İçeriğe Yönlendir

Az Once Olan Kaza

Misafir

Recommended Posts

Geçmiş olsun yaralilara Allah şifa versin tahminimce burasi batikentin orasi galiba bu hipotrumun arka taraf yolundan gelinen yer galiba

Yaşamkent'te evimizin 100m yukarsındaki kavşak burası. Bundan 2 sene öncesine kadar yolu kesen başka bir yol yoktu. Yolu kesen yol açıldıktan sonra kazalar başladı. Akabinde yapılacak inşaatlar nedeni ile yolun kesiştiği noktaların ahşap veya metal panellerle kaplanması ile görüş açısı iyice kapandı. Passattın geldiği yön özellikle sol tarafı kör nokta. Yolun görüş açısı daraldığı gibi, genişlikleri birbirine uymadığından ve (gelişigüzel asfaltlandığından) 90 derece dönüş yapacak araçlar farkında olmadan birbirlerinin önüne düşüyor ve maalesef buna ilaveten araç olmadığını düşünüp 4 yol ağzından hız düşürmeden düz geçmek isteyenler kör noktalar yüzünden yüksek hızla kazaya neden oluyorlar. Bizimkilerin muhtara başvurması sonucu trafik levhası konuldu yola. İlk hafta levhalar da kazalar sonucu devrildi. 6 ay devrik durdu. Yol toplu taşım araçları tarafından da kullanılıyor. Aşırı yoğun değil ama alternatifi olmayan bir yol olduğundan araç sayısı çok.

Bu kavşakta trafikteki geçiş üstünlüğü kuralının bilinmemesi nedeni ile de garip hareketler yaşanıyor elbette. Özellikle sinyal vermeyi unutan! Sürücülerin yarattığı belirsizlik nedeni ile de gereksiz yere yol verenler de oluyor tabi. Bu tip kavşaklar her yerde var tabi ama 2 senedir hemen hemen her hafta en az bir, bazen günde iki kazanın yaşandığı bir kavşakta olanın özetini paylaşmak istedim. Kurallara riayet edilse bu kazaların hiçbiri olmaz tabi ancak buna ilaveten dört yol ağzını inşaat nedeni ile kapatan firmanın çelik bariyerlerini tel örgü ile değiştirtip en azında yolu görmesini sağlayacak bir önlem bile alınamaması düşündürücü olan.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

verse ne olur ki :nea:

Neyi ?

Ayıp, ayıp. Koca koca adamlarsınız yakışıyor mu size? :punish::crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kavsagi ben de haritadan gostereyim kirmizi okun ust tarafi cevrili insaat alani. Mavi ok ise gelen yolun yanlis rotasi. Mavi ok istikametinden Duz giden kisi eger yolu tanimazsa kavsagin icine giriyor farkinda olmadan. Kirmizi ok istikametinden gelen de sol tarafi tam goremiyor, yavas gitse bile biraz daha ileri cikmak zorunda yolu tam gormek icin. Haliyle 4 taraftan gelen araci kontrol etmek zorlasiyor. Hizli giderse zaten is isten geciyor. Sonuc bugunki hadise.

Saygilarimla.

NGönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hocam benim kalbim var böyle yazıları yazarken biraz dikkatli olalım lütfen. Sonra yazmasınlar başucuma "kavşaktaki yavşaklara katılmaktan gitti" diye... :dribble:

Hepimizde kalp yok mu ki? :unsure2:;)

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Öncelikle yaralılara acil şifalar dilerim. Passat sağından, linea da solundan ilk darbeyi almış gibi duruyor bu durumda linea haklı çıkar diye düşünüyorum. Kontrolsüz kavşaklarda sağdaki aracın geçiş üstünlüğü var, direk bu kuralı uygular tremer fakat polis muhtemel olarak %70 passata %30 lineaya vermiştir.

:)

Yorum bağlantısı

Bilal agir yarali var bir tane.

Saygilarimla.

Allah şifa versin,  fena olmuş.

Asagidaki de bizim sirket araci. Bugun Bilkent universitesi girisinde ruhsat vermek icin park halindeyken, araci gormedigini belirten bir surucu marifetiyle yakinlasma fotograflari:) Neyse ki problem bir kac cizik. Ezik yok. Ancak siz siz olun yandaki aracin sizi gormemem ihtimalini hep akilda bulundurun:)

Saygilarimla.

Babası araba sürmeyi öğrenmesi için A7 alırsa olacağı o :D

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Bu kazaların meydana gelmesinin en biyik sebeplerden bir tanesi hız kurallarına uyulmaması...Sizlere şu soruyu sormak istiyorum sizce şehir içi hız tahdidi kurallarına uyulmuş olsa bu araçlarda bu kadar hasar olurmuydu....

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bu kazaların meydana gelmesinin en biyik sebeplerden bir tanesi hız kurallarına uyulmaması...Sizlere şu soruyu sormak istiyorum sizce şehir içi hız tahdidi kurallarına uyulmuş olsa bu araçlarda bu kadar hasar olurmuydu....

Cevap veriyorum örtmenim; olmazdı... Kaç aldım örtmenim? :blush:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kontrolsüz kavşak, kontrolsüz yavşakla birleştiğinde olan sonuçlardan biri. :i-ih:

Angara' da yolları mühendisler değil işçiler yapıyor... Burası güzel oldu diye karar verdikleri anda tası tarağı toplayıp gidiyorlar... Asfalt dökülür silindir düzeltir yol açılır.. bir hafta sonra tandır çukuru şeklinde bırakılan rögar kapaklarını takmak için ekip gelir kapağı yerleştirir ama 5 santim yüksek yapar.. Sorarsan zamanla çöker cevabını alırsın, çökene kadar bir kaç garibanın ocağına çöker kapaklar, sonra etrafındaki kale hendeği gibi bırakılan çember çukur kapatılır ve mutlu son... Koskoca Anadolu bulvarı genişletilirken sabah akşam geçtim tek iş makinesi tek adam çalışıyordu...Adam tek başına bulvar yaptı gecesine gündüzüne katıp.. Konudaki kaza hafif atlatılmış çok büyük şans eseri bana göre... Çünkü bu tip kazalar sürekli atlatılıyor, atlatılıyor... Şans bizden yana çok şükür... :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ankara da yol mu var ki.. Büyükşehirin yaptığı otoban tarzı yollar hariç..Sokaklar perişan..

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Yok yok diye teleferik yapıyorlar sanırsam :lol:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...