İçeriğe Yönlendir

Lastik Tamir Spreyi Gerçekten İşe Yariyor Mu?

ŞÜKRÜ GÖK

Recommended Posts

Safak Acar

Büyük çaplı yarık veya patlak olmadığı sürece aracı yürütür.. 

Mondeo'da simit tank var, o yüzden stepne bagajda ve çok büyük sinir bozucu :angry: bagaj ölüyor.

Bu tamir kiti şehir dışında işe yarıyor mu ? Mesela focusta kışın bir çukura girmiştim, vurmuştum diyelim, 100 km hızla.

Ben durana kadar sağ ön lastik yere yapışmıştı, böyle bir durumda, yani tamamen yere yapışmış lastiği doldurup arabayı yürütebilir mi?

Buna imkan vermediğim için stepne taşıyorum. Çünkü o çukurda lastik öyle bir yarılmış ki tamir olmadı, delikten serçe parmak giriyordu :)

Sonuç: Tamir kiti kurtarır mı, yoksa illa ki stepne mi?

Stepne ise; ince stepne alacağım ama çok pahalı, değer mi sizce ?

(Sırf bu bagaj sorunu yüzünden dizele geçmek istiyorum)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bir daha inmiyor, tabiki yırtığın büyüklüğüne bağlı, hatta ben patlak lastiğe sıktım sonra benzinci de hava bastım hala kullanıyorum. :)

Bu tehlikeli olmuş..Bence en kısa süre de lastiğinizi tamir ettirin ummadığınız bir zaman da yolda kalabilirsiniz.Bu tip spreyler geçici şekilde onarım sağlar.Kalıcılıkları yoktur.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
  • 3 yıl sonra...
Alpay Sumer

bugun markette denk geldim malum lpg den dolayi stepne sorun oluyor... olduki kullansak lastige zarari var mi? net bilgisi olan?

Yorum bağlantısı
Yalçın Korkmaz
bugun markette denk geldim malum lpg den dolayi stepne sorun oluyor... olduki kullansak lastige zarari var mi? net bilgisi olan?
5 tüp kullanmış biri olarak söyleyebilirim, lastiğe zarar vermiyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Yalçın Korkmaz yazdı:
4 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

5 tüp kullanmış biri olarak söyleyebilirim, lastiğe zarar vermiyor.

tesekkur ederim.. alip bagaja bi tane koyalim ozaman...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Acil durumda güzel, stepne yoksa yada ortam uygun değilse falan, yalnız lastiğin içine yapışır balans yapar diyorlar.... hiç kullanmadım, gerekte olmaz sanırım, lastiği hızla indirecek kadar büyük delikte işe yaramaz,  az inidirende zaten şişire şişire gidersiniz, bagajda mini bisiklet pompam var, birkeresinde tam inik lastiği yarım şişirip gitmişliğimde oldu, kol kası yaptım ama oldu :D neyse elzem mazleme değil bana göre...

Not: bunlar geçicici malzemedir, sakın güvenmeyin, ben yaptım olduda demeyin, olmaz :

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
7 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Acil durumda güzel, stepne yoksa yada ortam uygun değilse falan, yalnız lastiğin içine yapışır balans yapar diyorlar.... hiç kullanmadım, gerekte olmaz sanırım, lastiği hızla indirecek kadar büyük delikte işe yaramaz,  az inidirende zaten şişire şişire gidersiniz, bagajda mini bisiklet pompam var, birkeresinde tam inik lastiği yarım şişirip gitmişliğimde oldu, kol kası yaptım ama oldu :D neyse elzem mazleme değil bana göre...

Not: bunlar geçicici malzemedir, sakın güvenmeyin, ben yaptım olduda demeyin, olmaz :

Balans yapıyor (75 gr kadardı yaptığı) tecrübe ile sabit.

Bununla tamir edip en yakın lastikçiye gidip lastiğin içindeki pisliği temizletmek gerek ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
14 dakika önce, Furkan Avcı yazdı:

Balans yapıyor (75 gr kadardı yaptığı) tecrübe ile sabit.

