İçeriğe Yönlendir

Focus 1 İçin Hangi Lastik

Hakan Sağıroğlu

Recommended Posts

Hakan Sağıroğlu

iyi akşamlar 2004 model focus sedan comfortuma lastik alıcam hagi lastiği tavsiye edersiniz.Ben mıchelıen ile petlas arasında gidip geliyorum.Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.Aracım 140000 km de lastik ebadı 185 65 14 şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Birisi altın.. birisi teneke :) kararı siz verin.. ;) Michelin takın bitsin :) yada conti :)

Abi tabir biraz yanlış olmuş.Biri altınsa biri gümüştür yani teneke deyip öldürmeyelim yerli malını  :p.Michelin ne kadar altın olsada Türkiye koşullarında çok çabuk aşınan bir lastiktir.Petlasında bazı serileri gerçekten kaliteli.Ama Michelin ile Petlas arasında kalsam tercihim tabiki Michelin olurdu. :)

Yorum bağlantısı
Hakan Sağıroğlu

yerli malı olduğu için ve kendini geliştirdiği için petls düşünüyordumm.ama kararımı verdim gibi

Yorum bağlantısı
Kadir Kasap

Ben focusta petlas imperium kullanıyorum mondeoda ise michelin var doğrusu fark göremedim

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Lastikle ilgili çok fazla şey söylenip yazılabilir.

Petlas, fiyatının uygunluğu dışında pahalı diğer markalardan pek geri kalır bir lastik değil.  Yol tutuş konusunda pahalı markalarla petlas arasındaki farkı normal bir kullanıcı (sakin kullanımda) fark edemez. Ömür, sağlamlık, sessizlik konularındaysa uzun süreli kullanım gerekir. İlk yıl her lastik zaten sessiz. 2. 3. yıldan sonra her lastik sertleşiyor...

Öyle modeller var ki, aynı ölçü ve değerlerdeki lastiklerde net 2 kat fiyat farkı var. Ben f/p kriterine göre petlası tercih ederim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ferhat Konur

şahsen bende petlas düşünüyorum Türkay abinin dediği gibi bir yıldan sonra kavuçuğu sertleşmeye başlıyor bütün lastikler ömrü 4 yıl olduğundan petlası al iki yıl kullan yenisini al diyer markalarla arassında neredeyse yarı yarıya fiyat farkıvar sürüş konforun herzaman iyi olur bu arada değişen lastikleri de sahibinden mağzasındada satarsın odabir kar

Yorum bağlantısı

şahsen bende petlas düşünüyorum Türkay abinin dediği gibi bir yıldan sonra kavuçuğu sertleşmeye başlıyor bütün lastikler ömrü 4 yıl olduğundan petlası al iki yıl kullan yenisini al diyer markalarla arassında neredeyse yarı yarıya fiyat farkıvar sürüş konforun herzaman iyi olur bu arada değişen lastikleri de sahibinden mağzasındada satarsın odabir kar

2 sene boyunca km yapmış lastiği satmak pek akıl karı değil... Üstünde can gidiyor ;) En pahalı lastikte olsa imha ederim 2 yıl sonunda...

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Petlas pt511 modeli var ben almayi dusunuyorum kliksada 115 tl hepsiburada 123 tl arasinda fiyat arastirmanizi tavsiye ederim.michelin lastikleri var cokta sessiz diyemem 2 senelik lastik ses yapiyor yolda ben petlaa diyorum busefer

Pt 311 var birde deseni farkli bugun aracin ustunde gordum birtane

Oda is gorur gibi

Yorum bağlantısı
Mustafa Yunus AŞKIN

Nokian da iyi diyorlar. Yumuşak hamurlu ve sessiz bir lastikmiş.

Yorum bağlantısı
Serdar Taze

merhabalar.. focus 1 için lastiklerin değişim zamanı geldi. piyasayı biraz dolaştım. 185,65,14 lastik için

michel ortalama 180-190 tl seviyesinde, 

lassa atracta 135 tl

petlas 120-30 tl

kore malı ürünler de 110-120 tl seviyesinde

şu durumda fiyat ile orantılı olarak kaliteyi de düşünerek lassa cazip geliyor.

bu konuda yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

merhabalar.. focus 1 için lastiklerin değişim zamanı geldi. piyasayı biraz dolaştım. 185,65,14 lastik için

michel ortalama 180-190 tl seviyesinde, 

lassa atracta 135 tl

petlas 120-30 tl

kore malı ürünler de 110-120 tl seviyesinde

şu durumda fiyat ile orantılı olarak kaliteyi de düşünerek lassa cazip geliyor.

bu konuda yorumlarınızı bekliyorum.

Konunuz birleştirildi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...