İçeriğe Yönlendir

Yanlışlıkla D'yi Biçimlendirmek

Umut Taşlı

Recommended Posts

Emre Usta

Recovery my files ile d surucunu c surucusune yedeklemeniz yada baska surucu secmeniz gerekir.ayni surucuye veri yazmaniz verilerinize zarar verir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

Recovery my files ile d surucunu c surucusune yedeklemeniz yada baska surucu secmeniz gerekir.ayni surucuye veri yazmaniz verilerinize zarar verir.

tamamdır abi, anladım, sağolasın. bir deneyeyim, olmazsa bakacağız artık bir yoluna.

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Korkulcak birsey yok sadece dikkat edin.hard diskler genelde bad sektor oluyor.harddiskten calisirken ses fazla geliyorsa .bilgilerinizi yedekleyin ve harddiski wipe layin.ilk gunku haline gelir ancak pcdekiveriler bir daha geri gelmez .2gb flash bellekte 4gb veri getirilebilir. Adli bilisim forensic programlari ile ayrica image alma cihazlari ile bu islemler daha kisa surede yaparsiniz .yardimci olmaya calisirim.gecmis olsun tekrardan herkesin basina gelmesi muhtemel bir olay.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

Korkulcak birsey yok sadece dikkat edin.hard diskler genelde bad sektor oluyor.harddiskten calisirken ses fazla geliyorsa .bilgilerinizi yedekleyin ve harddiski wipe layin.ilk gunku haline gelir ancak pcdekiveriler bir daha geri gelmez .2gb flash bellekte 4gb veri getirilebilir. Adli bilisim forensic programlari ile ayrica image alma cihazlari ile bu islemler daha kisa surede yaparsiniz .yardimci olmaya calisirim.gecmis olsun tekrardan herkesin basina gelmesi muhtemel bir olay.

abi crack vs arıyorum şu an.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun.

Is geregi Adli bilisim isiyle ugrasiyorum istediginiz kadar silinsin sistem imajini forensic yazilimlari ile helix, encase ile geri getirebiliyor.ayrica recovery my files gibi yazilimlar geri getirirken isimleri degistirip lost files adi altinda ayni resimi birkac kez geri getiriyor resimler bozuk geri geliyor.recovrry programlari yavas ve pc yi tararken donma soruni yasarsiniz sadece flash bellek icin kullanabilirsiniz oda kapasitesi az oldugu icin.

Bold kısımları biraz daha açabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Zeki Güler

Selamlar,

Başlıkta belirttiğim aptallığı, yaklaşık bir saat önce yapmış bulunmaktayım. Hızlı biçimlendirdim bir de hafıza kartını biçimlendireceğim diye, çat diye gitti koskoca geçmişim.  :bambam: Yaptığımı fark ettiğim anki his var ya;  :yildizlar: .

Kurtarmaya baktım Denetim Masası'nda, o da sadece C'de etkili oluyor. Hemen internette araştırdım, DiskDigger ve Recuva diye iki programın bayağı övüldüğünü gördüm ve hemen kurdum bunları. DiskDigger bayağı kapsamlı ve yavaş bir biçimde buluyor dosyaları. Dosyaların isimlerinin gidebileceği tarzında yorumlar okudum ama isimler de yerinde gibi. 

Sonucu yazarım. 

Sizde ki  hatayı bende yapmıştım. :elveda:  İnternetteki o programlardan birini bende kurdum. Bazı dosyaları kurtarabildim bazılarını ise kurtaramadım. Kurtardığımı sandığım bazı dosyalar ise bozulmuştu. Çok geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Emre Usta
(düzenlendi)

Encase harddiskin birebir kopyasini aliyor sektor sektor.dijital deliller incelenirken bir kopyasi alinir ve o kopyadan veriler geri getirilir.tabi imaji biz cihazlarla aliyoruz daha kisa sure suruyor o ayri bir mevzu.cihazin aldigi imaj uzerinde calisiyoruz encasede bu delil uzerinde herseyi geri getirmeye yariyor.programi yanlis kullanilmasi harddiske zarar verebilir.

Normal bir pc kullanici recovery my filesle ancak yarisini getirebilir yarisida bozuk dosya olarak geri gelir.

tarihinde Emre Usta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Encase harddiskin birebir kopyasini aliyor sektor sektor.dijital deliller incelenirken bir kopyasi alinir ve o kopyadan veriler geri getirilir.tabi imaji biz cihazlarla aliyoruz daha kisa sure suruyor o ayri bir mevzu.cihazin aldigi imaj uzerinde calisiyoruz encasede bu delil uzerinde herseyi geri getirmeye yariyor.programi yanlis kullanilmasi harddiske zarar verebilir. Normal bir pc kullanici recovery my filesle ancak yarisini getirebilir yarisida bozuk dosya olarak geri gelir.

https://www.guidancesoftware.com/products/Pages/encase-forensic/overview.aspx

Ürün şu galiba. Ancak imaj alıyor sanıyorum. Veri kurtarma nasıl oluyor?

