İçeriğe Yönlendir

Sprey Boyayı Nasıl Temizlerim

Sedat Varlık

Recommended Posts

Sedat Varlık

Merhaba arkadaşlar birisi geçerken gri renk aracıma beyaz sprey boya sıkmış. Avuç içine yakın büyüklükte ama baya sıkmış 2 damla aşağı süzülmüş. Kendi imkanlarımla çıkarabilir miyim? ne kullanmam gerekir?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Tiner yada benzin rahatça çıkartır.Ancak bunu uygularken bir pamuk ile az miktarda uygulayın.Boyaya yada verniğe zararı olmaz.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Vernikli boya sipreyi tazzik durumu yeterli olmadığı için çok kabul etmez.Zaten yeterince kurumuştur.Kolanyalı mendili tırnagınızla kazımaya çalışın.Fakat çok fazla boyayı aynı yere yogun sıktı ise akabilir bunada dikkat edin.Kuruyan kısımlar kendiliğinden atması gerek.atmayan kısımlarıda ovalayarak çıkartabilirsin.Oavlama işlemini Wd40 ilede yapabilirsin.Tiner vesaire vurmayın riske girmeyein.Ehil elde işe yarar ama tersi durumda can sıkıcı sonuçlar alınabilir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Yuh artık ya.. Geçmiş olsun. Lastiği bıçaklanan, sileceği kırılan, aracı çizilen  :angry:

Yorum bağlantısı

Önce temizleme tineri ile deneyin bence. Kaportacılar aracın boyası çıkan çarpışmalarda başka hasar yoksa önce temizleme tineri sonra pasta uygulaması kullanıyorlar. Hem boyaya zarar vermemiş olursunuz. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her türlü uygun olmayan girişim sonucu daha beter hale getirir, tercihen bir oto boyacıya gidin, en en en kısa sürede, sprey boya ne kadar az kururusa o kadar iyi. temizleme tineri denenebilir, meguiars agresive kil ile (gerçek kil) yağlı boyayı komple arabadan sökülür, söktük te, kendi boyasına zarar vermeden. uygulamayı yapan ehil ise

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Siyah cam silikonu bile mazotla çıkar, beze mazot dökün ve bastırarak ovalayın, boya çıkacaktır.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben özellikle aracın bir kenarına su bazlı rötüş boyasını sürdüm, 1 ay sonra en ince pastayla direk çıktı, mazotlada çıkıyor, siyah cam silikonuda mazotla çıkıyor, biraz bastırarak ovalamak lazım, yani mazot iş görür, sprey boya zaten araba boyasına adam gibi yapışmaz, su bazlı boyalarsa çok daha kolay çıkıyor :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Pasta kil gibi mekanik sökücüler kullanın, kimyasal çözücüler alltaki boyaya da zarar verebilir.

Yorum bağlantısı
Sedat Varlık

Cevaplar için teşekkür ederim. Hafta sonu bakımı gelmişti bakıma götüreceğim servise aradan onuda çıkarırlar artık.

Yorum bağlantısı
Muhammed İkbal Dübek

Yuh artık ya.. Geçmiş olsun. Lastiği bıçaklanan, sileceği kırılan, aracı çizilen  :angry:

Arabasına vurup kaçanlar.. Kerem abi benim arabayada vurup kaçanı bulduk sayılır olay yerinde kamera kayıtlarını bulduk aracı tespit edecekler. Suç duyurusundada bulunduk. Nihayet böyle şerefsizlerden biriside karşıma çıkabilecek.Güzel şeyler olacağına inanıyorum.Stres atacaksan Bursaya bekliyorum :)

Yorum bağlantısı

Arabasına vurup kaçanlar.. Kerem abi benim arabayada vurup kaçanı bulduk sayılır olay yerinde kamera kayıtlarını bulduk aracı tespit edecekler. Suç duyurusundada bulunduk. Nihayet böyle şerefsizlerden biriside karşıma çıkabilecek.Güzel şeyler olacağına inanıyorum.Stres atacaksan Bursaya bekliyorum :)

Sevindim. Kuralsız birşey yapma sakın kardeşim. Haklıyken, haksız duruma düşme. Dikkat et :good:
Yorum bağlantısı
Muhammed İkbal Dübek

Doğru söylüyosun Kerem abi işin şakası o. Allah kimseye kaza bela göstermesin. Kaç gün oldu hala yaptırcak yer arıyoruz. Girdiğimiz bütün kaportacılar şahinci herhalde,600-700 liralık işi 250 liraya boya kaporta halledeceklermiş. O yüzden hala arıyorum canım birazda ona sıkkın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...