İçeriğe Yönlendir

Lovato Lpg Kitim

Tevfik Özdemir

Recommended Posts

Tevfik Özdemir

Herkese merhabalar arkadaslar. Bu ilk konumda lpg dönüşümüm evrelerini anlatarak bilgi arayanlara bi nebze olsun yardımcı olabilirim umarım.

Focusumun istanbul şehiriçinde çok benzin yakması sebebiyle lpg taktırmaya karar verdim. Kısa bir araştırma sonucu lovato sıralı sıstem taktırmaya karar verdim. Daha önce lpg taktıran bir arkadasımında tavsiyesiyle sanko sanayi sitesinde bulunan tuğra otogaza bugün lpg taktırmak üzere gittim. Muayenemin daha bi sene sonra dolması nedeniyle projeyi ve faturayı o zaman almak istediğimi söyledim. Onlarda istediğim zaman istediğim lovato bayiinden hıcbır ücret ödemeden alabileceğimi söylediler. Semih ustayla 4 saatte montajımızı yaptık ve tüm devrelerinde başından sonuna kadar beraberdik. Deneme amaçlı 20 liralık gaz aldım gaz ayarı, deneme sürüşü ,Gaziosmanpaşa dan Eyüp uzerınden vatan caddesı oradanda Mecidiyeköy e giderken gaz bitti km olarak 60 km cıvarındadır tam olarak bilmiyorum yarın depoyu fullleyip sağlıklı bi ölçüm yaparak detayları paylaşırım burda. Ses olarak benzınden pek bi farkı yok 3000 devirde giderken benzin-lpg yaparak ses konusunda pek bişeyin değişmediğini gördüm ve açıkça soyleyebılırımkı gecıslerın olduğunu göstergeden takıp ettım o derece hissettirmiyor geçişleri. Performans olarakta farkedecgınız şeklide hıc bır performans kaybı yok. Hatta ışıklardan kalkarken yenı kasa bi çlio kafa tuttu lpgye pek guvenemesmde kapıştım 3. Vitese attığımda çlio uç tahmını 20 metre arkamda duman kokluyodu:) kısacası diyeceğim o ki lpg taktırmayı düşünenler hiç düşünmeden taktırabılırler forumlardakı olumsuz yorumlar kumsaldakı bi avuç taş kadar bence

Yorum bağlantısı
Cengiz Sazak

İyi bir tercih yapmışsınız. Hayırlı olsun

Daha önceki arabama da Lovato Kit taktırmıştım ve sıfır sorun ile binmiştim.  Focus alınca da yine Lovato Kit taktırdım ve iki yıldır sıfır sorunla binmeye devam ediyorum. Tabi montajı yapan Mehmet Ustanın da hakkını vermek lazım. LPG Kitinin kalitesi kadar Montajı yapan Ustanın da ustalığı önemli.

Son Yakıt Değerlerim şöyle; Tamamı Kayseri şehir içi  26.-Lt LPG  Yapılan Yol 270.-Km

Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

Teşekkür ederim hepinize. Yağmalı olup olmadıgını bılmıyorum Kit'in adı tam olarak lovato easy-fast smart sıralı sıstem lpg kiti. Açıkcası arıza lambası yakmasından korktuğumdan obd2 sistem taktırmayı teklıf ettım ustaya daha pahalı olmasına rağmen ustam bu Kit'in focuslarla çok uyumlu olduğunu obd2 sıstemı cıvıc tarzı ligde daha cok sorun çıkaran araçlara taktıklarını söyleyınce buna karar verdım. Fiyata gelıncede ufak bir pazarlıkla 1500 lıra 9 taksıde anlaştık.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Teşekkür ederim hepinize. Yağmalı olup olmadıgını bılmıyorum Kit'in adı tam olarak lovato easy-fast smart sıralı sıstem lpg kiti. Açıkcası arıza lambası yakmasından korktuğumdan obd2 sistem taktırmayı teklıf ettım ustaya daha pahalı olmasına rağmen ustam bu Kit'in focuslarla çok uyumlu olduğunu obd2 sıstemı cıvıc tarzı ligde daha cok sorun çıkaran araçlara taktıklarını söyleyınce buna karar verdım. Fiyata gelıncede ufak bir pazarlıkla 1500 lıra 9 taksıde anlaştık.

Hayırlı olsun İnşallah sorunsuz sıkıntısız binersiniz. Lpg li aracı çok fazla sıkıştırarak kullanmayın ;) Zaten belli bir devirden sonra benzine geçiyor aracınız büyük ihtimalle ama yine de yüksek devirlerde çok fazla gitmeyin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...