İçeriğe Yönlendir

Ka - Devirdaim Motoru Arızası

Selim İnceer

Recommended Posts

Selim İnceer

97 model Ford Ka sahibiyim.Aracimdan yaklasik 1 aydir horlama sesine benzeyen bir ses geliyordu.Bugun ustaya goturdum ve usta bu sesin devirdaimden oldugunu aracin devirdaim yapmadigini soyledi.Devirdaim motorunun degismesi gerektini soyledi.Maliyete gelince 75 tl malzeme 50 tl iscilik istedi.Sizlerin bu konuda tecrubeleri varsa yardimlarinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

benim aracınkide ses yapıyordu ama devir daim yapmasında sorun yoktu tayur tuyur sesler geliyordu değiştirince düzeldi değişimi zor , motorun nerdeyse aşağıya indirilmesi gerekiyor, ustanızın KA tecrübesi yok ise çok uğraşır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim İnceer

Aslinda Ka tecrubesi oldugunu sanmiyorum cunku kalorifer muslugunu kapatmak icin yerini ararken ben forumdaki resimleri gosterip yardimci olmustum:)Ama su an icin Izmirde Ka tecrubesi olan usta oldugunu sanmiyorum.Fiyat hakkinda ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Selim İnceer

Sanirim forumdan Sani beyin tavsiyesi uzerine bu arkadasla gorusmustum ve artik Ford Ka bakmiyoruz cevabini almistim.

Yorum bağlantısı
Selim İnceer

Arkadaslar aracimi teslim aldim.Devirdaim pompasi degisti islem 2 saat surdu.Motordan gelen horlama sesi kesildi ve aracin cekiside artti fibi geldi:) Tabii bu psikolojikte olabilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Serhat Çaglar

benim araçta da böyle bir sorun var. aracı aldığımda ses duyuluyordu ama gösterdiğim usta net birşey söylemedi araç ta bir sorun çıkarmadı şimdiye kadar.Araçla ilgili bakımları da en kısa sürede yaptırıp keyifle binmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhat Çaglar

Devir daim pompası-Motor yağı(Castrol Magnetic 10-40 yada 5-30)-Yağ Filtresi-Hava Filtresi-V kayışı (İhtiyaç duyulursa V kayış rulmanı  ve bujiler) yazdıklarımın hepsi için ustalık dahil 395 tl fiyat çıkardılar. Durum nedir uygun mu pahalı mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Devir daim pompası-Motor yağı(Castrol Magnetic 10-40 yada 5-30)-Yağ Filtresi-Hava Filtresi-V kayışı (İhtiyaç duyulursa V kayış rulmanı  ve bujiler) yazdıklarımın hepsi için ustalık dahil 395 tl fiyat çıkardılar. Durum nedir uygun mu pahalı mı bilmiyorum.

Bayağı ucuz geldi sanki?

Bujileri özeldir KA'da. Forumda yazmıştık kodunu. Yağ 5-30 konulacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Merakımdan soruyorum, forda bakan bir usta neden ka'lara bakmaz. İşçilikleri mi zor yada uzun sürüyor?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merakımdan soruyorum, forda bakan bir usta neden ka'lara bakmaz. İşçilikleri mi zor yada uzun sürüyor?

Her zaman parçası bulunmuyor. Araç az olduğu için kronik arızalarını her Ford ustası dahi olsa bilemiyor. Motor kısmında da işçiliği zahmetli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhat Çaglar

Dün itibari ile aracın devir daim pompası ve kayışı değişti. Rahatsız edici ses de gitti motor kendini buldu. Bayram öncesi gerekli bakımları da tamamlanmış oldu böylece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...