İçeriğe Yönlendir

Kumho-Petlas

Nuri Güngör

Recommended Posts

Nuri Güngör

Babamla ortak kullanmak icin aldığımız kia ya lastik alacağım yıllık 10000 km civarı yapacak gibi duruyoruz. Uzun yol için zaten i30 u kullanıyoruz. Kumho KU 31 ve petlas pt 515 arasında kaldım. Fiyatlar neredeyse aynı petlas 5-10 lira pahalı

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

PT515 kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Raşit Köksal

kumhonun yeni lastiği kh 27 ecowing 205/55/16 da yakıt verimliliği B ve ıslak zemin yol tutuş B lastik sesinde 67 db fiyatıda 150 civarında bence iyi bir lastik.Ben yeni goodyear efficent grip performance aldım çok uyguna geldiği için yoksa kh 27 alacaktım.lastik alırken etiket değerlerine bakmanızı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

kumhonun yeni lastiği kh 27 ecowing 205/55/16 da yakıt verimliliği B ve ıslak zemin yol tutuş B lastik sesinde 67 db fiyatıda 150 civarında bence iyi bir lastik.

Bu lastiği kullanan birisi olarak kesinlikle tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Kesinlikle kumho,BMW 5.30 um varken 18 jantlarda kumho lastik kullanmıştık oldukça başarılı lastiklerdir.Tabi şuan kumho petlas arasında tercih yaptım.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Raşit Köksal

kh 17 kullandım beş para etmez ıslak zeminde sabun gibi kayıyor.goodyear efficent grip performance çok yumuşak sessiz bir lastik 205/55/16 da 180 tl civarında fiyatı.beni korkutan kısmı yanakları o kadar yumuşakki michelinden daha yumuşak sert kasise girişte balon yaparmı bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Turhan

Kumho lastiği çok uğultu yapıyor. Bilginize... En yakın zamanda kurtulmayı planlıyorum... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Arkadaşlar bir firmanın aynı ebatta çıkardığı 10 tane lastik var.Kh17'e bakıp Kumhoyu kötülemeyin Kh27 bambaşka bir lastik.Etiket değerlerinde sadece dayanıklılık yok, onun dışında size rehber olur.Örnek verecek olursak Toyo Nano energy lastiği çoğu testte 1 numara ama lastik Türkiye'de yok.Firmadan çok model önemli.Kumho Kh27 tercih edilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Can Demir

Kumho kullaniyorum acayip sesli cok sert performans iyi ama yol tutusu yok hic onermem biraz fazla para verip continental veya michelin alin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Başka seçenek düşünüyorsanız kessinlikle Michelin primacy 3 serisini öneririm.Muhteşem ve şaheser.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Fiesta'da Kumho Solus Kh17 kullanmıştım. Memnundum fakat uğultu yapıyordu. Civic için Kumho Ecowing aldım. Son derece memnunum. Uğultu falan yok. Hatta lastikleri tanıdığım bir lastikçiye özellikle ecowing istediğimi söyleyerek getittirmiştim. Lastikleri taktı ve test sürüşüne çıktık. Haklıymışsın sessiz lastikmiş dedi  ve ekledi ben olsam yine almazdım. Çünkü desenleri güzel değil dedi. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
(düzenlendi)

Kumho nun gürültüsü araç sattırır .

Ecowingler için dediğiniz doğru değil sanırım. Kullanan arkadaşlar çok sessiz olduğunu söylüyorlar. Ben de fiestamda kışlık lastiğini kullanmıştım, çok sessiz ve memnundum kışlığında bile. Ama bu aracımda kullandığım Goodyear EG Performanceleri hiç biri tutmaz diyorum ;) Saygılar...

tarihinde Emre Erdoğmuş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Anlaşılan kumho ugultulu bir lastik en azından ecowing dışındakiler petlas daha mantıklı gibi duruyor

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Sen almazsan ben almazsam yerli malını kim alacak, aracımın orjinal lastikleri aşındığı zaman petlas alacam geçen gün desenlerine baktım hoşuma gitti, araba değilse bile en azından lastiğim Türk malı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Petlas PT 515 imperium serisi, sessiz ve konforlu bir seridir.

Kumho ile kıyas yapacak olursak kesinlikle Petlas derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Petlas PT 515 imperium serisi, sessiz ve konforlu bir seridir. Kumho ile kıyas yapacak olursak kesinlikle Petlas derim

Peki bir de 700 lü bir serisi var petlas ın 721 sanırım orta halli kullanıcıya hangisi gider

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Babamla ortak kullanmak icin aldığımız kia ya lastik alacağım yıllık 10000 km civarı yapacak gibi duruyoruz. Uzun yol için zaten i30 u kullanıyoruz. Kumho KU 31 ve petlas pt 515 arasında kaldım. Fiyatlar neredeyse aynı petlas 5-10 lira pahalı

Arkalar petlas önler kumho olsun  :crazy:  :oghk:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Peki bir de 700 lü bir serisi var petlas ın 721 sanırım orta halli kullanıcıya hangisi gider

Ebat nedir ?

741 serisi velox sport olarak geçer. Genelde yüksek taban ve ince yanak ebatlarında tercih edilen bir seri..

Orta kullanıcı için 515 imperium serisi en idealidir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Ebat nedir ?

741 serisi velox sport olarak geçer. Genelde yüksek taban ve ince yanak ebatlarında tercih edilen bir seri..

Orta kullanıcı için 515 imperium serisi en idealidir..

Ebat 205/55/16 o zaman biz Pt 515 alacağız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...