İçeriğe Yönlendir

Ford Ka Için Lastik Tavsiyesi

Burak Güngör 2

Recommended Posts

Burak Güngör 2

Merhaba, 98 model Ford Ka sahibi oldum. Alırken sahibi 4 adet Pirelli P4 marka lastiği aracın lastikleri dışında tarafıma verdi. Bende balkona koydum ama kafama takılan birkaç sorun var. Önce lastik bilgilerini paylaşayım.

Pirelli P4 155 R13 78S Tube type E-3 Max-Load at RSI Max LBS

1.Bunların kış lastiği olduğunu söyledi doğru mudur?

2. Ford Ka lastikleri için araç kitapçığı 165 R14 özelliklerinden bahsetmiş bu lastikler 155 R13 ?

Sonuç olarak bu lastikler nasıl değerlendirilebilir?

Teşekkür eder herkese kazasız sorunsuz günler dilerim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

155/13 te takıldı ka lara, 165/14 te, yanakalr değişikti, tabii jantlarda, kitapçık tüm model gamı için yazar. p4 çok eski bir üretim olmalı, ihtiyaç sahibi birine hediye debilirsiniz, kış lastiği değildir.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

kış lastiğini yaz lastiğinden bi boy küçük taban ile kullanmayı tavsiye ediyorlar, eski sahibide öyle almış sanırım ama p4 yaz lastiği...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Acaba siz mi yanlış anladınız aracın üzerinde takılı olan lastikler kışlık haricen verilenler yazlık demiş olmasınlar.. p4 yazlık lastiktir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Güngör 2

Öncelikle Herkese cevapları için teşekkürler. Arabamda şu an 165-60- R14 3 tane, ve sağ arkada 185-60 R14 1 tane lastik bulunmakta. Anladığım kadarıyla bana fazladan verilen ve şu an balkonumda beklettiğim 155 R13 78 s lastikler kış lastiği değil. Peki bu lastikler ileride yaz lastiği olarak kullanılabilir mi ? 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Eril Özkarslı

Arkadaşlar lastik konusunda fikirlerinizi almak istiyorum. Aracım 98 ford Ka. Nette bu lastiği gördüm ve fiyatı uygun geldi ( http://www.hepsibura...SKU=OTYSF777390 ). 165/65 R13 düşünüyordum ama bunlar 155/65 ölçüde. Sizce nasıl? Ölçüdeki farklılığın artı ve eksileri ne olur? Tecrübeli arkadaşlar ölçü anlamında tavsiye eder mi? Farklı marka model tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler şimdiden.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar lastik konusunda fikirlerinizi almak istiyorum. Aracım 98 ford Ka. Nette bu lastiği gördüm ve fiyatı uygun geldi ( http://www.hepsibura...SKU=OTYSF777390 ). 165/65 R13 düşünüyordum ama bunlar 155/65 ölçüde. Sizce nasıl? Ölçüdeki farklılığın artı ve eksileri ne olur? Tecrübeli arkadaşlar ölçü anlamında tavsiye eder mi? Farklı marka model tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler şimdiden.

Ben olsam orjinal ölçüden şaşmam. Jantınız 13" mi bu arada? Petlas'a baktınız mı?

Yorum bağlantısı
Eril Özkarslı

Evet jant 13", kullanım kılavuzunda 155/70R 13t ve 165/65R 13t yazıyor. Geçerken lastikçiye sordum olmaz 155 falan dedi. İlandakiler ekonomik diye dikkatimi çekti. Lastik konusu iyice kafamı karıştırdı :(

Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

195/55/15 dz101 dunlop kullanıyorum, çok memlunum. Dunlop öneririm.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sani Gerşon

Tekrar merhaba, dunlopun daha önce sorduğum 155 modelinden vazgeçtim, şimdi bu modele bakıyorum acaba 175/70r13. Ford Ka da sürtme gibi problem yapar mı dersiniz? Buda linki http://www.hepsiburada.com/liste/dunlop-175-70-r13-82h-lm703-lastik/productDetails.aspx?productId=otysf777796&categoryId=259720&SKU=OTYSF777796

Kılavuzda böyle bir ölçüsü yok KA'nın.

Olan ölçüler:

me9qKhal.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eril Özkarslı

En iyisi ucuzu bırakıp orjinal ölçüde almak. :) dostlar fikirler için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...