İçeriğe Yönlendir

İnternet Vergi Dairesinde Araç Bilgileri Görünmüyor

Selçuk Kara

Recommended Posts

Selçuk Kara

Arkadaşlar internet vergi dairesinden motorlu taşıt sorgulaması yapamıyorum. Girdiğiniz bilgilere sahip araç bulunamadı şeklinde bir mesaj veriyor. Neden olduğu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

E-devlette görünüyor ancak sadece araç bilgileri geliyor. Araç sahibi ile ilgili bir bilgi yok zaten. Tescil tarihini doğru giriyorum. Aracı 13.03.2014 tarihinde aldım. Acaba daha sisteme aktarılmadı mı?

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

E-devlette görünüyor ancak sadece araç bilgileri geliyor. Araç sahibi ile ilgili bir bilgi yok zaten. Tescil tarihini doğru giriyorum. Aracı 13.03.2014 tarihinde aldım. Acaba daha sisteme aktarılmadı mı?

Sisteme kısa sürede yansıyor kaldı ki 2 ay olmuş. Çoktan yansımalıydı.

Yorum bağlantısı

Tarihi değiştirerek girmeyi deneyin 1 önce 1 sonraki gün gibi. Bazen yanlış girebiliyorlar sisteme.

Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Tarihi değiştirerek girmeyi deneyin 1 önce 1 sonraki gün gibi. Bazen yanlış girebiliyorlar sisteme.

Onu da denedim yine olmadı.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ruhsatta yazan tescil tarihi doğru değildir.. 

10'ar günlük ara ile çeşitli tarihleri deneyerek doğruyu bulabilirsiniz.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben ruhsat tarihi ile görebiliyorum :shok:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yav görebilirsin elbette.. Emmi onu demek istememiş.Ruhsatta ki tarih yanlış olabilir demek istemiş.. Yoksa ben de ruhsatta ki tescil tarihi ile giriş yapıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yav görebilirsin elbette.. Emmi onu demek istememiş.Ruhsatta ki tarih yanlış olabilir demek istemiş.. Yoksa ben de ruhsatta ki tescil tarihi ile giriş yapıyorum.

Hee :):good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hımm.. Gece Burcu ile geçmiş.. belli oldu :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Ben de arabayi ilk başta kendi üstüme aldım sonra babama sattım. Ruhsat, kasko direk babam üzerinde görünüyo ama vergi dairesinde benim tc ile sorgulayinca çıkıyor babamin ismiyle arattigimda çıkmıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Babanın adına vergi dairesi kaydı yapılmamış. Trafikten bir belge alıp, maliyeye götürmen gerekir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Tek tek deneyeceğim Mehmet Bey. Peki tarihte hata varsa, düzeltmenin bir yolu var mı?
Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Aynısı bendede vardı.eğer yanlış hatırlamıyorsam ruhsat la birlikte yağenbey vergi dairesine müracaat etmiş ve düzelttirmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tek tek deneyeceğim Mehmet Bey. Peki tarihte hata varsa, düzeltmenin bir yolu var mı?

Düzeltmeye gerek yok. Doğru tariki bulun yeter.

Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Bugün vergi dairesini aradım. Sistemde eski araç sahibinin bilgileri kayıtlıymış. Herhangi bir düzeltme yapmamışlar. Nasıl böyle bir hata yapılmış bilmiyorum. Yarın noter satışını faksla göndereceğim. Düzeltileceğini söylediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bugün vergi dairesini aradım. Sistemde eski araç sahibinin bilgileri kayıtlıymış. Herhangi bir düzeltme yapmamışlar. Nasıl böyle bir hata yapılmış bilmiyorum. Yarın noter satışını faksla göndereceğim. Düzeltileceğini söylediler.

Düzeltirler..

Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Bizim tanıdığın sıfır aldığı mercedes sprinter aracın plakası daha önce 91 model tempra'ya aitmiş. 1 yıl sonra muayeneye giderken anlaşılıyor ki vergi dairesinde hala tempra olarak gözüküyor. O işlemler yapılana kadar araç hem muayeneden hem de yol belgesinden patates oldu :)

Benden daha kötüsü de varmış  :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Bugün vergi dairesine noter satış sözleşmesini faks çektim. Sorun düzeltildi. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...