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Encase alinan imaj uzerinde enscripler sayesinde geri getiriyor detayli bir program ve kullanici hatasi harddiske zarar veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

Hangi program için Umut

muhammed abi power data recovery diye bir program postaladı ama crack'i çalıştıramadım bir türlü. yeni mail geldi, şimdi dediği gibi deneyeceğim bir de.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

Crack aramak sormak forumda illegaldir. Dikkatli olalım lütfen.

Abi biliyorum, zaten pek ümidim yoktu o konuda, sorulunca arıyorum demiştim. Muhammed Bozkurt ile e-postalaştık, şu an lisanslı bir şekilde tarama yapıyorum Power Data Recovery ile. Buradan bir sonuç çıkmasa, biraz araştırıp basitinden bir programın lisansını alıp öyle kurtaracaktım veya bilgisayarcıya bırakacaktım işi. 

aqLEo5.jpg

Düzeltme: Sorulunca değil de, mesaj yazılınca demişim arayışta olduğumu. Yalan olmasın.

Sizdeki  hatayı ben de yapmıştım. :elveda:  İnternetteki o programlardan birini ben de kurdum. Bazı dosyaları kurtarabildim bazılarını ise kurtaramadım. Kurtardığımı sandığım bazı dosyalar ise bozulmuştu. Çok geçmiş olsun..

eyvallah hocam, sağolun. 

rastgele bir programla girişsem, ben de birçok şeyi kaybedebilirdim ama büyük ihtimalle -ve inşallah- dosyalar kurtarılacak. forum sakinleri olmasa bu mümkün değildi tabi.

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

dosyalar geri dönüyor, isimleri konusunda ise umutsuzum biraz. gerçi sadece şarkıları isimlendirmem gerekecek büyük ihtimalle ama o kadar da olsun artık.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

dosyalar geri dönüyor, isimleri konusunda ise umutsuzum biraz. gerçi sadece şarkıları isimlendirmem gerekecek büyük ihtimalle ama o kadar da olsun artık.

isimler konusundaki şüphem yersiz değilmiş. şarkıların adları yok ama diğer bilgileri var, onları da anlayadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Vesile ile önemli, sonradan elde edemeyeceğiniz (resim video gibi) dosyalarınızı bulut'a atmanız bu tarz durumlarda bir nebze olsun içinizi rahatlatacaktır. CD'ye aldığınız yedekler bile 3-5 yıl sonra bozulabilir.

gmail account'unuz var ise zaten 15G kadar google drive'da yeriniz oluyor. Google şimdi fiyatları düşürdü. 100G yeri aylık 2$'a alabilirsiniz. Aylık 4 tl yıllık 48 TL, 10 yıllık maksimum 500 TL yapar ki bence fiyat güzel. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun..Bu tip durumlarda format atılan bölüme tekrar kurulum yapılmaması çok önemli.. En doğru olanı sıkıntılı hdd yi çalışan başka bir sisteme takıp orada veri kurtarmaya çalışılmasıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

Vesile ile önemli, sonradan elde edemeyeceğiniz (resim video gibi) dosyalarınızı bulut'a atmanız bu tarz durumlarda bir nebze olsun içinizi rahatlatacaktır. CD'ye aldığınız yedekler bile 3-5 yıl sonra bozulabilir.

gmail account'unuz var ise zaten 15G kadar google drive'da yeriniz oluyor. Google şimdi fiyatları düşürdü. 100G yeri aylık 2$'a alabilirsiniz. Aylık 4 tl yıllık 48 TL, 10 yıllık maksimum 500 TL yapar ki bence fiyat güzel. 

dediğiniz gibi google'nin programını kullanıyordum ama bazılarını atmıştım zamanında. şimdi dosyaları kurtardım ama iki oyunum vardı, onlar darmadağın olmuş gibi.

Geçmiş olsun..Bu tip durumlarda format atılan bölüme tekrar kurulum yapılmaması çok önemli.. En doğru olanı sıkıntılı hdd yi çalışan başka bir sisteme takıp orada veri kurtarmaya çalışılmasıdır.

abi dediğin gibi, olay olur olmaz ne yapabilirim diye bakındım; forum -özellikle Muhammed Abi- sağolsun kurtardım dosyaları. isimlerini de yavaştan tekrar yazacağım artık.

başka bir sisteme takma işini ise evde yapmam mümkün değildi, c'ye aktardım mecburen.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Fark ettikten sonra karın kısmından dizlere doğru sıcak bir akış oluyor :D İşte o duygu anlatılmaz yaşanır ve ben de yaşayanlardan biriyim. Ben fark ettiğimde biçimlendirmekle kalmamış bir de üstüne windows kurmuştum :D 

Bill Gates laneti bu, korsan kullanınca böyle oluyor :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Fark ettikten sonra karın kısmından dizlere doğru sıcak bir akış oluyor :D İşte o duygu anlatılmaz yaşanır ve ben de yaşayanlardan biriyim. Ben fark ettiğimde biçimlendirmekle kalmamış bir de üstüne windows kurmuştum :D

Bill Gates laneti bu, korsan kullanınca böyle oluyor :D

Korsan kullanınca değil len, "korsan" kurunca böyle oluyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Korsan kullanınca değil len, "korsan" kurunca böyle oluyor :D

Kullanıcı değil, kurucuyum ben  :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...