İçeriğe Yönlendir

Xenon Için En İyi Kelvin?

Emir Karadağ

Recommended Posts

Emir Karadağ

Arkadaşlar fiesta'ma xenon far taktıracağım sizce en iyi kelvin hangisi ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

4300K oem parça kullanırsanız zaten bu olacaktır, yalnız d1s te 5000k olan özel ampüllerde var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Kuru havada 5000k nın rengi cidden çok hoş ama yağmurlu havalarda 4300 performansi çok daha yüksek

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

Xenon'dan ziyade bi-xenon yapsanız süper olur...

Bütçe kısıtlı :(

Yorum bağlantısı

Bütçe kısıtlı :(

O zaman kalitlei halojen alın. Merceksiz xenon hiç bir fayda saglamayacagi gibi karşıdan geleni ve arkasindan gittiginiz insanlari kör eder

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mercedesi yapan almanların gözler kartal gibi demekki abi patron modellere 5000K yapmışlar :)

5000 k kullanan mersolarda kızıl ötesi kamera desteği bile var :)
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

O da bişi mi? 8000K kullanan Tofaş gördüm ben :crazy:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

desene 5000k alayım diyordum, yanında Fiesta ya birde kızıl ötesi kamera takmak gerekecek  :D  

O da bişi mi? 8000K kullanan Tofaş gördüm ben :crazy:

Onlarda kızılötesi+lazer destekli mega görüş sistemi vardır, hTC imalatı hemde  :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Geçen 6000k xenon ampül almaya gittim. 17 yaşında ergen bana kalktı abi onların modası geçti. 25.000k var, mor onu verelim dedi :D

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

aracın mercekli halojense -ki öyle- 4300K xenon kit almanı tavsiye ederim. renk olarak beyaz değildir ama aydınlatması pişman etmez. istersen renk için 6000K da alabilirsin. sağanak yağmurda sis farı serbest zaten ama diğer zamanlarda ne yaparsın bilemem. 

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Mercekli far yoksa halojen ampullerle mi renk değişimi yapılabilir?

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

O zaman kalitlei halojen alın. Merceksiz xenon hiç bir fayda saglamayacagi gibi karşıdan geleni ve arkasindan gittiginiz insanlari kör eder

Araç 2012 kasa fiesta mercek var :)

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur
(düzenlendi)

6k nın kristal beyaz ve iyi aydınlatmaya sahip olan değer olduğunu okumuştum bi ara. Rengi benim çok hoşuma gidiyor, bu arada merceksiz xenon seviyesi düzgün ise inanın ayarsız araçlardan çok çok daha iyi :)

post-3226-1252062817.jpg

Bunu buldum yeniden ararken.. Halojen ampuller ile değerleri karşılaştırmak lazım.

tarihinde Sarp D. Uygur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

6k nın kristal beyaz ve iyi aydınlatmaya sahip olan değer olduğunu okumuştum bi ara. Rengi benim çok hoşuma gidiyor, bu arada merceksiz xenon seviyesi düzgün ise inanın ayarsız araçlardan çok çok daha iyi :)

Şu soruma bi cevap alamadım :) 2009 trend fiesta için farların sarı değil de beyaz görünümlü olmasını isteyen birisi ne yapmalı? Ama farlar mercekli değil merceksiz.

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

Şu soruma bi cevap alamadım :) 2009 trend fiesta için farların sarı değil de beyaz görünümlü olmasını isteyen birisi ne yapmalı? Ama farlar mercekli değil merceksiz.

Xenona benzeyen halojenler var benim sislerde onlardan var

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

post-3226-1252062817.jpg

Bunu buldum yeniden ararken.. Halojen ampuller ile değerleri karşılaştırmak lazım.

İlk cümle çeviri hatası mı acaba :s

Özel üretilmiş halojenler mevcuttu ama, ömürleri uzun değildi diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

İşte ben de tam bu soruya cevap veriyorum, eğer ki aydınlatma beyaz olsun diyorsanız 6k xenon, ama sadece aracın üzerinde beyaz far görüntüsü istiyorsanız boyalı ampuller var, aydınlatması yine sarı ama araca bakıldığında sanki farlar beyaz gibi görünüyor. Tercih sizin, her ne yaparsanız yapın far seviyenizi kullanabildiğiniz en düşükte tutun. Xenon merceksiz ise karşınızda çok hiddetli bir kitle bulabilirsiniz..

İlk cümle çeviri hatası mı acaba :s

Galiba, orda söylenmek istenen sanırım şu; "Bu konu çoğu kişi tarafından hatalı bilinmektedir" Yani yüksek K değeri yüksek aydınlatma değildir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

İşte ben de tam bu soruya cevap veriyorum, eğer ki aydınlatma beyaz olsun diyorsanız 6k xenon, ama sadece aracın üzerinde beyaz far görüntüsü istiyorsanız boyalı ampuller var, aydınlatması yine sarı ama araca bakıldığında sanki farlar beyaz gibi görünüyor. Tercih sizin, her ne yaparsanız yapın far seviyenizi kullanabildiğiniz en düşükte tutun. Xenon merceksiz ise karşınızda çok hiddetli bir kitle bulabilirsin

Yani mercekli xenon far taktırıncaya kadar orijinal şekliyle devam edilmeli diyorsunuz. Şu satılan Osram Night Blue Plus filan halojen ampüller satılıyor. Bunlar merceksiz fara takıldığında eğer karşıdaki kişiyi aşırı derece de rahatsız ediyorsa bu kadar büyük firmalar neden böyle bir işin altına girmişler anlamış değilim.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur
(düzenlendi)

Dediğiniz ampul xenon olmadığından karşınızdakinin gözünü yorduğu iddia edilenler gibi problem yaratmayacaktır. Yani halojen ampul ile xenon ampul arasında bu şekilde karşılaştırma yapmayın. Belirttiğiniz halojen ampulünü araç üzerindeki görüntüsü de beyazımsı zaten, hoş duruyor daha önce görmüştüm..

Ben de zamanında 6k merceksiz xenon kullanıyordum ve farlarımın seviyesi hep in düşükteydi, kimseyle far konusunda bir problem yaşamadım çok şükür..

tarihinde Sarp D. Uygur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Dediğiniz ampul xenon olmadığından karşınızdakinin gözünü yorduğu iddia edilenler gibi problem yaratmayacaktır. Yani halojen ampul ile xenon ampul arasında bu şekilde karşılaştırma yapmayın. Belirttiğiniz halojen ampulünü araç üzerindeki görüntüsü de beyazımsı zaten, hoş duruyor daha önce görmüştüm..

Ben de zamanında 6k merceksiz xenon kullanıyordum ve farlarımın seviyesi hep in düşükteydi, kimseyle far konusunda bir problem yaşamadım çok şükür..

Abi çok soruyorum ama şimdilik taktırsam sorun olmaz o zaman değil mi? Bahsettiğiniz ürün hangisidir hangisini tavsiye edersiniz

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kimse uyarmamıştır ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

6000k beyaz değildir, buz beyazıdır, hafiften mavimsidir yani, tam beyaz 5000k dır.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...