Bununla tamir edip en yakın lastikçiye gidip lastiğin içindeki pisliği temizletmek gerek ;)

Tabi önce temizleyecek lastikçi bulmak şart.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kullanma işte, rahat et :) yeni araçlara koyuyorlarya fitil oluyorum, önce ince stepne çıkardılar hadi dedik yer açılsın, sonra oda gitti koydular köpük,  yahu stepneden çalacağız aletten krikodan çalacağız diye kullandıkları şeye bak, uyanık firmalar...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Koray Demir yazdı:

Tabi önce temizleyecek lastikçi bulmak şart.

cocuk var yol da yapiyoruz dolu bagajla... lpg den dolayi stepne tasimiyorum.. cocuklarla ortalikta perisan olmamak icin bagaja koymayi dusunuyorum...lastige zarari yoksa ve temizlenmesinde lastikci gik mik etmiyorsa bagaja koymak lazim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
cocuk var yol da yapiyoruz dolu bagajla... lpg den dolayi stepne tasimiyorum.. cocuklarla ortalikta perisan olmamak icin bagaja koymayi dusunuyorum...

Amaç buysa lastik bile feda edilir.
İşe yarıyorsa kullanılabilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bak bu durumda harbiden sinir bir durum oluyor, başıma geldiydi fitil oldum resmen, bagajı boşalt yerlere arka koltuğa doldur herşeyi, stepne çıkar tak herşeyi geri koy adamı deli eder, bu durumda kısa süreli kullanım iyi olur, lastikçi temizlesin, olmadı sen temizlersin, ama temizle öyle bırakma....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Ben kullandım ve büyük delik olduğunda olduğu gibi dışarı çıkıyor ve ona güvenip yolda kalmış oluyorsunuz.  Ama küçük delikte  ise yarar sonrası malum lastikçi  halleder.Ben mini stepne  aldım kafam rahat soker takar yavaş yavaş yola devam ederim .Bi tupte sprey var durulmamasi  gereken yerde küçük delik varsa basar  geçerim .

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
41 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

cocuk var yol da yapiyoruz dolu bagajla... lpg den dolayi stepne tasimiyorum.. cocuklarla ortalikta perisan olmamak icin bagaja koymayi dusunuyorum...lastige zarari yoksa ve temizlenmesinde lastikci gik mik etmiyorsa bagaja koymak lazim...

Lastikçi gık mık etmişti :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Amaç buysa lastik bile feda edilir.
İşe yarıyorsa kullanılabilir.

amac uzun yolda cocukla sersefil olmamak...Tabiki o durumda lastik falan akla gelmez de ters yer olunca devam ettirecek bisey olmali illaki... Yoksa ne kriko tasiyorum ne stepne..Patladimi issiz yerde kaldin...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Hayat kurtarıyor resmen, acil işiniz var , gece yoldasınız, sabah kalktınız lastik yerlerde, trafiğin yoğun olduğu noktaya park etmişsiniz bir bakıyorsunuz lastik inmiş vs... eğer lastikteki hasar büyük değilse 2 dk araç yürür hale geliyor. üstünüz başınız kirlenmiyor. Benim 2 kez başıma geldi, sonradan lastikçi de içini iyi temizlettim, içinde resmen su vardı, köpük falan yoktu. Her araçta 1 tane mutlaka olmalı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alpay Sumer

1 adet aldim bagaja da sabitledim..ustlerde biryere...bagaji doldurunca her kosulda ustte olmasi lazim?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bagajda pompada bulundurunda bari, köpük sıkınca neyle şişecek bu lastik demeyin :)

bu arada sonrasında o lastiğin içi temizlenecek unutmayın...

patlak küçükse lastik giderken zaten yavaş yavaş iner, köpük yerine yada yoksa, şişirin devam edin, inince yeniden şişirin, lastikçiye kadar..... içini temizletmekten kurtulun tabii lastikçinin nazındanda...

patlak büyükse köpükte işe yaramaz zaten.....

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
o nassı köpükmüş yahu [emoji4]
Piyasada olanların hepsi aynı işi yapıyor. Deliği kapatıp şişiyor lastikler
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
6 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

bagajda pompada bulundurunda bari, köpük sıkınca neyle şişecek bu lastik demeyin :)

bu arada sonrasında o lastiğin içi temizlenecek unutmayın...

patlak küçükse lastik giderken zaten yavaş yavaş iner, köpük yerine yada yoksa, şişirin devam edin, inince yeniden şişirin, lastikçiye kadar..... içini temizletmekten kurtulun tabii lastikçinin nazındanda...

patlak büyükse köpükte işe yaramaz zaten.....

abi bu kopuk lastigi 26 ps seviyelerine yakin sisirebiliyor... oda lastikciye kadar atar bizi ? amacim lastigi tamir etsin bizi tamir masrafindan kurtarsin degil! coluk cocuk bazen uzun yola cikiyoruz ister istemez olduki ters bi yerde patlar lpg tanktan dolayi stepne ve kriko olmadigindan bunu aldim. coluk cocugu perisan ettirmeden en yakin lastikciye atsin yeter.. 

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...