kulesinin arkasından aşşağı akar, parça bulamayacaksın kısaca, sağda var çünki alt kısımda tahliye yönü farklı, kaloriferin ön kısmına aksın diye parça var, sağda ise gerek yok ve parçada yok, kulenin yanından aşşağı akar, ille olsun diyorsanız siyah pimaş borudan uygun çapta olanını enine kesin ve o kısma sokun, esnek olduğundan tam uyar, yeterki boyunu enini güzel ayarlayın :) yaptığınız parçanın bir ucu kenarda görünen sac kısımdaki boşluktan çıkacak, akan su dış çamurlukla iç çamurluk arasından aşşağı tekerin üstüne akacak.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Şanveren

Bulamazsın, çünki sol tarafta öyle bir parça yok, suyun alta geçme sebebi ya o kısımdaki plastik dubel, yada silecek altındaki plastik kısmın camın altındaki yuvaya tam oturmaması, normalde sol tarafta su amortisör kulesinin arkasından aşşağı akar, parça bulamayacaksın kısaca, sağda var çünki alt kısımda tahliye yönü farklı, kaloriferin ön kısmına aksın diye parça var, sağda ise gerek yok ve parçada yok, kulenin yanından aşşağı akar, ille olsun diyorsanız siyah pimaş borudan uygun çapta olanını enine kesin ve o kısma sokun, esnek olduğundan tam uyar, yeterki boyunu enini güzel ayarlayın :) yaptığınız parçanın bir ucu kenarda görünen sac kısımdaki boşluktan çıkacak, akan su dış çamurlukla iç çamurluk arasından aşşağı tekerin üstüne akacak.

Ali bey benim sol tarafta su yok ama sağ tarafta yıllardır bu su birikiyor bir zararını da görmedim, kaportacıya da gösterdim burayı su birikiyor diye ama suyun nerden gelip orada biriktiğini bulamadık. herhangi bir eksik bölümde yok. cam altındaki tüm ızgaraları vs.cıkartıp tekrar takıldı ama çözüm olmadı. hala orada su birikiyor. üzerini bişeyle kapatabilirmiyiz ne yapabiliriz?

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Bende iki tarafta amortisör üstü su alıyor. Hortumla su tuttum cam altı köşelerinde plastik akar parçaları sallanıyor normalde bu parcalarin üzerinden gelecek su kanala girip akmasi lazimken parça sallandığı için alttan su girip direkt amortisor üstüne akıyor. Silikonlasam mi oralari komple? Bir de iki tarafta sünger var ordan da su kaçıyor.
Ortada bulunan silecek dibi de açık ordan baya baya su giriyor ve motor içine akıyor kablo mablo ıslatip gidiyor

Abilerim benimde sol amartisorun ucunda su bırıkmesı durumu var.Bugun yamurda cıddı anlamda ınceledım sag tarafta ızgaranın altında boyle kucuk kap gıbı suyu asagı akmasını saglayan bır parca varken sol tarafta aynı parca yok bu nedenke su asagı akmak yerıne amartısorun ucuna akıyor bu parcayı nasıl buluruz?

Burada parca yok

Burada var

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Izgaranin uc kısmının altinda gizli olan bir parca var o parcalar benim aracta yok anlaşıldı ki yıllarca su almış oradan. Konuyu açana tesekkurler

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Parça tek tarafta var arkadaşlar, hala yok demeyin artık :)

Su alan kısım ızgaralar, çıkarın, geçtiği yuvaya silikon sıkın, sabitleyen tapayada, olay bitsin, sürücü tarafına isterseniz pimaş gibi bir borudan parça kesip diğer taraftakine benzer birşeyde yapabilirisiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

Su alan kısım ızgaralar, çıkarın, geçtiği yuvaya silikon sıkın, sabitleyen tapayada, olay bitsin, sürücü tarafına isterseniz pimaş gibi bir borudan parça kesip diğer taraftakine benzer birşeyde yapabilirisiniz...

nokta  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Silikon ve boru işi kafama yattı. Öncekinden daha iyi yapacağım Gerekirse lavabo borusu ile direkt yere hortum atarım. Dikkat edince harbiden tüm su amortisor üstüne motor içine akıyormuş

Nerden bilelim Ali abi. Millet yoldan dönmüş biz yola yeni çıkıyoruz. :-D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Kaputu açınca sol taraftaki parça ve sağ taraftaki eksik parça olan yer. Bugün biraz sökme işlemi yaptm. Durum vahim ulen bu kadar da olmaz toplanan su bi akardan motorun ortasına akıyor. Sağ tarafta ise o delikten akması gereken su amortisore kablolara akıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...